Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kai valdininkų rankose atsiduria mūsų gerovei skirti pinigai

Veiverių gimnazijos stadionas
Veiverių gimnazijos stadionas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastaruoju metu mūsų Lietuvėlę tik ir supa ES fondo lėšų įsisavinimo banda. Vyksi į kairę ar į dešinę, visur akį traukia atliktų darbų gausa. Vieni džiaugiasi, kiti stebisi. Tač...

Pastaruoju metu mūsų Lietuvėlę tik ir supa ES fondo lėšų įsisavinimo banda. Vyksi į kairę ar į dešinę, visur akį traukia atliktų darbų gausa. Vieni džiaugiasi, kiti stebisi. Tačiau, tie kurie įžvelgia plačiau, suvokia, kad kiekis ne visada padeda. Savivaldybėse žiūrėk: po vienų rinkimų investuojama į pastatus, po kitų – aikšteles ir t.t. Tačiau, turime pripažinti, vieša paslaptis yra tai, kad ES fondo lėšų rengiamų projektų investavimas, savivaldybėms bei atskiriems ,,padoriesiems“ atsirado galimybė savo gyvenimą daryti geresniu bei gražesniu. Gal ir nieko baisaus jei sau į kišenę įsidėsi vieną kitą tūkstantuką, juk ir nuo krūmo nuskynus vieną kitą uogelę, ją suvalgius dar lieka uogienei.

Kadangi mano širdis Prienų rajone, todėl kartais būna skaudu, kai matai, ne visos lėšos skiriamos gyventojų gerovei. Šiuo metu rajone įgyvendinama ar jau baigta keletas projektų. Vienais didžiuojamės, kitas piktinamės. Štai Prienų rajono Veiverių seniūnijos gyventojai sunerimo. Jiems dar neteko matyti, kad įgyvendinus projektą iš ES fondo lėšų, gali būti dar blogiau. Veiverių miestelyje gimnazijos stadione vykdytas projektas ,,Sportuodami augame kartu“. Miestelio gyventojai teigia, kad aikštelė dažnai netvarkoma, atrodo netvarkingai. Kovo viduryje stipresnis vėjo gūsis sugadino krepšinio aikštelės dangą, paplūdimio tinklinio aikštelė neparengta, nes nėra nei kablių kabinti tinklui nei tinklo, bėgimo takelis išpiltas nedideliu grubios skaldos sluoksniu, per kurią auga piktžolės. Neįmanoma bėgti, nes kojos grimzta į skaldą.

Mokyklos darbininkų prieš du mėnesius bandytas sutvarkyti įvažiavimas į stadioną. Dabar toje vietoje duobės su kyšančias rąstigaliais. Buvo pradėti gaminti vartai futbolo aikštei. Vieni kažkodėl kurį laiką buvo ,,paslėpti” aplinkui augančiuose krūmuose. Projekto paraiškos pateikėjas Veiverių gimnazija ir rangovas, tinkamai neatliko savo darbus. Gimnazijos vadovei visiškai nerūpi moksleivių užimtumas ne tik po pamokų. Gimnazijos viduje sporto salei taip pat reikalinga tikro šeimininko ranka.

Gimnazijos administracija pateiktoje Prienų Vietos veiklos grupei VVG paraiškoje (http://www.prienuvvg.lt/), teigia: ,, Gimnazija aktyviai bendradarbiauja su miestelio bendruomene, organizuojami bendri sportiniai renginiai. Kiekvienais metais liepos mėnesį bendruomenė organizuoja sporto šventę. Tačiau gimnazijos sporto aikštyno būklė jau netinkama aktyviai gimnazijos moksleivių ir kaimo bendruomenės narių sportinei veiklai. Nėra bėgimo takelių, tinklinio aikštyno, futbolo aikštės, krepšinio aikštelės. Krepšinio aikštelės danga avarinės būklės, netinkama naudoti, krepšinio stovai aplūžę, be tinklo. Savo lėšomis atlikti aikštyno remonto gimnazija neturi galimybės, todėl  kreipiamasi dėl galimybės gauti finansavimą panaudojant projekto lėšas.

Projekto įgyvendinimo metu bus įrengta krepšinio aikštelė su atitinkančia danga VS-court, paplūdimio tinklinio aikštelė ir bėgimo takas.

Įgyvendinus projektą ir įrengus sporto aikštyną pagerėtų gimnazijos moksleivių ir Veiverių kaimo gyventojų gyvenamosios aplinkos patrauklumas, taip pat pagerėtų sportinių renginių kokybė, pagausėtų jų lankomumas. Geresnės sąlygos sportui paskatintų jaunimo užimtumą Veiverių kaime. Atnaujintame sporto aikštyne vyktų fizinio pasirengimo pamokos gimnazijos moksleiviams, atsirastų galimybė aktyviai popamokinei sportinei veiklai. Taip pat atnaujintu aikštynu galėtų naudotis visas 1501 gyventojų turinti Veiverių miestelis.Už projekto tęstinumą ir stadiono priežiūrą bus atsakinga Prienų rajono Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos direktorė Audronė Raižubienė. Stadioną tvarkymo ir priežiūros darbus atliks gimnazijos darbininkai. Projekto tikslas: sukurti patrauklią ir saugią aplinką Prienų r. Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos moksleivių ir kaimo gyventojų sportinei veiklai. Projekto vertė su PVM: 125 000,00 Lt”.

Veiveriečius nustebino, kad tokių pinigų investavimu, dirstelėjus į stadioną, čia net nekvepia, todėl kreipėsi į Prienuose veikiančią asociaciją ,,Už socialinį teisingumą”, kuri parašė raštus Nacionalinei Mokėjimo Agentūrai (NMA) prie Žemės ūkio ministerijos, Prienų rajono savivaldybės Merui, Tarybos nariams, Seimo nariui Andriui Palioniui, Seimo nariui Vytautui Kamblevičiui. Jiems pateikė beveik pustrečio šimto Veiverių seniūnijos gyventojų parašų. NMA prie Žemės ūkio ministerijos informavo, kad dar kartą atliks vietos projekto patikrą. Gautas atsakymą iš Seimo nario V.Kamblevičius, kuris savo ruoštu atliks tyrimą ir apie veiksmų eigą informuos Judėjimą. Seimo narys A.Palionis pokalbiu telefonu teigė, kad kreipėsi į atitinkamas instancijas dėl tikslesnės informacijos, tai patvirtino ir gautas atsakymas. Rajono meras Vytas Bujanauskas raštu informavo, kad šio projekto vykdytojas yra Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos administracija, jis ir yra atsakingas už projekto įgyvendinimą. O kas toliau? Deja, labai apmaudu, kad Veiveriuose gyvenantys net trys Tarybos nariai, o ir miestelio seniūnas, nerodo iniciatyvos, kad padėtis pasikeistų.

Retai Veiverių gimnazijos administracija lyg ir išgirsta gyventojų pasipiktinimus, nes stadionas pievelė nušienaujama miestelio seniūnijos technikos ir darbuotojų dėka, o bėgimo takelis išravimas, tinklinio aikštelėje pakabinamas tinklas kai laukiama atvyksiančių tikrintojų.
.
Bėga laikas. Liūdna ir nėra baisiau, kai vieno ar kito valdininko rankose atsiduria mūsų gerovei skirti pinigai. Nuo tokių kenčia ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, jaunimas, kuriems turime rodyti pavyzdį. Kas tokius valdininkus sutramdys, juk jie iškėlę galvas žygiuoja tolyn, nes už jų nugaros PARTIJA…

Vilija Janulevičienė

Veiverių gimnazijos stadionas
Veiverių gimnazijos stadionas
Veiverių gimnazijos stadionas
Veiverių gimnazijos stadionas
Veiverių gimnazijos stadionas
Veiverių gimnazijos stadionas
Veiverių gimnazijos stadionas
Veiverių gimnazijos stadionas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt