Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kovo 11-oji be provokacijų. Ar įmanoma? (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet, jau dvyliktąjį kartą, kovo 11-ąją Vilniaus gatvėmis žygiavo patriotinio jaunimo eisena, skirta šiai gražiai šventei paminėti. Žiniasklaida ją pasmerkė iš anksto, cituodama įvairių garsių Lietuvos veikėjų žodžius.

Šiemet, jau dvyliktąjį kartą, kovo 11-ąją Vilniaus gatvėmis žygiavo patriotinio jaunimo eisena, skirta šiai gražiai šventei paminėti. Žiniasklaida ją pasmerkė iš anksto, cituodama įvairių garsių  Lietuvos veikėjų žodžius. Tačiau dar daugiau kritikos buvo pilama eitynėms pasibaigus.

Įvairių organizacijų surengtos provokacijos straipsniuose buvo paminėtos tarsi tarp kitko, kad tik nebūtų galima prisikabinti už melagingą informaciją. Na, o vaizdas, kurį pamačiau per TV3 žinias, buvo dar „linksmesnis“. Žiūrint reportažą buvo netgi galima pamanyti, jog antisemitiniai užrašai „juden raus“ („žydai - lauk“) raudonomis raidėmis ant baltų plakatų buvo nešami eitynių dalyvių. Nors tai buvo viena iš daugelio prieš fašizmą einančios organizacijos „Antifa Lietuva“ provokacijų.

Tai buvo toli gražu ne vienintelis bandymas išprovokuoti konfliktą. Vienas jaunuolis bandė sustabdyti eiseną, kai prospekto viduryje tiesiog atsiklaupė ant kelio, tačiau policijos pareigūnų buvo greitai patrauktas į šaligatvį. Dar vienas asmuo už necenzūrinių žodžių vartojimą viešoje vietoje buvo sulaikytas. Kelią pastoti bandė ir kelios merginos, sudėjusios du pirštus po nosimi, kaip užuominą į A.Hitlerį.

Prie V.Kudirkos aikštės eitynių dalyvius pasitiko Socialistinio liaudies fronto, su A.Paleckiu priešakyje, atstovai. Negavę leidimo surengti mitingą, jie surengė piketą, kuriame galėjo dalyvauti mažiau nei 10 žmonių. Jie eiseną pasitiko komunizmą primenančiais raudonais plakatais: „Darbo! Duonos! Teisingumo!“ bei „Žydšaudžių ir banditų garbintojus – teisti!“ Tačiau ir čia nepasiduota provokacijoms bei išvengta incidentų.

Eitynėse iš viso dalyvavo maždaug 1000 dalyvių. O su žiūrovais policija jų priskaičiuoja apie 3 tūkst. Kartu su Lietuvos tautiniu jaunimu žygiavo ir svečiai iš Lenkijos, Švedijos, Baltarusijos, Latvijos, Italijos, Vokietijos ir Šveicarijos. Keista, kad „nacionalistinės“ lietuvių tautos eitynės susilaukė tokio didelio palaikymo iš kitų Europos šalių. Ir ne tik mažųjų. Eisenos iniciatoriai – Lietuvių tautinis centras bei Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga. Šiemet ši akcija daugiausia buvo nukreipta prieš emigraciją.

Gaila, kad viena didžiausių švenčių Lietuvai, nebuvo tokia didelė, kokios daugelis tikėjosi. Bet primygtinai rekomenduoju stengtis nesusidaryti nuomonės apie panašius renginius vien tik iš kokio nors vieno Lietuvos žiniasklaidos portalo. „Lietuva – lietuviams“ buvo ne vienintelis šūkis, kurį skandavo eitynių dalyviai, dažniausiai jie tiesiog skanduodavo Lietuvos vardą, o iš praeivių buvo aiškiai matomas pritarimas. Na taip, ne iš visų. Tačiau iš daugumos.

Nuotraukų autorius: Domantas Pipas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt