Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 9d. 19:36

M.A.M.A. nominacijos: rinkimams ne viskas gerai

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Šiandien buvo pagarsinti preliminarūs pirmųjų M.A.M.A. apdovanojimų nominacijų kandidatų šešetukai. Niekas nelikom apgauti – nominacijų užtektinai, jų turinį tikrai didele dalimi sudaro ne kanalizacinės popmuzikos dalyviai. Tik, įdomu, kam apskritai šiuos šešetukus reikėjo viešinti? Juk juose yra įtraukta nelabai papildomos reklamos vertų sceninių vardų, pavyzdžiui, Justino Lapatinsko (geriausio atlikėjo kategorijoje)? Alternatyvaus pasaulio grupės labai nudžiugo pamačiusios save tarp pretendentų, tačiau taip pat gali nuliūsti savęs neberadusios galutiniuose trejetukuose.

Penktadienį buvo paskelbti preliminarūs pirmųjų M.A.M.A. apdovanojimų nominacijų kandidatų šešetukai. Niekas nelikom apgauti – nominacijų užtektinai, jų turinį tikrai didele dalimi sudaro ne kanalizacinės popmuzikos dalyviai.

Tik įdomu, kam apskritai šiuos šešetukus reikėjo viešinti? Juk juose yra įtraukti ir nelabai papildomos reklamos verti sceniniai vardai, pavyzdžiui, Justino Lapatinsko (geriausio atlikėjo kategorijoje). Alternatyvaus pasaulio grupės labai nudžiugo pamačiusios save tarp pretendentų, tačiau taip pat gali nuliūsti savęs neberadusios galutiniuose trejetukuose.

O dabar plačiau apie vertus ir nevertus tuose šešetukuose būti.

„Geriausia roko grupė“

Nieko prieš Biplan‘us neturiu, tačiau paskutinius du metus jie tik įrašinėja albumą ir gali tikėtis būti nominuoti tik kitais metais. Štai juos laisvai galėjo pakeisti grupė Arbata, šįmet išleidusi albumą, vaizdo klipą bei aktyviai koncertuojanti.

Antis šioje nominacijoje atrodo apgailėtinai. Tarsi ji tuoj užverstų kojas ir tai būtų jiems kaip gyvenimo nuopelno paguodos prizas. Juk spės dar Antis įrašyti naujos muzikos ir surengti dar ne vieną teatrališką šou. Jų vietą geriau būtų užėmusi Atika – populiarumu su kultine grupe jaunimo tarpe galinti rungtis grupė. Jų sąskaitoje ir pora albumų per metus ir respublikinės koncertinės gastrolės.

Sielos kandidatūra - taip pat diskutuotinas klausimas. Perleidinėti seną muziką juk menkas pasiekimas. Tokia taisyklė įvesta ir pačiuose apdovanojimuose. Taigi nematau nė vieno argumento, kodėl ši grupė čia įsitaisė. Juos drąsiai pakeisti tai pat nuo 90-ųjų išlikusi grupė Pelenai. Negarsiai, bet vis tiek 2010 m. buvo pristatytas jų albumas.

„Geriausia alternayva“

Įdomu, ką norėta paslėpti šiuo žodžiu? Kiekvienas iš kandidatų atstovauja vis kitam muzikiniam žanrui, o grupė Gyvai – apskritai tipiška roko grupė, kurioje jokios alternatyvos neįžiūriu. Nebent krikščionybė jau tapo alternatyva?

Na, o jeigu ten siekta alternatyvos, tai galioja joje įsodinti KeyMono, kurie šiuose apdovanojimuose ir taip ne vienoje nominacijoje šmėžuoja. Galėjo įtraukti MMPSUF – jų sąskaitoje taip pat šiemet dienos šviesą išvydęs albumas. Kur dar albumą išleidę InSearch. Štai kas būtų alternatyva, nors Rasabasa ir Days of Eclipse kandidatūros čia puikiai tinka.

Elektroninės grupės nominacijoje pamirštos praktiškai pagrindinėmis kandidatėmis galėjusios tapti grupės Happyendless, Mario Basanov & Vidis, The Sneekers. O štai jiems už akių užbėgo nežinau ką po savim slepiantis pavadinimas Kick Punch Gang.

Tie, kurie rinko geriausią metų albumą, tikriausiai negirdėjo Lemon Joy „Stebuklo“ arba Rasabasa debiutinio. O kažkodėl išgirdo vien reklama kelią į kandidatus pramynusius A. Mamontovo „Elektroninį dievą“ bei The Ball & Chain.

Kažkur sakė, kad jei nesusidarys pakankamai kandidatų nominacijai, ji tais metais nebus skelbiama. Tai kokio velnio skelbiama geriausios atlikėjos kategorija? Ką ta Mia, ką ta Sašenko, ką ta (!) Šorena? Balta dėmė čia turėjo būt. Bent jau įtrauktų Eglę Jakštytę ar Migloko, būtų mažiau nuo realybės atšokta.

Jeigu rinkimuose paminėtos D. Razausko, I. Narkutės, Liūdnų slibinų kandidatūros, tai juose laisvai galėtų rasti vietą ir dainuojamosios poezijos nominacija? O ten gi atskira respublika ir vertų yra daugiau nei pramogų pasaulio pusėje.

Tokiems apdovanojimams svorio priduotų geriausiai gyvai grojančios grupės nominacija.

Visus kitus trūkumus, tikėkimės, užgoš tonos garso, šviesos efektų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt