Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 lapkričio 4d. 11:22

Lietuvoje metas įvesti tiesioginę demokratiją?

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Monopolinio korumpuoto Seimo savivalė ir kitos jo manipuliacijos iš Lietuvos baigia išstumt tikrąsiais demokratines ir žmogiškasias vertybes, kaip ir baigia į išstumt į svetimus...

Monopolinio korumpuoto Seimo savivalė ir kitos jo manipuliacijos iš Lietuvos baigia išstumt tikrąsiais demokratines ir žmogiškasias vertybes, kaip ir baigia į išstumt į svetimus kraštus dauguma jos gyventojų. Mes jiems nerūpime. Jiems rūpi tik postai, valdžia ir pinigai ir net nesvarbu, kokiais būdais. Jiems rūpi milijonai, plaukiantys į jų kišenes, bei privilegijos jiems ir jų giminėms. Jiems niekada nebus gana.

Tačiau tikrai ne mes jiems rūpime. Jie mus prisimena tik trumam, kai artėja rinkimai. Kad manipuliuodami tarpusavio intrigomis, pažadais ir kitokiu melu gautų mūsų balsus ir palaikymą. Baigiaisi rinkimai, baigiasi ir išsvajotos pasakos lengvatikiams bei naivuoliams. Tarsi naivų išbadėjusį šunį prisivilliotų skaniu mėsos kąsniu, o vietoj žadėtos kąsnio, galutiniame rezultate pašaipiai su didele panieka būtų numestas senai nugraužtas kaulas. Jų požiūris į mus kaip į vergus ar baudžiauninkus, kurie tuos turtus jiems suneša aukodami savo trumpus metelius ir brangią sveikatą mainais už tą apgraužtą kaulą.

Jie kuria mums begales įstatymų, kurių jie patys nepaiso. Net konstitucijos ir tos jie nepaiso. Ir čia vadinas demokratinė valstybė, kurioje pagal konstituciją turėtume būti visi lygus. Bet kaip matom, jie save laiko daug lygesniais už lygius. Jie net konstitucijos ne tik kad ystatymų nepaiso kuriuos patys kuria. Kodėl jiems negalioja tie patys įstatymai ir ta pati konstitucija? Jie gal kokie šventi dievai ar gal kokios šventos karvės? Ir tai mes vadiname demokratija?

Atstovaujama demokratija, kaip matome, veikia prastai. Juos išrinkę, esame jų savivalės ir neveiklumo įkaitai. Gal laikas tobulint ir keist konstituciją prieinant link tiesiogines demokratijos formos. Gal jau sočiai pakako Lietuvoje atstovaujamos demokratijos, nes mes matome, kas tai. Laikai keičiasi kaip ir mes patys bei mūsų mąstymas.

Gal laikas atėjo siekti tiesioginės demokratijos jau ir Lietuvoje? Kad žmonės, išrinkę Seimą, galėtų kontroliuoti jo veiklą. Kad patys žmonės galėtų aktyviai dalyvautų valstybės valdyme. Islandija priėmė tiesioginės demokratijos konstituciją. Islandija geras pavyzdys. Laikas apie tai rimtai susim1styti ir mums bei siekti tiesioginės demokratijos Lietuvoje tobulinant ir keičiant pasenusią Lietuvos konstituciją. Suskaldytiems Lietuvos žmonėms tereikia to panorėti ir vienytis. Nes tik vienybėje yra galia. Tik vienybeje mes esame galia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt