Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 5d. 07:47

Aš moku mokesčius valstybei, valstybė moka pašalpas „chroniams“

Įvykio vietoje
Įvykio liudininko Tomo P. nuotr. / Įvykio vietoje

Turbūt kiekvienas Lietuvos gyventojas yra matęs ir pasišlykštėjęs prasigėrusiu "chroniuku" alkoholiku, miegančiu už europinius pinigus sutvarkytame parke, šalia vaikų žaidimų aikš...

Turbūt kiekvienas Lietuvos gyventojas yra matęs ir pasišlykštėjęs prasigėrusiu „chroniuku“ alkoholiku, miegančiu už europinius pinigus sutvarkytame parke, šalia vaikų žaidimų aikštelės ar tiesiog girtuokliaujančiu prie laipttinės. Ar nebuvo Jums, mieli piliečiai, nė karto kilusi mintis, už kokius pinigus jie geria? Juk alkoholis vis brangsta ir brangsta, o tokių pijokaujančių individų, rodos, tikrai nemažėja. Lietuvoje alkoholio suvartojimas didėja kasmet, o valdžia tesugeba uždrausti reklamuoti alkoholį dienomis, bei prekiauti alkoholiu naktimis, sukurdama naują verslo nišą – vadinamuosius „načnykus“, prie kurių naktimis renkasi neblaivūs bei agresyviai nusiteikę asmenys.

Juk alkoholis vis brangsta ir brangsta, o tokių pijokaujančių individų, rodos, tikrai nemažėja.

Prieš keletą dienų, atostogaudamas, sugalvojau padaryti gerą darbą: išvalyti šiukšles bei nuorūkas, sumestas prie laiptinės po laipteliais, dėl kažkokių priežasčių atsiduodančias šlapimu ir puvėsiais. Pasišlykštėjau dar kartą. Ir kilo klausimas: iš kur visa tai atsiranda? Juk bambančios pensininkės bobutės, gyvenančios mano laiptinėje, tikrai negeria, nerūko ir nešiukšlina. Tuomet prisiminiau, kaip ne kartą mačiau sėdinčius ir geriančius darbingo amžiaus, bet baisiai atrodančius asmenis. Ir tai mane privertė susimąstyti... Aš esu jaunas, dirbantis, bei ganėtinai didelius mokesčius mokantis žmogus ir, nepaisant to, radau laiko surinkti kažkieno primėtytas šiukšles. Ir netgi peleninę už savo uždirbtus pinigus nupirkau ir pritaisiau, gal mažiau šiukšlins. Tačiau, ar ilgai ji liks nesulaužyta, nepavogta, nepriduota į metalo laužą už kelis centus?

Besidarbuojant prie laiptinės, prisėdo tie patys „etatiniai chroniukai“. Ir nejučia išsivystė diskusija. Paklausus, ar nebijo gerti viešoje vietoje, kad gaus baudą, tą rytą dar tik bepradedantis su alaus butelaičiu vidutinio amžiaus vyriškis man atrėžė, jog baudų vis tiek nemoka, blogiausiu atveju iš areštinės namo pareit reikės ir galės toliau sau alutį gurkšnoti. Jeigu kone kiekvieną rytą šis žmogus pradeda su alaus buteliu viešoje vietoje, ir grįžus iš darbo vakare tą patį, tik daug girtesnį, žmogų vis dar matau prie savo laiptinės, darytina išvada, jog jis nedirba. Tuomet už kokius pinigus jis geria? Nes tikrai nepanašu, kad turėtų tokį verslą, kuris vystytųsi be jo pagalbos su statytiniu direktoriumi, ar būtų išpirkęs didelės įmonės akcijų, ir gyventų iš dividendų. Tačiau asocialūs, sunkiai besiverčiantys asmenys mūsų šalyje gauna pašalpas, išmokas bei kitokią valstybės paramą.

Blogiausiu atveju iš areštinės namo pareit reikės ir galės toliau sau alutį gurkšnoti.

Ir kyla klausimas... Kodėl aš moku mokesčius, kurių dalis yra išmokama asocialiems, viešąją tvarką bei įstatymus pažeidinėjantiems asmenims, kurie didžiąją dalį gautų pinigų išleidžia alkoholiui? Dabar tik nerandu tikslios statistikos, bet esu kažkada girdėjęs per vieną diskusijų laidą, jog alkoholio pardavimai išauga būtent tomis dienomis, kai yra pervedamos pašalpos. Tai kur čia teisybė? Kokių priemonių reikia imtis, kad visos šitos šlykštenybės pasibaigtų?

Esu doras, mokesčius mokantis pilietis. Sukūriau peticiją, kuri, tikiuosi, privers valdžią susimąstyti, ir imtis kokių nors rimtų priemonių. Kad ir kokios priemonės tai butų: pašalpų stabdymas, priverstiniai anoniminių alkoholikų seminarai ar neapmokami viešieji darbai. Tai spręsti turi specialistai. Bet priemonių imtis yra būtina. Kviečiu visus dorus, mokesčius mokančius piliečius išreikšti savo nepasitenkinimą alkoholikams ir degradams mokamomis pašalpomis pasirašant čia peticiją:

http://www.peticijos.com/atimti_visas_paalpas_i_alkoholik_ir_chuligan

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt