Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 19d. 12:31

Ar verta būti studentu Lietuvoje?

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Šiais laikais emigracija tapo labai populiari, o ypač tarp jaunimo. Blogiausia yra tai, kad nesuvokiame, jog paliekame savo gimtąjį kraštą, namus ir mylinčią šeimą, o taip galėtų ir neatsitikti. Užuot pabandę keisti požiūrį į studijas Lietuvoje, darome tai, ką daro kiti - išvažiuojame su viltimi, kad užsienyje mums pasiseks geriau.

„Žinau viską" reporterė Justyna Vansovič

Šiais laikais emigracija tapo labai populiari, o ypač tarp jaunimo. Blogiausia yra tai, kad nesuvokiame, jog paliekame savo gimtąjį kraštą, namus ir mylinčią šeimą, o taip galėtų ir neatsitikti. Užuot pabandę keisti požiūrį į studijas Lietuvoje, darome tai, ką daro kiti - išvažiuojame su viltimi, kad užsienyje mums pasiseks geriau.

Visapusiškai sutinku su finansų ministre Ingrida Šimonyte, kuri teigia, jog viskas priklauso tik nuo paties žmogaus, įskaitant ir gyvenimo kokybę. Užuot skundęsi blogu gyvenimu, žmonės galėtų pradėti ką nors keisti. Galbūt per tam tikrą laiką kažko nespėjo padaryti, galbūt tinginystė užėmė aukščiausią vietą jų gyvenime. Kodėl vieni bando kažką pasiekti, o kiti net nesistengia nuveikti kažko prasmingo, kas galbūt lemtų jų tolimesnį gyvenimą. Niekada neužsigalvojome, kad laiku neįstojome į universitetą ar kolegiją. Pritrūkus noro mokytis, ieškome, mūsų manymu, lengvesnio kelio, kuris taip ir nepasieks jokių rezultatų. Viskas priklauso tik nuo mūsų: ar būsime kuo svajojome, ar gyvensime svajonėmis nesiekdami jų įgyvendinti. Reikia noro, o visa kita ateis su laiku.

Studijuojant Lietuvoje perspektyvos didelės - kuo atkakliau sieksi nubrėžto tikslo, tuo daugiau šansų, kad jis taps realybe. Tereikia noro ir pastangų ir svajonės pavirs tikrove. O dabar, ką apie tai galvoja 10-12 klasių Vilniaus rajono Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos mokiniai.

„Studijuoti Lietuvoje neverta, nes vėliau neturėsiu darbo. Savo ateitį siesiu su medicina, o įstoti žadu į Lenkijos universitetą", - teigia dvyliktos klasės mokinė Mažena. Didelė dalis jaunimo nesupranta, kad jų stojamieji priklauso nuo to, kiek laiko mokykloje skyrė namų darbams, kiek laiko papildomai mokėsi ir kiek pastangų įdėjo ieškodami informacijos apie studijas gimtinėje, o ne nuo paties universiteto ar valstybės. Esi gabus, daug pastangų įdedi mokslams - tau nebus sunku įstoti tiek užsienyje, tiek ir Lietuvoje.

„Studijuosiu Lietuvoje, nes čia mokausi ir neįstengčiau palikti savo šeimos bei draugų. Žinau, kad mano ateitis priklauso tik nuo manęs, tad studijavimui išrinkau man arčiausiai širdies esančią profesiją. Studijuosiu Vilniaus kolegijoje įvaizdžio dizainą, kadangi tuo domiuosi ir esu meninės širdies žmogus", - savo nuomonę išreiškė dešimtos klasės mokinė Irena.

Pasiklausinėjus daugiau moksleivių, paaiškėjo, kad norintieji studijuoti užsienyje dažniausiai mano, jog geriausią išsilavinimą gaus tokiose šalyse kaip Danija, Vokietija, Švedija, Lenkija, Anglija ir Suomija. O populiariausios minėtos specialybės buvo medicina, viešbučių ir turizmo vadyba, dizainas, anglų filologija ir ekonomika.

Ką apie studijas užsienyje galvoja Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos mokytojai? Po ilgų diskusijų su lietuvių kalbos mokytoja nusprendžiau, kad mokytojų ir vyresniųjų klasių moksleivių požiūris į studijas Lietuvoje žymiai skiriasi.

Kaip manote, ar verta studijuoti Lietuvoje? Verta, nes ir čia, Lietuvoje, turime puikią galimybę sėkmingai įstoti ir siekti gerų rezultatų. Aš pati nenorėčiau, kad mano vaikai studijuotų užsienyje, kai turi galimybę Lietuvoje.

Ar sutinkate su nuomone, kad užsienyje yra lengviau įstoti ir kartu užsidirbti pragyvenimui? Nesutinku. Visur yra sunku įstoti ir studijuoti. Kiekvienoje šalyje reikia tiek pat mokytis. Tai ne mokykla, kur iš visų pastangų stengiamasi išmokyti mokinius. Studijuojant niekam nerūpės, ar pamiršai padaryti namų darbus, ar knygą namie palikai. Nebus noro mokytis - nei Lietuvoje, nei kitoje šalyje tavęs nelaikys. Dėl noro užsidirbti papildomų pinigų, kad ir kaip stengtųsi, sunku tobulai atlikti du darbus vienu metu. Jauni žmonės nesugeba suderinti laiko mokslams ir darbui. Darbas būtų papildomas krūvis ir nuo to nukentėtų mokslai.

Jeigu būtų jūsų valia, kur įstotumėte - į universitetą ar kolegiją? Įstočiau į kolegiją. Mano manymu, ten yra didesnių perspektyvų ateityje gauti darbą, nes kolegijos remiasi labiau praktika, o ne teorija.

Kokios, vis dėlto, skirtingos yra kiekvieno iš mūsų nuomonės. Nepaisant visko, privalome žinoti, kad patys esame savo gyvenimo kalviai. Juk gyvename tik kartą, tad pasistenkime daryti kuo mažiau klaidų. Visiems, abejojantiems dėl studijų, norėčiau pasiūlyti įstoti čia, Lietuvoje. Kas žino, gal ir nebūtina palikti gimtosios šalies ir išvažiuoti į užsienį. Neprivalome elgtis taip, kaip elgiasi mūsų pažįstami. Nes tik tie, kurie turi savo nuomone, pasieks puikių rezultatų.

Apačioje rasi keletą resursų internete apie studijas Lietuvoje:

  • Pirmas iš jų būtų www.studijos.lt - tai puikus tinklalapis tiems, kurie dar abejoja dėl savo profesijos. Skiltyje „Pasirink profesiją" ras naudingos informacijos apie jiems patinkančią profesiją. Kadangi kiekviena profesija yra plačiau aprašyta, bus dar paprasčiau išrinkti tą, kuri yra arčiau širdies.
  • www.kurstoti.lt - bene populiariausias tinklalapis. Vieną kartą į metus yra išleidžiamas žurnalas apie studijas užsienyje ir atskirai apie studijas Lietuvoje. Jis yra naudingas tuo, kad ten sutelkta visa informacija apie stojamuosius ir galime rasti atskirai apie kiekvieną universitetą ar kolegiją. Sėkmės atrandant save!

„Žinau viską" yra jaunųjų žurnalistų tinklas, sukurtas jaunimo informacijos tinklo Eurodesk Lietuva ir ES programos „Veiklus jaunimas" iniciatyva. Eurodesk pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Programa „Veiklus jaunimas" suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymo(-si) galimybes bei finansinę paramą jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatina Europos šalių jaunimo bendradarbiavimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt