Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 15d. 18:08

Vytenis Andriukaitis 15min.lt prisipažino: „Užleidus mano ligą galėjo būti labai baisių bėdų“

Vytenis Povilas Andriukaitis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytenis Povilas Andriukaitis

Eurokomisaras, atsakingas už visuomenės sveikatą ir maisto saugą, 63 metų Vytenis Povilas Andriukaitis po labai sudėtingos operacijos sveiksta Santariškių klinikose. Pasikalbėti su 15min.lt jis sutiko tiesiai iš ligoninės palatos – ne į visus klausimus atsakė tiesiai, tačiau buvo nuoširdus.

V.P.Andriukaitis Santariškėse gydomas jau dvi savaites. Skubi ir sudėtinga operacija buvusiam sveikatos apsaugos ministrui atlikta kovo 30-ąją. Ji truko apie 7 valandas. Iki trečiadienio popietės, kai klinikos išplatino pranešimą, apie V.P.Andriukaičio sveikatos bėdas nieko nebuvo žinoma.

– Kaip jaučiatės šiandien? – trečiadienio pavakarę paklausė 15min.lt V.P.Andriukaičio.

– Dar esu palatoje, tačiau manau, kad poryt jau važiuosiu į reabilitaciją. Vykti namo man dar per anksti – operacinė apimtis buvo labai didelė, anatomija sudėtinga. Tai buvo viena sudėtingiausių pilvo operacijų, kuri apėmė daug ką.

Vykti namo man dar per anksti – operacinė apimtis buvo labai didelė.

Tačiau gydytojų brigada dirbo puikiai, be to, pritaikė tam tikrą naują modifikaciją – didžiuojuosi.

– Dėl savo sveikatos būklės tarėtės ir su Briuselio Šv. Luko, ir su Oslo, ir su Heidelbergo ligoninėmis, tačiau galiausiai operaciją patikėjote Lietuvos specialistams.

– Dėl to net nekilo abejonių. Diagnozė prieš keturis mėnesius buvo nustatyta būtent Vilniuje. Įvertinus echoskopijos tyrimo rezultatus nuspręsta, kad reikia priimti greitus sprendimus.

Iš pradžių tariausi su daktaru prof. Eligijumi Poškumi, su kuriuo esame dirbę tame pačiame pilvo chirurgijos skyriuje: vienas kitam asistavome, operavome, todėl labai smagu, kai kolega gali kreiptis į kolegą ir sutarti: imame ir darome!

Tiesa, jis prisipažino turintis šiek tiek mažiau patirties ir pasiūlė profesorių Kęstutį Strupą. Puiku.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Kęstutis Strupas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Kęstutis Strupas

Tada jie rekomendavo man pasikonsultuoti ir kitose klinikose. Medikų nuomonės buvo panašios, galėjau rinktis, kur operuotis. Užsienio ligoninėse tokių operacijų per metus atliekama maždaug šimtu daugiau. Man tai neatrodo reikšmingas skirtumas, todėl pasirinkau Lietuvą. Čia  – ir klinikinė patirtis, ir kolegos, ir bičiuliai.

Įvertinus echoskopijos tyrimo rezultatus nuspręsta, kad reikia priimti greitus sprendimus.

Be to, reanimacijoje su slaugėmis ir seselėmis galima kalbėtis lietuviškai.

Sprendimo nesigailiu: dar kartą įsitikinau, kad Lietuvoje yra labai aukšto lygio medicina, tokia pati kaip daugelyje ES centrų: lankiausi jau dešimtyse ir galiu drąsiai pasakyti – šaunuoliai santariškiečiai!

– Paklausiu tiesiai šviesiai: ar tai – onkologinė liga?

– Mano teisė atsakyti taip: kiekvienam patariu tikrintis profilaktiškai. Mano atvejis truputį netelpa į jūsų tiesioginį klausimą, bet iš ligos užleidimo galėtų būti baisių bėdų. Esu pavyzdys, ką reiškia ankstyva diagnostika ir ankstyvas sprendimas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis jau dvi savaites Santariškių klinikose gydomas po sudėtingos operacijos

Tikrintis, kaip atrodo mūsų organai – būtina. Tam reikia gero kontakto su šeimos daktarais, savikontrolės, apskritai išplėtoti sisteminę profilaktinę sveikatos apsaugą. Tai būtų daug pigiau, efektyviau ir greičiau.

– Ar liga susijusi su vienu organu?

– Dovanokite, bet į šį klausimą neatsakysiu.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Širdies operacija iš arti“
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Operacinėje.

– Įtarimai dėl jūsų sveikatos būklės kilo profilaktinės patikros metu?

– Tikrinuosi kartą per metus, mane tas nuramina. Bet šįkart buvo vienas keistas simptomas, todėl pagalvojau – pasižiūrėsiu dar kartą. Cistukių inkstuose buvo, pagalvojau, jei akmenukas – susitvarkysime. Bet buvo rimčiau.

– Kas jūsų laukia išėjus iš ligoninės?

– Reikės bent pusmečiui keisti mitybos įpročius, periodiškai kontaktuoti su gydytojais ir tikrintis sveikatą.

Tikrinuosi kartą per metus, mane tas nuramina. Bet šįkart buvo vienas keistas simptomas, todėl pagalvojau – pasižiūrėsiu dar kartą.

Reabilitacija bus sudėtinga, nes reikia gastroenterologų, dietologų, endokrinologų, kitų sričių specialistų.

– Kur reabilituositės?

– Gal būtų gerai Havajuose (juokiasi). Bet aišku, kad Druskininkuose. Lietuva skiriasi nuo kitų šalių, nes mūsų medicinos centrai reabilitacijos programas yra suderinę su sanatorijomis. Štai ką reiškia klasteris!

– Kada ketinate grįžti prie darbų?

– Aš jau dabar darbingas – tik pirmyn! Jei rimčiau, man labai svarbu kiek įmanoma greičiau grįžti į Briuselį, nes balandžio 24–28 dienomis numatyta rimtų darbų, kuriuose turiu atstovauti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką