Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Emigranto nuomonė apie lietuvius įžeidžiančią britų karikatūrą

Lietuvius įžeidžianti karikatūra
Lietuvius įžeidžianti karikatūra
Šaltinis: 15min
0
A A

„Įkrauk“ redakcija gavo skaitytojo emigranto iš Anglijos Vladimiro nuomonę apie lietuvius pašiepiančią karikatūrą. Nemažą šurmulį visuomenėje sukėlęs piešinys, anot Vladimiro,...

„Įkrauk“ redakcija gavo skaitytojo emigranto iš Anglijos Vladimiro nuomonę apie lietuvius pašiepiančią karikatūrą. Nemažą šurmulį visuomenėje sukėlęs piešinys, anot Vladimiro, visiškai neatspindi tikrosios situacijos. Pasak skaitytojo, lietuvių emgirantai Didžiojoje Britanijoje yra tikrai gerai darbdavių vertinama darbo jėga, turinti ne tik gerą darbo kultūrą, tačiau ir garbingą istoriją. 

Apie lietuvius pašiepiančią karikatūrą daugiau galite skaityti čia.

„Užvakar padėjau įsidarbinti į TESCO sandėlius vienam iš Lietuvos pabėgusiam inžinieriui elektrikui. Jo didžiausia alga Lietuvoje, kol neprarado darbo, buvo apie tris tūkstančiai litų. Beveik visą algą pasiimdavo skandinavų bankai. Kaip tai atsitiko ir kodėl jis papuolė į sunkią padėtį (tapo benamiu), tai ne šio rašinio tema, todėl nesiplėsiu. Tik atkreipsiu skaitytojų dėmesį, jog dėl tokių problemų patys esame kalti, nes pamirštame įspėjimą Biblijoje „Nesiskolink niekada, net kai labai sunku, nes tapsi vergu“.

Žmogus, kuriam padėjau, spjovė į viską, išvažiavo ir įsidarbino TESCO šaldytų produktų sandelyje. Po penkių metų jis galės gauti Britanijos Karalystės pilietybę. Jo atlyginimas kol kas yra 7,5 svaro per valandą, plius viršvalandžiai ir poilsio dienų padidintas tarifas. Nuo dabar jis ir yra tas, anot komunistinio „The independent“, lietuvis, „kuris visada pasirengęs padėti“. 

Ar tai gerai, kad mes paliekame savo protėvių žemę ir išvažiuojame dirbti už tas niekingas kapeikas (na pradžiai kokius 7 – 10 tūkstančių litų per mėnesį), vietoj to, kad kantriai dirbtume už 2000 litų Lietuvoje, didžiąją dalį šio atlyginimo atiduodami mokesčiams (per įvairius akcizus, PVM, PSD ir kitokius mokesčius), nesiimu spręsti. Kiekvienas pasirenka pats. 

Dabar dar dėl Britų Karalystės globa besimėgaujančių „visada pasirengusių padėti lietuvių“. Britų darbdaviai vis labiau pradeda suvokti tai, jog lietuvis yra puikus darbuotojas, todėl vis dažniau girdžiu apie tai, jog jie nori priimti į darbą būtent „LITHUANIANS“.

Dar prieš kokius penkis metus teko žiūrėti Britų tiriamosios žurnalistikos dokumentinį filmą „lenkai“ (http://www.youtube.com/watch?v=oVP0RRvl2WE), ten visi rytų europiečiai (taip pat ir lietuviai) buvo pristatomi vienu žodžiu POLISH. Tuo metu mes visi jiems buvome lenkai. Šiame filme visi kiti POLISH (bulgarai, vengrai, rumunai ir t.t.) buvo tiesiog teisinami ir rodoma, kad nors jie ir nelabai geri darbuotojai, bet juodus darbus dirba neblogai.

O štai epizode apie lietuvius, anglas darbdavys neslėpė savo susižavėjimo lietuvių darbštumu. Dabar viskas keičiasi, nes mūsų čia jau apie milijoną. Britai po truputį pradeda suprasti, kad lietuviai yra visai ne POLISH, o dabartiniai POLISH yra kažkokie nevisai taisyklingai perprogramuoti lietuviai. Būtent todėl karikatūroje vaizduojančioje rytų europiečius, buvo tekstas „Lietuvis visada pasirengęs padėti“.

Istorinė tiesa apie tai, kad rytų Europa, tai iš esmės suskaldyta senoji galingoji Lietuva netiesiogiai atsispindėjo būtent šioje karikatūroje. Rytų europiečiai vietoj naujadaro POLISH (apibūdinančio visus rytų europiečius) pavadinti savo teisingu istoriniu pavadinimu – lietuviai (LIETA daugelio tautų ir genčių sąjunga).

Sėkmės „visada pasirengę padėti broliai“, naudokitės mūsų protėvių istorija tam, kad parodytumėte tai, ko jūs iš tiesų esate verti. Prisiminkite senolių išmintį: sutinka pagal drabužėlį, o palydi visada pagal protą.“

Savo nuomonę Ikrauk.lt galite pareikšti ir Jūs. Tik nepamirškite po ja pasirašyti vardu ir pavarde.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Karikatūra
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt