Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 12d. 16:49

Emigrantas: kas bendro tarp rūkytų kumpių, „Primark'o“ drabužių ir Nepriklausomybės dienos?

Londonas
Londonas

Kiek daugiau nei trijų savaičių laikotarpis nuo tada, kai prieš 96 metus Lietuvos Taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, pagal kurį mūsų Tėvynė tapo nepriklausoma...

Nepriklausomybės atkūrimo diena yra puikus metas kiekvienam iš mūsų įvertinti turimos laisvės skonį. Tai laikas, kai galima (ir reikia!) savyje budinti snaudžiantį patriotą. Tačiau liūdina tai, kad dažnai užribiuose lieka faktas, jog šios dvi progos vienodai svarbios tiek šiuo metu esantiems šalyje, tiek dėl vienokių ar kitokių priežasčių ją turėjusiems palikti tautiečiams.

Vieša paslaptis, kad emigracija yra jau nuvalkiota, tačiau neišsemiama ginčų tema. Tema, apie kurią visi linkę išsakyti savo nuomonę – ypač tie, kurie su emigracija nėra susidūrę akis į akį.

Nuo 2009 m. su emigrantais vienokia ar kitokia forma bendrauju kasdien – būtent tiek laiko gyvuoja projektas uklietuvis.com, jungiantis Didžiojoje Britanijoje esančius tautiečius – dirbančius, studijuojančius, svajojančius grįžti į Lietuvą, tačiau nerandančius tam argumentų/laiko/pinigų/valios.

Šie žmonės, kuriuos neretai esate pasiryžę nuteisti be teismo, ne tik turi tvirtą ryšį su Tėvyne, tačiau tuo dar ir didžiuojasi. Turite draugų emigrantų Facebook'e? Turbūt patys tapote liudininkais vakarykščio naujienų srauto, aukštinančio Lietuvą – Maironio ar Marcinkevičiaus eilėmis, Kernagio dainomis ar paprasčiausiomis Lietuvos vėliavos nuotraukomis. Su dažnu anglišku prierašu – šiandien mano šalis švenčia savo Nepriklausomybę. Tada vienas, kitas britas komentaruose pasidomi, pasveikina, užklausia – su kokiu pasididžiavimu šie mūsų emigrantai pasakoja istorijos nuotrupas!

Emigrantai, kuriuos neretai esate pasiryžę nuteisti be teismo, ne tik turi tvirtą ryšį su Tėvyne, tačiau tuo dar ir didžiuojasi.

Ir su kasdienos realijom jie kartais geriau susipažinę nei naujienų sūkury gyvenantieji. Į rinkimus eina, žino, kad balsas jiems naudos neatneš, tačiau palikti saviškių – širdis neleidžia. Todėl ir kuriasi lietuvių bendruomenės, todėl ir verda lietuvių verslas Anglijoje. Visi kažką perka, parduoda, keičiasi, ieško ar siūlo darbą. Uklietuvis.com įmonių kataloge – daugybė lietuviškų firmų pavadinimų, kurie orientuoti į tokius pačius kaip jie – emigrantai. Tiesa, kalbos barjeras ne menkas faktorius šioje istorijoje – sunku anglui medikui paaiškinti, ką skauda, kai nežinai, kaip vadinasi vienas ar kitas organas. Dar sunkiau teisininkui nupasakoti eismo įvykį, kurio auka tapai, tačiau teko susimokėti. Ir čia pagalbos ranką tiesia lietuviai – jų paslaugos kokybiškos, ir kainos per daug „nesikandžioja“. Šioje srity meluoti negalėsi – visa reklama eina iš lūpų į lūpas, o šaukštas deguto ir geriausio medaus statinę sugadina. Ypač, kai išties yra iš ko rinktis...

Todėl ir šio projekto ėmėmės supratę, kad lietuviai užsienyje nelinkę nutraukti ryšių su Lietuva – tik pažiūrėkite, į tarptautinių siuntų tarnybų pelnus! Taip ir kursuoja kasdien maršrutu Lietuva-Anglija rūkyti lietuviški kumpiai, juodos duonos kepalėliai ir mainais atgal – pigesni Primark'o drabužiai ar prekės/„lauktuvės“, kurių Lietuvos prekyboje dar nėra.

Galiausiai, visų čia aukščiau aprašytų lietuvių portretus vienija viena detalė – jie giliai įsižeidžia, jei kas nežino, kur žemėlapyje yra Lietuva ar dar blogiau – paklausia, ar tai dalis Rusijos. Kovoti už savo įsitikinimus užsienyje – tam reikia drąsos ir tikro patriotizmo. Dviejų dalykų, kurių Lietuvos emigrantams netrūksta.

Su Nepriklausomybe, tautiečiai!

Uklietuvis.com  įkūrėjas Giedrius J. 

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt