Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Eurovizijos“ žvaigždė Conchita Wurst: kur slypi riba tarp tolerancijos ir išsigimimo?

Conchita Wurst
Thomo Ramstorferio / Eurovision.tv nuotr. / Conchita Wurst
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Kur slypi riba tarp tolerancijos ir išsigimimo?      Kitą diena po Eurovizijos finalo sulaukiau močiutės skambučio – „Ar matei vakar Euroviziją? Kas ten per padaras laimėjo?“....

Kitą dieną po „Eurovizijos“ finalo sulaukiau močiutės skambučio: „Ar matei vakar Euroviziją? Kas ten per padaras laimėjo?“.

Mano močiutė, lyginant su kitais tos kartos žmonėmis, stengiasi būti tolerantiška. Stengiasi – tai reiškia tiesiog bando tokia būti, nes juk augo absoliučiai skirtingoje (ne) informacinėje visuomenėje. Taigi, kai ji jau ko nors nesuvokia – kreipiasi į mus, anūkus.

Iš tikrųjų, egzistuoja dvi kartos, kurios gali užduoti absoliučiai tą patį klausimą „kas per padaras“ – tai mūsų seneliai, proseneliai ir mūsų mažieji padaužos. Jei močiutei mes dar galime paaiškinti, tai kaip paaiškinti vaikui? Kad tai – berniukas persirengęs mergaite?

Bet juk taip negalima – atsakys vaikas. O jei galima tai kodėl mergaitė su barzda? Tai čia vadinamoji trečioji lytis, taip vadinamas interseksualumas? Ar mes pakankamai informuoti šia tema? Ar žinome, kad net remiantis mokslininkų tyrimais tai yra sutrikimas? Sutrikimas toks pat, kaip ir širdies ar kokios kitos genetinės ligos?

Kaip bebūtų, transvestito pergalė „Eurovizijoje“ sukelia aršias diskusijas. Vieniems tai siejasi su degradavusia visuomene, kitiems – su vis labiau atsiskleidžiančia vidine laisve. Vieniems tai ištvirkimas, kitiems – tolerancijos augimo visuomenėje išraiška.

Bet kokiu atveju visiems kyla klausimas – tai kas iš tiesų balsavo už šią personą? Juk puikiai žinome, kad kur jau kur, bet Lietuvoje žmonėms tolerancijos tikrai trūksta. Galbūt „Eurovizija“ iš tiesų yra tiesiog politinių motyvų atspindys? Juk šiuo metu visame pasaulyje aršiai kovojama už gėjų, lesbiečių, biseksualų ir translyčių žmonių teises. Kyla mintis, kad viskas buvo nulemta iš anksto. Juk „Eurovizijos“ balsavimo galutinį rezultatą sudaro 50 proc. komisijos ir 50 proc. žiūrovų dalys. Jei neskirsime balsų transeksualui, tai rodys, kad mums trūksta tolerancijos.

Stipriausias žiniasklaidos ginklas yra visuomenės supriešinimas – kaip šiuo atveju. Kiekvienas, kuris smerkia iš tiesų tik prisideda prie Conchitos Wurst žinomumo.

Ar didelė dalis mūsų visuomenės žino, kad 2013 m. lapkričio 1 d. Vokietija tapo pirmąja Europos valstybe, leidžiančia užregistruoti su abiejų lyčių požymiais gimusius kūdikius kaip ne vyriškosios ir ne moteriškosios lyties? Prabilta, kad visa Europa smarkiai atsilieka lyties tapatybės teisių srityje. Argi pergalė „Eurovizijoje“ – tai ne pats geriausias strateginis žingsnis to link? Kodėl būtent Austrija? Juk Austrija nuo seno siejasi politiniais saitais su Vokietija.

Kad ir kaip bebūtų, ši Austrijos pergalė neabejotinai nepaliks abejingų. O juk žinome, kad stipriausias žiniasklaidos ginklas yra visuomenės supriešinimas – kaip šiuo atveju. Kiekvienas, kuris smerkia iš tiesų tik prisideda prie Conchitos Wurst žinomumo. Ar gali būti geresnis būdas tikslui pasiekti nei žiniasklaidos galia? Ir nors dauguma prisiekė sau, kad daugiau "Eurovizijos" nežiūrės, bet esu tikra, kad didžioji dalis „prisiekusiųjų“ taip tik sako.

Tai kodėl visuomenė stengiasi būti tolerantiška priešingai nuomonei, pažiūroms, religijai, neįgaliems žmonėms, tačiau dar yra netolerantiška kitokios lyties žmonėms?  Mokslas jau įrodė, kad trečioji lytis egzistuoja. Pamažu, labai pamažu prie to pripras visuomenė. Ir jūsų anūkai jau tikrai nebeklausinės „Kas čia per padaras“?

KITA NUOMONĖ: Kas bendra tarp C.Wurst ir Vierkos Serdiuchkos.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt