Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atviras laiškas Vytautui Kabišaičiui, laiško A.Čekuoliui autoriui

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Aš nesu energetikas ir ne velnio nenusimanau apie grandininę branduolių dalijimosi reakciją, bet mano manymų Jūsų straipsnyje labai daug melo. Nežinau ar tai Jūsų neišprusimas ar...

Aš nesu energetikas ir ne velnio nenusimanau apie grandininę branduolių dalijimosi reakciją, bet mano manymų Jūsų straipsnyje labai daug melo. Nežinau ar tai Jūsų neišprusimas ar Jūsų laiškas yra užsakomasis ir jums už tai sumokėta kokio Bubikono ( tegul tai būna Jūsų sąžinės reikalas).

  1. Pigi elektra. Jūsų skaičiavimai prilygsta ateisto įrodinėjimams, kad nėra Dievo. Jūs tikriausiai net nežinote kas yra biznis. Siūlau pradžiai pasiskaityti verslo pradžiamokslį. Kaip galima skaičiuoti kainas būsimas po 10 metų. Ar Jūs esate ekstrasensas ir žinote kokias derektyvas priims ES ? Gal po kelių metų ES priims direktyvą draudžiantį naudoti dujas gaminti elektros energiją, gal taršos leidimai pabrangs kelis kartus? 12 procentų dividentų mokėjimas  tai visai juokinga. Negi manote, kad perkant dujas iš rusijos ar baltarusijos jos kaina nebus įskaičiuota į jų AE statybos kainą? Bet nesikartosiu apie verslo išmanymą.

Technologijos nestovi vietoje, gal bus išrasta technologija gebanti iš saulės išgauti tokį energijos kiekį, kad elektrinė bus tikrai nuostolinga.  O su tokiu pesimistiniu mąstymu, verslo visai nebūtų ir žmonės dar gyventu uolose. Visas verslas yra rizikingas, jei neturi užnugario valdžioje (Lietuvos atveju).


2 Energetikos nepriklausomybė. Koks Jūs energetikas jei nežinote kad uraninitas ( pagrindinė rūda iš kurios išgaunamas uranas) randamas JAV, Kanadoje, Anglijoje, Vokietijoje, Afrikoje ir tt. Elektros gamyba naudojant gamtines dujas tai 19 amžiaus išradimas, tikriausiai mokslus baigėte labai labai seniai.


3. Investicijos ir darbo vietos. Jūsų pesimizmui arba kvailumui nėra ribų.  Pradžiai apie stažuotes. Negi Jūs norite, kad Lietuva būtų bananų respublika ir lietuviai galėtu tik anglijoje ar norvegijoje dirbti pagalbinius darbus. O Lietuva būtų agralinė valstybė ir be arklo daugiau nieko nemokanti. Kas čia blogo jei reikia kelti savo kvalifikaciją ? 
Jūs klausiate : " Ar važiuos lietuviai statybininkai iš Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų į Visaginą keliems metams?" Negi "energetike" nežinai kiek lietuvių išvažiavo į angliją, airiją, ispaniją ? Ir aplamai apie investicijas , net nenoriu ginčytis, nes Jūs nė velnio apie tai nenusimanote. Dar sykį siūlau paskaityti verslo pradžiamokslį.

4. AE patikimumas (saugumas). Bandysiu paaiškinti kaip vaikui , kad suprastumėte. Černobilis - TSRS ir Afganistano karas (1980m) tikslių skaičių nežinau, bet šimtai tarybinių Kamaz nukrito nuo Afganų kalnų, del nepatikimos stabdžių sistemos. O kiek Japoniškų sunkvežimių nukrito, del gamintojo kaltės ? Japonija - Kokia tikimybė, kad Lietuvoje įvyks cunamis?

Su Jūsų mastymu, tai tikrai pasaulyje dar nebūtu automobilių, juk dauguma neišmanėlių sakė, kad benzino bakas po automobiliu, tai tas pats kaip važinėjimas ant bombos.

Taip rizikos yra, bet didesnė rizika žūti einant per pėsčiūjų perėją, nei žūti nuo AE sprogimo. Pasidomokit statistika pone "energetike" .

Su pagarba Ž. R.

www.reporteriai.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt