Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar šiuolaikinė švietimo sistema studentus paruošia gerais specialistais?

Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šokinėjančios mintys apie studijas            Ar šiuolaikinė švietimo sistema studentus paruošia gerais specialistais? Studentai baigę studijas bus užtikrinti, kad turės darbą...

Šokinėjančios mintys apie studijas

Ar šiuolaikinė švietimo sistema studentus paruošia gerais specialistais? Studentai baigę studijas bus užtikrinti, kad turės darbą pagal savo specialybę? Ar kaip pas mus priimtina darbdaviai reikalaus patirties? Ar studentus paruoš studijos spręsti problemas, su kuriomis jam teks susidurti pasiriktos specialybės darbo aplinkoje?         

Tiek daug klausimų, į kuriuos kiekvienas gali atsakyti kaip jis įsivaizduoja geriausiai.

Paprastai studijuoti reikia 4 metus, iš 4 metų studentus paruošia, rašyti rašto darbus, projektus, laboratorinius, įvairius apskaičiavimus ir t.t. Visus tuos 4 metus studentus gąsdina dėl baigiamojo darbo, bet studentą tam darbui visai neparuošia, nes paskutiniai metais yra baigiamoji praktika 10 savaičių, po kurios eina praktikos ataskaita, praktikos pristatymas, žinoma kursinis, paskaitos ir t.t. O iš studento reikalauja 100% atsidavimo ruošiant baigiamąjį. Nelogiška. (žinoma to nėra visose studijose, bet didelė dauguma) Pasilieka tik 3 savaitės kurias po visų atsiskaitymų galima skirti baigiamajam, bet jau per vėlu. Tai iš tiesu bėra pagrindinė bėda, visi juk baigia studijas.

Įdomu aptarti ir motyvacija. Kaip studijos motyvuoja, skatina studentą, kad jo mokymosi motyvacija būtu aukšta? Ar mūsų švietimo sistema ugdo teigiamą požiūrį į mokymąsi?

Atsakymas...NE! Žinoma yra nusidėvėję standartai kurie reikalauja, kad kuo daugiau jaunimo baigtu aukštąsias. O kam? Jai mūsų šalyje nevertina išsilavinusiu žmonių. Jie neranda darbo, pagal specialybę, iš jų yra reikalaujama, kad turėtu patirti (aišku jie jos neįgijo studijuodami, nes niekas neįskaitys 10 savaičių praktikos). Mūsų diplomai nevertinami užsienio šalyse, žinoma buvo kalba apie įteisinimą, kad visur būtų lygu. Tik kalbama.

Klausimas....Kam reikalingos tos studijos iš kurių nėra jokios naudos, pagal kuria 0% turėsi darbą? Žinoma, kad valstybė pasipelnytu, pas mus juk yra įteisintas studento krepšelis.

Taigi...grįžtam prie pagrindinio...

Kursinių darbų bei referatų rašymas remiantis vien įvairiais straipsniais, knygomis ir internetu, taip pat konspektų pildymas (pasikartosiu) neparuoš studento spręsti problemas, su kuriomis jam teks susidurti jo pasirinktos specialybės darbo aplinkoje.

Paaiškinsiu dėl baigiamojo darbo, jis susideda renkant medžiaga iš įvairių leidinių ir autorių citavimu. Realiai studento darbo kaip ir nėra, jis tik sudėlioja citatas į vietas ir viskas. Baigiamasis darbas susideda iš citatų (o taip, citavimas užtikrins tau gerą ateitį). Ir su tais 40 lapų citavimo mes žadame eiti į gyvenimą? Kai kas karta iškils problema, reikės ieškoti problemos sprendimo būdo leidiniuose?

Teisingiausia būtų baigiamąjį darbą susieti su praktiką, ir vertinti pagal praktinius gebėjimus, o ne teorinius.

Reikalinga reformuoti švietimo sistemą.

Žinoma, kiek žmonių tiek ir nuomonių.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt