Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 5d. 18:55

Daugiau mokesčių būtų galima surinkti apmokestinus sunkvežimių įvežamus degalus

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Valdžiai vis kraunant mokesčių naštą ant paprastų piliečių, turiu tokį pasiūlymą, kaip surasti mažiausiai 200 mln. litų pajamų į valstybės biudžetą. Viskas labai paprasta, tiesiog reikia įvesti įstatymą (na, gal užteks ir Muitinės departamento įsakymo) apmokestinti sunkvežimių įvežtus degalus į Lietuvą.

Valdžiai vis kraunant mokesčių naštą ant paprastų piliečių, turiu tokį pasiūlymą, kaip surasti mažiausiai 200 mln. litų pajamų į valstybės biudžetą. Viskas labai paprasta, tiesiog reikia įvesti įstatymą (na, gal užteks ir Muitinės departamento įsakymo) apmokestinti sunkvežimių įvežtą kurą į Lietuvą.

Paieškojus internete informacijos yra matoma, kokiu srautu per parą į Lietuvą iš Rusijos ir Baltarusijos važiuoja sunkvežimiai (mano manymu apie 200 – 300, tiksliau manau pasakytų Muitinės departamentas). Ir tikrai jie visi nevažiuoja su pustuščiais bakais.

Vidutiniškai sunkusis transportas turi didelius, apie 1400 l., bakus. Taigi, paprasčiausios matematikos pagalba apskaičiuojame, kiek gi galėtume surinkti mokesčių iš šio transporto. Tarkim, 200 sunkvežimių įvažiavusų per parą įveža apie 280 tonų dyzelinio kuro (nemokėdami akcizo ir PVM už degalus). Grubiai skaičiuojant mokestis dyzelinui yra apie 2 lt/l. Taigi, per parą galima būtų surinkti apie 280 tūks. litų mokesčių. Per metus ši suma susidaro apie 200 mln. lt Vežėjai dalį sumos, t.y. PVM, galėtų susigrąžinti gale metų.

Galėtų padaryti sunkiajam įvažiuojančiam transportui, pavyzdžiui, 300 l. ribą, už kurią nebūtų mokami mokesčiai (Lenkijoje jau senai taip yra), o tokiems kaip Volkswagen Transporter, Ford Tranzit ir panašiems krovininiams automobiliams 30 litrų degalų. Tada ir vežėjai be krovinių nekursuotu į trečias šalis. Ir kontrabandinio kuro į Lietuvą „upės“ būtų pristabdytos.

Šie skaičiavimai nėra tikslūs, nes nežinau tikslaus įvažiavusių transporto priemonių skaičiaus. Mano manymu, tokių mokesčio neįves, nes vežėjai pradės šaukti, kad jie ir taip daug mokesčių moka... Šis pasisakymas yra tik mano asmeninė nuomonė.

Ikrauk.lt skaitytojas, panoręs likti neidentifikuotas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

24:31
02:39
00:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt