Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karolis Stirbys: Ar Kaunas nusipelno naujo miesto simbolio – sraigės?

Viešbutis-vaiduoklis
Viešbutis-vaiduoklis
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ar Kaunas nusipelno naujo miesto simbolio – SRAIGĖS? Visai neseniai ant kone žymiausio viešbučio vaiduoklio Kauno centre menininkai nupiešė didelę sraigę. Tačiau stebint...

Ar Kaunas nusipelno naujo miesto simbolio – sraigės?

Visai neseniai ant kone žymiausio viešbučio vaiduoklio Kauno centre menininkai nupiešė didelę sraigę. Tačiau, stebėdamas valdininkų veiksmus, pradedu galvoti, kad tai – ne jaunimo iniciatyva, o kruopščiai savivaldybės apgalvotas naujas Kauno miesto simbolis.

Pokyčiai mieste, jei ir prasideda, vyksta labai lėtai, todėl niekur neskubanti sraigė, ypač atsižvelgiant į valdininkų „entuziazmą“, Kaunui yra daug tinkamesnis simbolis nei didingas stumbras. Lietuvos sporto sostine save vadinantis Kaunas, „Žalgirio“ areną vos spėjo pastatyti iki Europos krepšinio čempionato pradžios, 8 metus trukusią „Girstučio“ rekonstrukciją pabaigė tik prasidėjus plaukimo karštinei, o S. Dariaus ir S. Girėno stadiono atnaujinimas, anot valdininkų, užtruks ne vienerius metus.

Stebėdamas valdininkų veiksmus, pradedu galvoti, kad tai – ne jaunimo iniciatyva, o kruopščiai savivaldybės apgalvotas naujas Kauno miesto simbolis.

Numatomas Laisvės alėjos rekonstrukcijos laikas – 12 metų

8 metus trypčiojusi Kauno savivaldybė pagaliau pasiryžo pradėti Laisvės alėjos rekonstrukciją – ją planuojama atlikti 6 etapais, kurių kiekvienas truks po dvejus metus – iš viso 12. Atrodo, kad dvi kadencijas besiruošusi valdžia sau darbo susiplanavo dar trims.

Tuo tarpu, klaipėdiečiai savo Mažvydo alėją sugebėjo atnaujinti per kiek daugiau nei metus. Jei Kaunas dirbtų tokiu pat tempu, Laisvės alėją rekonstruoti užtruktų tik apie ketverius. O jei pavyzdį imtume bent iš vilniečių ir jų Gedimino prospekto – užtruktume šešerius.

Per metus dviračiams – sraigės ilgio takas

Kita iš valdininkų pažadų kiauto neišlendanti problema – dviračių takai. Štai šiuo metu esantį maždaug 60 km ilgio takų tinklą savivaldybė užsibrėžė padidinti iki 150 km, tačiau praėjusiais metais buvo nutiesta tik 600 m – maždaug tiek, kiek neskubėdama nušliaužtų sraigė. Savivaldybė žada pinigų ieškoti ES fonduose, tačiau jei ir toliau dirbs tokiais tempais, pražiopsos ne tik šį, bet kitą finansinį periodą.

Žinoma, lėčiausiai sprendžiama Kauno problema yra viešbučiai vaiduokliai. Jie jau ne kartą keitė savininkus, savininkai keitė savo pažadus, o miesto meras net žadėjo pastatą nacionalizuoti, tačiau vieninteliai pokyčiai, tai kažkieno nupiešta sraigė.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt