Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 26d. 03:39

Žvakutės, skirtos 1 410 organų donorų, šiemet suliepsnojo net 9 miestuose

Vilniuje žvakučių akcija organų donorams pagerbti
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniuje žvakučių akcija organų donorams pagerbti

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ antradienį jau trečią kartą surengė akciją, skirtą spalio mėnesį minimai Pasaulio ir Europos organų donorystės dienai.

Šiemet pirmą kartą žvakutės, skirtos organų donorams pagerbti, liepsnojo net 9 miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Vilkaviškyje, Viekšniuose (Mažeikių raj.).

Vilniuje, Rotušės aikštėje, buvo uždegta 1 410 žvakelių – lygiai tiek, kiek per beveik 47 metus buvo organų donorų, išgelbėjusių tūkstančių sunkių ligonių gyvybę. Iš jų – 304 gyvieji donorai, dovanoję vieną inkstą ar dalį kepenų šeimos nariams, ir 1 106 mirę donorai, kurių organai buvo persodinti sunkiems ligoniams.

Visuose miestuose žvakutes donorams uždegė žmonės, gyvenantys persodintos širdies, inkstų, kepenų ar plaučių dėka, jų šeimos nariai, pritariantieji organų donorystei savanoriai, moksleiviai, studentai, bendruomenių nariai. Blogas oras neišgąsdino akcijos dalyvių, nepaisant lietaus, žvakutės liepsnojo visuose 9 miestuose. Persodintų inkstų, širdies, kepenų dėka gyvenantys ir persodintų ragenų dėka vėl matantys žmonės pasakojo savo istorijas, dėkoju už galimybę gyventi, matyti. Akcijos dalyviai džiaugėsi sulaukę praeivių palaikymo ir dėmesio.

Lietuvoje persodintų organų dėka gyvena apie 1000 žmonių. Žvakučių akcijos metu šie žmonės išreiškė savo dėkingumą donorų artimiesiems, kurie sunkią netekties akimirką sutiko padovanoti mirusiųjų organus donorystei.

Tačiau dar daugiau nei 300 sergančiųjų transplantacijos laukia. Todėl viešomis akcijomis „Gyvastis“ siekia atkreipti visuomenės dėmesį į donorystės problemą.

Organų donorystę remia ir Bažnyčia. Sekmadienį, spalio 30 d., broliai pranciškonai Vilniaus Bernardinų bažnyčioje ir Kauno šv. Jurgio bažnyčioje aukos šv. Mišias už gyvus ir mirusius organų donorus, taip pat už žmones, gyvenančius persodintų organų dėka bei už tuos, kurie transplantacijos dar laukia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką