TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Artėjančių brandos egzaminų našta: kodėl tuo reikia džiaugtis

Pagrindinio išsilavinimo pažymėjimų teikimo šventė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pagrindinio išsilavinimo pažymėjimų teikimo šventė
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Jei jūs esate abiturientas ir jūs patiriate stresą artėjančių abitūros egzaminų, tuomet šis straipsnis kaip tik jums. Kiekvienais metais, artėjant pavasario atostogoms, visi...

Jei jūs esate abiturientas ir jūs patiriate stresą artėjančių abitūros egzaminų, tuomet šis straipsnis kaip tik jums.

Kiekvienais metais, artėjant pavasario atostogoms, visi abiturientai pradeda gyventi egzaminų ritmu. Egzaminų maratonas šiais metais prasidės jau po keletos dienų, t.y. balandžio 14 dieną. Kaip ir kiekvienais metais, nušvis gražus pirmadienio rytas ir būrys abiturientų, su gėlėmis rankose, nervingai lauks savo eilės mokyklų koridoriuose, nors giliai širdyse, jie žinos, jog pergyventi. Iš esmės, nėra dėl ko.

Kiekvienais metais, artėjant pavasario atostogoms, visi abiturientai pradeda gyventi egzaminų ritmu.

Lietuvių, bei anglų egzaminai yra ūnikalūs: visiems nepaslaptis, kad išlaikys visi kurie atėjo ir nieko blogo iš tikro negali nutikti, bet jaudulys yra matomas kiekvieno abituriento akyse. Panašiai kaip ir pirma kartą mylintis, tu žinai jog nieko blogo nutikt negali, bet tu jaudiniesi, nes iš tikrųjų, tu neturi žalio supratimo apie tai ką ir kaip daryti, nors tam ruošeis jau ilgą laiką.

Dar praėjus keliems mėnėsiams prasidės pagrindinė egzaminų sesija, kurį sukels dar daugiau streso kaikuriems dvyliktokams. Kai kurie iš jų neapseis be „valerijono“ ar netgi „xanax“ pagalbos, bet bus ir tokių kurie dieną prieš egzaminą, 22 val. vis dar gers alų su draugais, kuriems taipogi tie egzaminai yra nė motais. Iš esmės, visos kartos, visais laikais, kurios laikė abitūros egzaminus, buvo tokios pačios, nors vyresnės kartos, savo pasakojimais, o šiais laikais ir internetiniais komentarais, skelbs jums, jog jų karta buvo šventa ir visi jų laikais labai stropiai mokėsi. Tai yra grynas melas ir net jie patys tai supranta (beje, vyresni skaitytojai, jau galite pradėti kniaukti komentaruose apie tai kokie abiturientai šiais laikais yra aplaidūs ir tėvų išlaikomi, nes birželis jau nebe už kalnų).

Iš tikrųjų aš rašau net ne apie egzaminus. Aš rašau apie tai kokia, gan maloni, našta užgrius jūsų pečius baigus brandos egzaminų sesiją ir daugumai iš jūsų gavus išsvajotajį brandos atestatą.

Aš rašau apie tai kokia, gan maloni, našta užgrius jūsų pečius baigus brandos egzaminų sesiją ir daugumai iš jūsų gavus išsvajotajį brandos atestatą.

Turbūt, dauguma supras kokia nežinomybė atsivers prieš pat juos, tik sušokus išleistuvių šokį su mama/tėčiu per išleistuvių vakarėlį. Dauguma, vedami visiškai normalaus, žmogiško instinkto išsigąs ir taip pradės tik dar labiau panikuoti. Panašiai kaip ir Brooks'as Hatlenas iš filmo „The Shawshank Redemption“ išėjęs iš kalėjmo, nebežinojo kaip gyventi laisvėje, taip ir dauguma abiturientų, nežinos ką nori veikti gyvenime, kur stoti, kaip mąstyti, su kuo poruotis ir dar daugybė kitų galvos skausmų.

Tačiau, kaip ir kiekvienoje kartoje iki šiol, atsiras tų, kurie turi tikslų ir žino ko nori iš gyvenimo. Tokie jaunuoliai žengs tiesiai į šviesą. Visgi, tokių laimės kūdikių nėra daug, tad nežinoti kur yra vieta šiame pasaulyje yra normalu.

Daugelis, kaip ir kiekvienais metais, darys klaidų ir vedami bandos instinkto, stos visiškai ten kur jiems nevieta, vien tik tam, kad netaptų visuomenės atmatomis (juk visi tie, kurie po mokyklos baigimo iškart dar niekur neįstoja, yra vertinami kaip visiškai beverčiai ir nereikalingi visuomenės segmentai). Bet visa tai nėra blogai, susipažinsite su akademiniu gyvenimu, įgysite naujų žmonių ir žinoma, tai kas labiausiai erzina vyresnius žmonės, kurie jums pavydi jaunystės, pastudentausite (nemaišykite studentavimo su studijavimu).

Visgi, jeigu jūs susiesite savo gyvenimą (o ketverių metų atidavimas yra, maždaug, savo gyvenimo susiejimas) su studijomis (arba specialybe, jeigu mokysitės profesinėje mokykloje), jūs pralošite. Tikrai nėra nieko blogo mesti nepatinkančias studijas, arba metus po mokyklos skirti tikrojo savo pašaukimo paieškoms. Žinoma, daug kas pikdžiugiškai sakys, jog taip jūs tik bergždžiai naudosite savo tėvų išteklius, bet tokias kalbas jūs praleiskite pro ausis, nes jeigu tik turitę tokią galimybę, ja ir naudokitės, kadangi jūsų vaikai ja tikrai pasinaudos. O gyvenimas ir yra toks užburtas ratas, mūsų tėvai užaugina mus, o mes, atiduodami jiems skolą, augindami savo vaikus. Žinoma, nekiekvienas turi tokią galimybę, tuomet viskas priklauso tik nuo jūsų, o jūs jau suagę ir turėtumėtę žinoti kaip save išlaikyti, na, o jeigu nežinote, bandykit išmokt.

Artimiausius metus, jūsų gyvenimai pasikeis kardinaliai, greičiausiai į gerą. Atsiras nauji draugai, įgysite daugiau patirties ir žinių, daugumą iš jūsų persikels gyventi į didesnį miestą ir ten bandysite siekti savo tikslų. Žinoma, visiškai normalu, jog šio proceso metu prarasite kaikuriuos savo draugus ir pažįstamus, bet taip jau sudėliotas šis gyvenimas, jeigu kas nors išeina, kažkas turi ateit.

Svarbiausias dalykas kurį jūs turite žinoti, brangūs abiturientai, yra tas, kad dabar pasaulis priklauso jums, jūs esate jauni ir energingi. Stenkitės tai išnaudoti ir mažiau stresuoti dėl šio artėjančio egzaminų maratono, bet nepameskite galvos ir kelkit savo gyvenimui, bei būčiai tikslus.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt