2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2013 08 25

Arminas Mockevičius. Asmeninė patirtis skaičiuojant alkoholiui išvaistytą laiką

Tenka pastebėti, kad dauguma žmonių vengia skaičiavimų, susijusių su asmeninėmis išlaidomis ar laiku. Todėl viliuosi, kad suskaičiavęs, kiek per gyvenimą asmeniškaituščiai...

Tenka pastebėti, kad dauguma žmonių vengia skaičiavimų, susijusių su asmeninėmis išlaidomis ar laiku. Todėl viliuosi, kad suskaičiavęs, kiek per gyvenimą asmeniškaituščiai praleidau laiko gerdamas alkoholinius gėrimus, paskatinsiu ir kitus atlikti šiuos nesudėtingus aritmetikos veiksmus ir paraginsiu pasimokyti iš mano klaidų.

Pirmą kartą alkoholio paragavau 13 metų ir jį vartojau iki 21. Taigi mano patirtis vartojant alkoholinius gėrimus – 8 metai, o tiek metų patirtis bet kokiai profesijai – pakankamai daug. Pradėkime nuo vidutinių skaičiavimų, tarkime, kad per metus gerdavau 40 savaičių, o per savaitę vidutiniškai skirdavau 8 valandas gėrimui ir 8 valandas pagiriojimuisi.

Per tuos 8 metus būdavo visaip:  paauglystėje gerdavau tik per atostogas ir savaitgaliais, studentavimo laikotarpiu – gerokai dažniau. Taigi atlikęs paprastus daugybos veiksmus gaunu, kad tobulindamasis alkoholio vartojime – praleidau 40x8x(8+8) = 5120 valandų.

O dabar smagiausia dalis – kas būtų, jeigu būtų. Skiriant 5120 valandų gilinimuisi į bet kurią sritį, lengvai galima tapti jos ekspertu. Jei šias valandas būčiau skyręs mokslams?

Vienam kreditui universitete reikia maždaug 27 valandų. Taigi 5120 val. / 27= 189 kreditus. Kitais žodžiais tariant tai prilygsta vienam bakalauro ar dviems magistro laipsnio diplomams. Žinoma, šį laiką galima skirti sportui, investavimui, verslo kūrimui, savanorystei, darbui žemės ūkyje, pardavimo įgūdžių tobulinimui, politinei veiklai ar kt.

Netgi dirbdamas paprastą darbą (gaudamas pusę minimalaus atlyginimo) būčiau uždirbęs apie 10 tūkst. lt. Jei prie šios sumos dar pridėčiau sumą, kurią išleidau alkoholiniams gėrimams įsigyti, susidarytų išties apvali suma, kurią sėkmingai investavus galima įsigyti netgi kuklų butą.

Paskaičiavus kiek vidutiniškai laiko iššvaisto žmogus, geriantis  20, 30, 40, 50 metų, galima žagtelti iš nuostabos. Be to, prisidėjus alkoholinių gėrimų vartojimo sukeltoms ligoms, skaitinė išraiška, manau, didėtų vienokia ar kitokia geometrinės progresijos forma. Skaičiai gali siekti 22, 40, 72, 129 tūkst. valandų.

Galiausiai, paskaičiuokime, kiek laiko praranda lietuvių tauta. Atsižvelgiant į prielaidą, jog 80 proc. gyventojų vartoja alkoholinius gėrimus ir vartoja juos „saikingai“, vienas žmogus vidutiniškai skiria 1 tūkst. valandų per metus alkoholinių gėrimų vartojimui.

Paėmus visus gyventojus, kuriems daugiau nei 18 metų, atmetę blaiviai gyvenančius asmenis, gauname, kad lietuviai, gyvenę Lietuvoje 2013 metų pradžioje, gerdami iššvaistė apie 2 mlrd. valandų. Jeigu bent dešimtadalį šio laiko skirtume visuomeninei veiklai, kaip tada atrodytų Lietuva? Tikriausiai kaip šalis, kurioje gera gyventi visiems.  O kokie dar alkoholio vartojimo ekonominiai nuostoliai?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt