Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiek kainuoja kaimyno butas Vilniuje?

Kiek kainuoja butai Vilniuje
Kiek kainuoja butai Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuviškas smalsumas – nacionalinio charakterio bruožas, kuris pasireiškia vos prakalbus apie svetimus pinigus ir turtą. Mums, lietuviams, labai knieti sužinoti, kiek kaimynai iš...

Lietuviškas smalsumas – nacionalinio charakterio bruožas, kuris pasireiškia vos prakalbus apie svetimus pinigus ir turtą. Mums, lietuviams, labai knieti sužinoti, kiek kaimynai išleidžia automobiliams, pramogoms, butui ir kitiems dalykams. Pagal tai sprendžiame, ar jie turtingi, ar ne, nes su turtingais norime bendrauti labiau, nei su bėdžiais. Ech, tie kaimyniški santykiai. Kartais jie audringi, o kartais jų iš viso nėra...

Kiek kainuoja kaimyno butas Vilniuje? Tokį klausimą mes, vilniečiai, ne kartą esame uždavę norėdami sužinoti, ar labai kaimynas permokėjo už savo nekilnojamąjį turtą. Jei permokėjo, tai pikdžiugiškai bandome užjausti, kad kaimynas buvo toks kvailas, ir jį pardavėjai apgavo. Jei nepermokėjo, tai vėl piktinamės, kad greičiausiai permokėjome mes, nes reikėjo dar palaukti... Tokiomis mintimis kas dieną gyvena nemažai vilniečių, nes svetimų pinigų skaičiavimas – itin puiki ir emocinga pramoga.

Internetas grasina šią pramogą iš mūsų atimti! Skelbimų puslapiuose galime susirasti daugybę parduodamų butų skelbimų, kur nurodyta tiksli norima kaina. Nuo jos numetame 10-20% sumą, kurią galima nusiderėti,  ir štai – tikroji kaina, kurią kaimynas gaus. Sąlyga tik viena – kaimynas butą turi pardavinėti. Atsiradus naujam kaimynui, mes jau žinome, kiek pinigų jis sumokėjo. Sielą užplūsta šiluma, maloniai su kaimynais sveikinamės, nes ką tik sužinojome, kiek vertas jų butas. Tačiau ar iš tikrųjų jis buvo tiek pinigų vertas? Gal žmonėms staiga prireikė 250 tūkstančių ir jie už tiek butą pardavė, nesvarbu, kad jo reali kaina – 350 tūkstančių litų? Vėl užplūsta negeros mintys – jaučiamės apmulkinti senųjų ir naujųjų kaimynų slapto sandorio, kuris neįrodo, kad mūsų butas yra vertingesnis.

Laimei, internete galima preliminariai įvertinti kaimyno butą. Aišku, prieš tai reikėtų įvertinti ir savo, kad žinotume, ką apie mūsų butą mano „Registrų centras“ ir turto vertintojai. Įvertinus savo butą galima matyti kaimynystėje parduotus butus per pastaruosius metus. Jei mūsų kvadratūra yra panaši, galima aiškiai matyti, kiek realiai kainuoja nekilnojamasis turtas. Untu.lt yra skelbiami tik Vilniaus miesto butų preliminarūs vertinimai, tad ši informacija prieinama tik vilniečiams. Bet kuriuo atveju prieš perkant butą, galima nesunkiai pasitikrinti jo kainą, jei būtų samdomi turto vertintojai. Kam to reikia? Įsitikinti, kad skelbime nurodyta kaina nėra iš piršto laužta. Jei keletas kaimyninių butų buvo parduoti už 250 tūkstančių, o vienas jų parduodamas už 400 000, reiškia savininkai nori gauti labai didelį pelną. Derintis su jais galima aiškiai pasakyti, kad jų butas tiek nevertas, nes kaimynystėje keli NT sandoriai buvo daug mažesni. Tai didelis privalumas derybose. Net jei niekas nieko neparduoda, visada yra smagu žinoti, kad prieš NT burbulą pirktas butas dar labai nenuvertėjo.

Humorą apie lietuvių nacionalinio charakterio bruožus palikime nuošalyje, ir pamatysime, kad nemokamas preliminarus turto vertinimas internete gali būti itin galingas ginklas perkant ar parduodant savo nekilnojamąjį turtą. Tiesa, tai truputį ir baugina, nes mūsų pačių butų vertė yra taip pat puikiai žinoma. Informacijos vertė visada didelė, o pasaulinis tinklas gali pasiūlyti daugybę būdų, kaip tą informaciją surasti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt