TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klausimas emigruojantiems į D.Britaniją: turite tikslą ar ruošiatės tapti siurbėlėmis?

Reklaminiai plakatai skelbia: „Go home or face arrest” („Važiuok namo arba būsi suimtas“)
Kadras iš Youtube.com / Reklaminiai plakatai skelbia: „Go home or face arrest” („Važiuok namo arba būsi suimtas“)
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Sveiki, matau, kad daug žmoniu internete ginčijasi, kertasi tema „Emigracija į Jungtinę Karalystę“.

Sveiki, matau, kad daug žmonių internete ginčijasi, kertasi tema „Emigracija į Jungtinę Karalystę“. Surašiau ir aš savo nuomonę.

Matau, kad daugelio nuomonė iškreipta, nes pripažinti objektyvią tiesą – sunku.

Aš daug bendravau su emigrantais ir pats esu daug gyvenimo matęs per savo praleistą laiką Jungtinėje Karalystėje.  Pradėsiu nuo išvados, o po to ją paaiškinsiu. 

Čia, Didžiojoje Britanijoje, būsi tikrai laimingas, tik jeigu keliauji turėdamas aiškų tikslą save realizuoti. Tik tuomet, jei Lietuvoje to padaryti negali, nes nėra sąlygų.

Norint tapti naikintuvo pilotu, kosmonautu, raketų inžinierium, emigruoti  verta nebent dėl studijų. Kelionė ne dėl žinių, o dėl geresnės algos, jei ir padarys tave laimingesnį, tai tik laikinai. Jei tikrai norėsite atsidėti daugiau pinigų su alga (90 proc. lietuvių uždirba  minimumą ar net mažiau), gyvensite blogiau nei studentai Lietuvoje.

Žmogus turi turėti tikslą, o pinigai nėra tikslas. Taip gali atrodyti, atsiprašant, tik idiotams. Pinigai tik – įrankis, skirtas pasiekti tikslus.

Bet nesijaudinkite, ne tik lietuviai mažai uždirba, bet ir kiti emigrantai. Ypač sunku išeiviams iš Afrikos, jie sutinka gauti ir perpus mažiau, nei pagal įstatymus nustatyta minimali atlyginimo norma.

Bet dabar ne apie tai.

Turite aiškų tikslą?

Žmogus turi turėti tikslą, o pinigai nėra tikslas. Taip gali atrodyti, atsiprašant, tik idiotams. Pinigai tik – įrankis, skirtas pasiekti tikslus.

Todėl žmonės, čia atvykę tik dėl pinigų, nebus laimingi. Nes laimė yra turėti tikslą, siekti jo ir tobulėti – matyti rezultatus. Be tikslo tu vegetuoji ir žlungi. Žmonės fabrikuose pradirba 10 metų ir daugiau. Iš tiesų nesu sutikęs žmogaus, kuriam patiktų darbas fabrike. Jis arba meluoja, arba pripranta ir vegetuoja toliau.

Bet nereiškia, kad viskas čia tik juoda ar tik balta. Žmonės karjeroje pasiekia ir aukštesnių vietų. Tie, kas turi aiškų tikslą ir be paliovos iš visų jėgų to siekia, stengiasi, tiki... Jie ir yra ta laimingoji emigrantų dalis. 

Mamyčių sindromas ir siurbėlių klasė

Daug mamyčių turbūt pasigirtų, kad joms laimės ir saugumo jausmą suteikia žinia, jog jų vaikai Anglijoje yra išlaikomi iš britų mokesčių. Taip, čia pilna tinginių, kurie netgi vaikų laukiasi, tarsi tai ir būtų jų verslas: kad daugiau nebereikėtų dirbti.

„Benifitiniai“ (pašalpiniai) yra žemiausia žmonių klasė, kuri yra tiesiog paprastos siurbėlės.

Pamenate Lietuvos pilietės Natalijos pareiškimą, kad ji nedirbs, nes gyvena iš pašalpų ir net grožio salonuose lankosi, Ispanijos kurortuose atostogauja?

Bet juk kažkas dirba ir jus išmaitina, nors to ir nenorėtų. Tai daro ne valdžia, o sunkiai dirbantys žmonėes, kurie neturi pasirinkimo. „Benifitiniai“ (pašalpiniai) yra žemiausia žmonių klasė, kuri yra tiesiog paprastos siurbėlės. Žinoma, išskyrus žmones, kuriems tikrai reikia pagalbos, jie neturi galimybės be pašalpų išgyventi.

Klausimai norintiems emigruoti

Žmonių, kurie nori emigruoti į Didžiąją Britaniją, paklausčiau kelių dalykų:

– Ar važiuojiate čia be tikslo, iš godumo turėti daugiau pinigų?

– Ar emigruojate, kad ką nors pasiektumėte ir įgyvendintumėte Lietuvoje apribotas savo svajones?

– Ar pasiruošę prisitaikyti prie kitos šalies? Tradicijų, kalbos, maisto, įstatymų. Jei ne, tai jums čia ne vieta. Nes tokių nepritapusių prie kultūros nemėgsta niekur, net ir Lietuvoje.

– Ar esate pasiruošęs pasijusti darbo ir socialinėje sferoje antrarūšiu (po anglų)?

– Ar galėsite matyti sau svarbius, mylimus žmones tik kartą ar du per metus? Ir labai trumpai.

Jei manote, kad esate pasiruošęs, atiduokite visas jėgas ir būkite tikras lietuvis.  Užkariaukite ir išlaisvinkite savo svajonę, nepaisydamas, ką sako ir mano kiti! Jeigu suabejojote, geriau likite Lietuvoje.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt