TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milda Dargužaitė: kaip mano kolega nuo Lietuvos policijos išgelbėjo užsienietį

Milda Dargužaitė
Asmeninio archyvo nuotr. / Milda Dargužaitė
Šaltinis: Ikrauk.lt
0
A A

Pirmasis Lietuvoje skaitytojų naujienų portalas publikuoja istoriją su komentaru, kuriuo pasidalijo įmonės „Investuok Lietuvoje“ generalinė direktorė Milda Dargužaitė. Ačiū, gerb. Mildai, kad pasidalijo ja su IKRAUK.LT.

Savo istorija pasidalinkite ikrauk@15min.lt, įkraukite portale ikrauk.lt arba susisiekite su redakcija per „Facebook“ paskyrą.

Pirmasis Lietuvoje skaitytojų naujienų portalas publikuoja istoriją su komentaru, kuriuo pasidalijo „Investuok Lietuvoje“ generalinė direktorė Milda Dargužaitė. Ačiū, gerb. Mildai, kad pasidalijo ja su IKRAUK.LT.

Iš Lietuvos policijos, kaip ir visų kitų piliečius ir verslus prižiūrinčių institucijų, tikimės, kad jos atskiria pelus nuo grūdų – nepiktybiškus ir nuoširdžiai atgailaujančius pažeidėjus vertina kitaip nei pakartotinius. Priežiūros institucijos taip pat turi atskirti ir skirtingas pajėgas skirti pavojingiems teisės pažeidimams ir nepavojingiems. Ir policininkas, ir jo vadovas, davęs užduotį, turi galimybę pasirinkti, kaip išnaudoti turimą laiką ir jėgas užsiimti „derybomis“ su gatvę formaliai netinkamai, bet nepavojingai perėjusiu pažeidėju, ar skirti pajėgas pavojingų pažeidimų prevencijai ar tyrimui.

Štai „Investuok Lietuvoje“ vieno darbuotojo tikra istorija.

***

Pagavo einantį per raudoną šviesą

„Einu pirmadienį Gedimino prospektu ir matau, kaip iš stovinčios prie perėjos policijos mašinos išbėga policininkas. Griebia už rankos ką tik perėjusį per perėją žmogų: „Ėjai per raudoną.“

Žmogus, matyti, užsienietis – norėjo eiti, kaip ėjęs, skubėjo. Policininkas ėmė karščiuotis. Priėjau prie policininko ir pažeidėjo. Policininkas aiškina lietuviškai, kad negalima per raudoną eiti per gatvę, o pažeidėjas: „Let me go“. Pirmas 10 min. policininkas aiškino, kad niekas čia Lietuvoje per gatves nebėgios ir policininkų nurodymams nesipriešins. Aš vertėjavau, iš pradžių šypsojausi, paskui jau karščiavausi.

Pirmas 10 min. policininkas aiškino, kad niekas čia Lietuvoje per gatves nebėgios ir policininkų nurodymams nesipriešins.

Pažeidėjas neturėjo dokumento, todėl policininkas siūlė važiuoti į nuovadą ir aiškino, kad turi teisę jį trims valandoms sulaikyti, kad nustatytų tapatybę. Vienu momentu pažeidėjas atsiprašydamas patapšnojo per petį policininkui. Policininkas gavo dar vieną pretekstą neatsitraukti ir liepė pasakyti pažeidėjui, kad jis negali liestis prie pareigūno, nes jis gali jį sulaikyti.

Pažeidėjas kartojo daug kartų, kad atsiprašo. Pradėjo sakyti, kad investuoja Lietuvoje, kuria darbo vietas, kad jam baisu, kad su juo elgiasi kaip su dideliu nusikaltėliu. Aš daug kartų siūliau policininkui įspėti pažeidėją ir paleisti. Policininkas sakė, kad mūsų ATPK neleidžia už tokį pažeidimą tik įspėti, reikia bausti.

Įjungiau antrą pavarą ir policininkui pradėjau pasakoti, kad dirbu „Investuok Lietuvoje“ ir kad tokiais prisikabinimais prie menkaverčių pažeidimų policininkai gadina visą Lietuvos įvaizdį.

Įjungiau antrą pavarą ir policininkui pradėjau pasakoti, kad dirbu „Investuok Lietuvoje“ ir kad tokiais prisikabinimais prie menkaverčių pažeidimų policininkai gadina visą Lietuvos įvaizdį – jog Lietuvoje galima susikalbėti ir atskirti menkaverčius pažeidimus, ir tuos, nuo kurių reikia visuomenę saugoti.

Policininkas galiausiai atskaitė litaniją, kaip reikia laikytis įstatymų, ir pažeidėją paleido. Trumpai šnektelėjome su pažeidėju – sakė prieš gerą mėnesį buvo susitikęs su „Invesuok Lietuvoje“ vadove“.

***

Verslą prižiūrinčios institucijos – Valstybinės mokesčių inspekcija, Valstybinė darbo inspekcija – vis daugiau dėmesio skiria ne fiziniams patikrinimams, o analizei, kokie pažeidimai yra pavojingiausi, ką reikia konsultuoti ir mokyti, o ką nubausti, kad daugiau nenusižengtų.

Menkaverčiai pažeidimai turėtų būti visų inspekcijų rūpestis, nes dabar inspektoriai per daug užsiėmę mažų pažeidėjų ir mažų pažeidimų gaudymu, neefektyviai naudodami savo resursus. Ir tai galėtų būti ne tik konkretaus inspektoriaus, bet ir visos policijos ar inspekcijos pozicija ir nuostata.

Papildyta policijos komentaru.

Gerb. Mildai Dargužaitei norėtumėme priminti, kad pėsčiojo ėjimas per raudoną šviesoforo signalą nėra smulkmena.

Vien 2013 m. Lietuvoje žuvo 98 pėstieji, 1186 sužeisti. Tad policija ir toliau griežtai kontroliuos pėsčiųjų elgesį ir gelbės jų gyvybes.

Ikrauk.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt