Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 5d. 13:19

Atradimas, pakeitęs dabartį: mobilusis telefonas

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Atradimai siejami su mokslo bei technologijų pažanga. Kas yra labai aktualu mūsų gyvenime. Daugelis žmonių neįsivaizduoja savo buities be mobilaus telefono, kompiuterio su interneto prieiga ir kitų modernių prietaisų.

Atradimai siejami su mokslo bei technologijų pažanga. Kas yra labai aktualu mūsų gyvenime. Daugelis žmonių neįsivaizduoja savo buities be mobilaus telefono, kompiuterio su interneto prieiga ir kitų modernių prietaisų.

Žmonės technologija pradėjo naudotis jau labai seniai, dar priešistoriniais laikais, kai iš gamtinių išteklių buvo pradėti gaminti pirmieji paprasti įrankiai – titnaginiai grandikliai, peiliai, ietis. Visa tai buvo reikalinga išgyventi. Vėliau buvo tobulėjama ir einama jau prie kailinių drabužių. Svarbiausias priešistorės žmonių atradimas – kontroliuoti ugnį. Tai žymiai padidino maisto atsargas. Šitokie atradimai įvairiais būdais pakeitė žmonių visuomenę ir jos gyvenamąją aplinką.

Mokslo, atradimų bei technikos pažanga nebeajotinai turi savo teigiamų pliusų, ir natūralu, kad atradimų procesas susijęs su didžiule rizika. Manau, kad atradimai reikalingi visiems. Niekas nenuginčys, jog jie praplečia kiekvieno iš mūsų akiratį.

Man aktualiausias išradimas – telefonai ir jų tobulėjimai. Daugelis puikiai žino telefono išradėjo Alexanderio Grahamo Bello pavardę, tačiau ne kiekvienas yra girdėjęs apie Mantiną Cooperį, išradusį prietaisą, be kurio sunku įsivaizduoti šiandieninį gyvenimą. Niujorke vyko pirmasis jo pristatymas žiniasklaidai ir visuomenei. Norėdamas įrodyti prietaiso funkcionavimą M. Cooperis pasirinktais numeriais leido paskambinti žurnalistams. Šis telefonas svėrė vieną kilogramą, o jo baterija leido tęsti pokalbį tik apie pusvalandį. M. Cooperis šmaikštavo: „Telefono baterija veikė vos 20 minučių, tačiau ilgiau tą prietaisą būtų buvę tiesiog sunku nulaikyti.“ Po to šis telefonas buvo tobulinamas ir tobulinamas. Kaip žinoma, tobulumui nėra ribų. Turbūt M. Cooperis negalėjo nei įsivaizduoti, kad po keliolikos metų jo išradimas taps neatsiejama kasdienybės dalimi. Anot jo, bevielis ryšys reiškia laisvę. Žmogus tampa visur ir bet kada pasiekiamas.

Puikiai žinome, kad mobilieji telefonai, ypač kenkia sveikatai. Tai kalba televizijos, laikraščiai. Tai yra vienas iš daugiausiai ir dažniausiai gvildenamų klausimų. Telefonai spinduliuoja neigiamą energiją. Per televiziją, manau, ne vienas apie tai girdėjo. Žinoma, kaip jaunimui atsisakyti šitokios prabangos: bet kur ir bet kada galima susiekti su draugais. Taip pat telefonai kenkia kalbos ir rašto kultūrai. Dažnai žinutės yra trumpinamos įvairiais trumpiniais. Savaime aišku, yra ir didelių pliusų. Mobilieji prietaisai padarė žmonių gyvenimą kokybiškesnį.

Mokslas ir technika – didelės vertybės, kai jos tarnauja žmogui ir padeda jam visapusiškai vystytis visų labui. Tereikia tikėtis, kad atradimai neatsisuks prieš patį žmogų ir nebus panaudoti blogiems tikslams.

Deimantė Šventickaitė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt