Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 15d. 10:51

Apie eurą: paprastos gudrybės, kuriomis verslininkai apmaus ir mus, ir inspektorius

50 euro centų monetos etalonas
Lietuvos banko nuotr. / 50 euro centų monetos etalonas

Sukilęs sąmyšis, neva inspektoriai išgaudys visus sukčiaujančius verslininkus artėjant euro įvedimui yra nesąmonė. Jau ir aklam tampa aišku, kad verslininkai naudojasi labai paprasta...

Sukilęs sąmyšis, neva inspektoriai išgaudys visus sukčiaujančius verslininkus, kurie gudrauja artėjant euro įvedimui, yra nesąmonė. Jau ir aklam tampa aišku, kad verslininkai naudojasi labai paprasta gudrybe, kuri vadinasi „nepagautas – ne vagis“.

Tie viešbučių savininkai ar paslaugų sferos verslininkai, kurie buvo nutverti konvertuojant litą į eurą savu išgalvotu kursu – tai tik gėlytės. Paskelbė per žinias, kad kelis sugavo, pasiruošusius sukčiauti. Ir juos įspėjo to nedaryti. Na ir kas? Pagąsdino baudomis?

Supraskite, kad tikrasis sukčiavimas vyks ne sausio 1 d., keičiant pinigus. Verslo atstovai savas gudrybes pasitelkia jau dabar, tiesiog brangindami prekes. Jei ledų rutuliukas prekybos centre kainavo 3,5 Lt, tai dabar pabrango iki 4,5 Lt. Jei salės nuoma šventei kainavo 800 Lt, tai dabar brangsta iki 1000 Lt. Verslininkai dievagojasi, kad viskas tiesiog turėjo brangti ir euro įvedimas čia niekuo dėtas. Ar tikrai? Jūs tuo tikite?

Juk tai pats paprasčiausias būdas apsidrausti nuo galimų nuostolių keičiant pinigus.

Žinoma, yra ir objektyvių priežasčių. Manau, prekių branginimui gali pasitarnauti ir ekonominis karas su Rusija. Juk pieno pramonei dabar išties ne patys lengviausi laikai, reikia persiorientuoti. O tai – taip pat papildomos išlaidos. Kol kas pieno produktai parduodami su akcija. Bet pažiūrėkime, kaip keisis jų kaina prieš euro įvedimą.

Supraskite vieną dalyką. Kiek buvo iki šiol pinigų keitimų, nė per vieną paprastas žmogus, gyvenantis iš atlyginimo, nepraturtėjo. Visada iš tokių keitimų pasipelno tik suinteresuotos grupės. Ir jas reikia įvardyti, nes skaidrumas šiuo laikotarpiu yra būtinas.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt