Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip pradėti žiūrėti į viską pozityviai (II dalis)

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pozityvus mąstymas nėra vienadienis procesas – tai gyvenimo būdas, ilga savojo požiūrio tobulinimo veikla. Tai reiškia, jog norint atsikratyti neigiamų emocijų, reikia ilgai...

Pozityvus mąstymas nėra vienadienis procesas – tai gyvenimo būdas, ilga savojo požiūrio tobulinimo veikla. Tai reiškia, jog norint atsikratyti neigiamų emocijų, reikia ilgai dirbti su savimi, gilintis į savo silpnybes, stiprybes, požiūrio į gyvenimą spragas. Tačiau negalima prievarta versti savęs į viską žvelgti tik pozityviai – tai savaime turi tapti požiūriu į gyvenimą. Viskas turi keistis pamažu ir kantriai, nusiteikiant ilgam procesui. Svarbiausia yra tvirtas noras.


Pozityvus mąstymas reikalauja minčių sekimo ir kontrolės

Nusprendus praktikuoti konstruktyvų mąstymą, siūloma pasidaryti sąrašą, kuriame surašytumėte visas smulkmenas, teikiančias jums bent kruopelytę malonumo ir džiaugsmo, nesvarbu, kas tai bebūtų: rytinės kavos puodelis, geras oras, pražydusi gėlė ar jūsų artimieji. Toks sąrašas padeda įvertinti turimus dalykus ir nukreipti mintis gera, pozityvia kryptimi (būtent todėl nesiūloma sudaryti nemalonių dalykų sąrašo).

Pozityvaus mąstymo pamatas yra teigiamos mintys, todėl reikia atidžiai sekti, ką galvojate. Dešimtis kartų per dieną paklauskite savęs, apie ką ir kodėl galvojate. Tai teigiamos, ar neigiamos mintys? Ar jos padeda pagerinti gyvenimo kokybę, bendrą savijautą? Jei tos mintys yra neigiamos, jos trukdo sėkmei ir visiškam laimės pajautimui, todėl metas jų atsikratyti. Štai kodėl buvo pasakyta, jog pradėti mąstyti pozityviai nėra lengva – kontroliuoti savo mintis yra be galo sunku, tačiau visa tai įmanoma, kai tai daroma kantriai ir kasdien.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kada ir dėl ko pradedate jaustis negerai, kas sukelia neigiamas emocijas, tokias, kaip pavydą, pyktį, nusivylimą, baimę ir  tuomet bus lengviau jų atsikratyti. Atradę blogos savijautos priežastis pažvelkite į jas nauju žvilgsniu. Gal nėra taip blogai, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio?

Neigiamos emocijos kartais kyla ir dėl  netinkamų knygų, filmų, tad skaitykite pozityvias knygas ir žiūrėkite motyvuojančius, gyvenimo džiaugsmu trykštančius filmus. Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į muziką, kurios klausotės, nes „sunki“ ar liūdna muzika neigiamai „įkrauna“ mintis.

Teigiamomis emocijomis užpildytas gyvenimas prasideda nuo minčių, tad jei nebūsite pozityvūs sau patiems, negalėsite įžvelgti gerų dalykų bendraudami su aplinkiniais.

Kaip gerai, kad nėra taip blogai

Pozityvumas reiškia gerų dalykų atradimą net beviltiškiausioje situacijoje, todėl reikia išmokti ir įprasti perfrazuoti blogas mintis, visur rasti teigiamų pusių. Pavyzdžiui, jei jums sumažino algą, reikia raminti save tuo, kad jūsų neatleido iš darbo, jei susilaužėte ranką ar koją, prisiminkite, kad jos vis tiek sugis ir galėsite jas valdyti.

Praktinės psichologijos specialistai tokį procesą pavadintų „refreimingu“ – požiūrio pakeitimu. Tai reiškia, jog į kiekvieną situaciją galima pažvelgti iš kitos pusės, minusus paversti pliusais. Taip neigiamas emocijas sukėlęs faktas įrėminamas į daugybę skirtingų rėmų. Išmokus viso to, įprantama matyti gerąsias problemų puses.

Džiaukitės tuo, ką turite, o ne graužkitės dėl to, ko jums trūksta. Užuot galvoję apie problemas, ramiai pamąstykite, kaip jas išspręsti ir imkitės realių veiksmų. Graužti save, ar kaltinti kitą dėl to, kas jau padaryta, nėra prasmės.

Vizualizuokite savo svajones ir siekius

Kiekvienam tiesiog būtina turėti tikslų, tvirtai jais tikėti ir jų siekti, nesvarbu kiek kartų nepasisektų. Štai Henris Fordas nusprendė sukurti naują automobilio variklį su aštuonių cilindrų baku ir nors jo inžinieriai be perstojo kartojo, kad tai neįmanoma, tikslas vis tiek galiausiai buvo pasiektas, kadangi Fordas tikėjo, jog tai įmanoma.

Tikėjimas sėkme ją pritraukia. Galima svajoti apie nuosavą priemiesčio būstą, tačiau jei netikėsite, jog galite jį turėti, tikrai jo neturėsite. Tvirtas, optimistiškas tikėjimas gali padaryti stebuklą net sunkiai sergant, todėl negalima abejoti.
Užsibrėžkite sau tikslus, kurių sieksite. Tegul pradžioje tai būna maži siekiai, o su laiku jie pradės didėti. Taip žingsnis po žingsnio pasieksite ir įgyvendinsite didžiausias savo svajones, o kiekvienas pasiektas tikslas suteiks dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir gyvenimo džiaugsmo.

Jūsų norai, svajonės ir siekiai turi įgauti pavidalą, tad neužtenka apie jas tik galvoti – kartokite sau kas dieną balsu, ko siekiate, kuo tikite ir svajonės įgaus materialų pavidalą.

Labai svarbu tuos pačius siekius matyti vizualiai, tai yra, tiksliai bei detaliai įsivaizduoti – juk reikia tiksliai žinoti, ko norite. Tarkime, jei svajojate apie nuosavą namą, kruopščiai mintyse įsivaizduokite, kaip jis atrodo, kiek jame kambarių, kaip jie apstatyti arba, dar geriau, nupieškite savo svajones ir kasdien pažiūrėkite į jas. Taip pat tiksliai įsivaizduokite, kokį save ir savo gyvenimą norite matyti. Tikėjimas ir pozityvus mąstymas tikrai materializuos jūsų troškimus.

Norint pradėti mąstyti ir gyventi pozityviai būtina pasitikėti savimi, drąsinti save. Kiekvieną dieną kartokite, kad tikite savimi, kad jūs pajėgsite viską įveikti. Jei nepasitikėsite savimi, suklupsite net mažiausioje baloje ir taip pasiduosite pesimizmui.

Tinkami pavyzdžiai kelia ūpą

Kurkite naujas pažintis su optimizmą skleidžiančiais žmonėmis, iš kurių galite išmokti šviesesnio požiūrio į gyvenimą:  didžiulių sunkumų palaužti žmonės įgauna antrą gyvenimą ne grauždami save ir aplinkinius dėl nelaimės, bet optimistiškai pažvelgdami į tai, ką jie turi.

Ar pastebėjote, kokią stiprybę ir gyvenimo džiaugsmą spinduliuoja žmonės, susidūrę su rimtomis ligomis, negaliomis? Jie džiaugiasi gyvenimu, vertina jį, nes žino tikrąjį jo skonį, žino, ko gali netekti.

Pozityvumas gimsta su šypsena

Einant pozityvaus mąstymo keliu derėtų suprasti, jog nieko nėra amžino – jūs galite pasikeisti, darbą taip pat galima pakeisti, todėl ir visos problemos yra išsprendžiamos. Džiaukitės savo gyvenimu ir ieškokite savojo kelio.

Nesitenkinkite nemielu širdžiai darbu vien todėl, kad jame mokama daugiau – pinigai uždirbami, o prarasto laiko jums niekas negražins ir neatpirks.

Bet bene svarbiausia – šypsokitės ir juokitės. Juk pasaulis nušvinta ir gerėja, kai užpildome jį šypsenomis. Tai puikus ginklas prieš liūdesį, nesėkmę, tad pakelkite liūdnam žmogui ūpą nusišypsodami jam. Jei būsite piktas aplinkiniams, to paties iš jų sulauksite ir jūs. Tad juokitės, juokitės ir dar kartą juokitės. Žiūrėkite smagius, juokingus filmus ir gyvenkite ilgiau!


Konstruktyviai mąstantis ir gyvenantis žmogus skleidžia pozityvias sroves, kurios traukia tokius pačius pozityvius žmones ir sėkmę. Mūsų mintys formuoja mus ir mūsų gyvenimą. Gyvenimą, kuriuo turime džiaugtis kiekvieną dieną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt