Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 lapkričio 24d. 22:54

Andrius Palionis: Kodėl Kaune reikia kasmet rengti miesto tarybos rinkimus?

Andrius Palionis
Andrius Palionis
Lietuvoje įstatymu numatyta, kad rinkimai į savivaldybių tarybas vyksta kas ketverius metus.

Lietuvoje įstatymu numatyta, kad rinkimai į savivaldybių tarybas vyksta kas ketverius metus. Šiemet Seimas pasistengė, todėl bus surengti ne tik tarybos, bet ir mero rinkimai (kiek mero rinkimai yra žmonių apgaudinėjimas/neapgaudinėjimas, čia jau kita tema). Tikiuosi šis triukas pritrauks daugiau rinkėjų prie balsadėžių, o savivaldybių tarybos atspindės visų miestiečių požiūrius. Tačiau, kadangi esu tikras kaunietis, šis mano rašinys yra apie tai, kodėl rinkimus Kaune reikia rengti kasmet.

Kauno gatvės tampa lygiomis

Šiemet Kaune buvo sutvarkyta daugiau gatvių nei per pastaruosius 4 metus. Kiekvienas vairuojantis ar daugiau po miestą keliaujantis kaunietis tikrai tai pastebėjo. Galima turbūt būtų kalbėti, kad tai buvo 4 metus planuotas procesas, tačiau vargu ar tai tiesa, nes tik kelios gatvės tvarkomos panaudojant ES lėšas (Savanorių įkalnė, Petrausko g., gal dar yra kokia, kurios nežinau). Visų kitų gatvių būklė staiga pradėjo gerėti ir be ES paramos. Gal ir SEL‘as padėjo :).

Šiemet Kaune buvo sutvarkyta daugiau gatvių nei per pastaruosius 4 metus.

Viešuoju transportu veža „Mercedes“

Žinoma, kad joks save gerbiantis kaunietis nevažinės prastesniu prekės ženklu pažymėta transporto priemone nei „Mercedes“, BMW, „Audi“ ar, blogiausiu atveju, „Volkswagen“. Štai miesto valdžia pagaliau tai suprato ir išgujo visus geltonus „Ford“ mikriukus, kuriuos pakeitė „Mercedes“. Dabar kiekvienas kaunietis gali nesižeminti ir keliauti padoria transporto priemone. Tiesą pasakius, dabar savivaldybės „Škodos“, kuriomis vežiojami aukščiausieji miesto atstovai, atrodo skurdžiai. Bet juk taip ir turi būti, išrinktieji turi dirbti žmonėms.

Ar prabangiųjų mikroautobusų kiekis ir maršrutai pakankami ir tinkami kauniečiams –klausimas atskiras, bet bent gėdintis važiuojant pagaliau nebereikia.

Mikro autobusai Kaune
Mikroautobusai Kaune

Gatvių nuorodos

Pastaruoju metu Kaune atsirado vienas, iš pažiūros, toks paprastas patobulinimas, kurį jau seniai galima pamatyti daugelyje Lietuvos miestų – gatvių nuorodos sankryžose. Aišku, tikram kauniečiui gėda nežinoti, kokia gatve jis važiuoja, bet, pripažinkime, ne vien tikri kauniečiai dienos metu lankosi mieste ir ne visi Kaune gyvenantys yra tikri kauniečiai. Tad pagaliau Kauno gatvės tapo žinomesnės visiems eismo dalyviams. O kur dar atsiradę ženklai, padedantys negalią turintiems žmonėms pasiekti „Žalgirio“ areną. Keliauti Kaunu tiesiog darosi nuostabu.

Gatvių nuorodos Kaune
Gatvių nuorodos Kaune

Rinkimai – pokyčių variklis

Tai tik keletas paprastų ir nuostabių pavyzdžių, keičiančių miesto veidą, kuriuos tikrai pastebėjo kiekvienas kaunietis. Tad pagalvokime: jeigu rinkimai vyktų kas metus, tai galbūt kitąmet ir Laisvės alėja išvystų realią rekonstrukcijos pradžią arba mieste atsirastų net dviračių nuomos sistema. Žinoma, prieš tai reikėtų pasirūpinti platesniu dviračių takų tinklu (Kaune kalnų dviratis vis dar tinkamesnis nei miestinukas).

Nepamirškime, kad visi kalba, jog reikia sutvarkyti Aleksoto panoraminę aikštelę, iš esmės rekonstruoti Raudondvario plentą (vis laukiant ES lėšų), greičiau pabaigti statyti naują Panemunės tiltą vietoje susprogdinto, surasti daugiau vietų darželinukams.

Tikiu, kad vykstant rinkimams kas metus šios problemos nebūtų tik aptarinėjamos – juk prieš rinkimus visada reikia parodyti, ką nuveikei.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Maistas

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt