Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

30 tūkstančių kompanijos vadovui – išties mažoka

Šaltinis: 15min
0
A A

Paskelbta valstybinės svarbos naujiena. Ruošiamų Vilniaus skrydžių bendrovės vadovas, dar net neskraidant lėktuvams (pagalvokite, neskrenda dar!!!) jau gauna įspūdingo dydžio,...

Paskelbta valstybinės svarbos naujiena. Ruošiamų Vilniaus skrydžių bendrovės vadovas, dar net neskraidant lėktuvams (pagalvokite, neskrenda dar!!!) jau gauna įspūdingo dydžio, net 30 tūkstančių litų algą. Žinoma, komentaruose iškarto pasipylė ypatingi pareiškimai – nuvarys vėl Lietuvą. Žinoma, palyginti su Uspaskicho žadėta 1509 Lt alga – tai net 20 kartų daugiau. Reiškia, tūlam varguoliui reiktų dirbti daugiau nei pusantrų metų, kad gautų šio vadovo vieno mėnesio algą.

Ponai ir ponios, dar viena naujiena – ši alga neįspūdinga. Dažniausiai tokios pareigos nešą didelę atsakomybę, ypač kai tai, galima sakyti, valstybinės svarbos objektas. Žinoma, galima būtų pastatyti moteriškę, pradirbusią Sodroje 40 metų už tą pačią algą ir sakyt – daryk man avia kompaniją. Kaži, kiek iš tų komentuotojų, kurie dar negauna žadėtosios 1509 litų algos, eitų dirbti už tokią sumą... ir wait for it... neišskristų iš kėdės po pirmų dviejų savaičių.

Dabar grįžkime į realybę ir pagalvokime – kad tie lėktuvai skristų, reikia padaryti daug įdirbio, suvaldyti didelę komandą, atlikti daug sunkių sprendimų ir dar būtų neblogai nesuklįsti. Dar reikia turėti šiokį tokį išsilavinimą ir autoritetą. Strateginis mąstymas irgi nepakenkia. Ir taip – tokie rinkos atlyginimai. Ir aš mokėčiau dar daugiau, kad tik darbas būtų padarytas tinkamai. Įkurti bendrovę, ypač tokio mąsto, reikia daug pastangų, o už pastangas mokami pinigai, skirtingai nuo darbe už du minimus atsėdinčių ir tuo pačiu darbo metu komentuojančių bei sprogstančių iš pavydo varguolių – jiems niekas nemoka. Nors ir darbas dažniausiai pagal instrukcijas – viskas aišku ką daryti, bet to darbo vistiek nepadaro taip, kad vadovas galėtų jam mokėti daugiau.

Lėktuvai pradės skraidyti tik tada, kai iki tol bus atliktas milžiniškas darbas. Po to, kai jau skraidys tie lėktuvai, tiek atsakomybės, darbo ir energijos jau nebereikės – tam užteks gerų vadybininkų, kurie suvaldys procesą. O iki to viskas kitaip. Kaip manote, kodėl geriems vadovams mokamos didelės algos? Nes jie sugeba priversti verslo mašiną dirbti, arba keičia komponentus, na, kitaip tariant veltėdžius darbuotojus. Nebūtų gero vadovo – turbūt savarankiškai „liaudžiai“ atidavus darbą į rankas, būtų 7 valandų kavos pertraukėlės ir po vieną darbelį dėl vaizdo padaroma į dieną į tuos lėktuvus. Beje, daug žmonių iš esmės taip ir žiūri į darbą tarsi vergovę, nors jų ten niekas per prievartą nelaiko.

Patikėkit, dauguma vadovų, jei turėtų 20 rankų, geriau padarytų patys tą darbą, nei duotų tokiems darbuotojams kaip dauguma minėto straipsnio komentatorų, kuriems reikia mokėti minimumą. Normalus vadovas mokėtų ir mokėtų pinigus, jei tik atidirbtumėt už tą sumą, o ne praleistumėt feisbuke ar naujienų portaluose rašytumėte beverčius komentarus iš grynakraujo pavydo. O dabar ir taip su gailesčiu moka mažas algas, nes patys nespėtų, o dauguma darbuotojų net ir tos pačios algos neatidirba. Tie, kas atidirba – nesiskundžia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt