Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 6d. 10:44 , atnaujinta: 2014 vasario 6d. 10:44

Mindaugas Pliauga. Ar tikrai Dalia Grybauskaitė prezidento rinkimuose yra neįveikiama?

Po D.Grybauskaitės pareiškimo, kad ji kandidatuos prezidento rinkimuose, tapo viešai žinomi visi pagrindiniai kandidatai, kurie turi galimybių laimėti rinkimus. Reikia pastebėti,...

Po D.Grybauskaitės pareiškimo, kad ji kandidatuos prezidento rinkimuose, tapo viešai žinomi visi pagrindiniai kandidatai, kurie turi galimybių laimėti rinkimus. Reikia pastebėti, kad anksti prasidėjusi 2014 m. Prezidento rinkimų kampanija visiškai skiriasi nuo praėjusios. Jau keli mėnesiai vyksta tokios grumtynės, kokių per 2009 m. Prezidento rinkimų kampanijos piką būtų buvę galima tik įsivaizduoti. Šį kartą D.Grybauskaitė turi daug oponentų ir ją remiančioms jėgoms nebereikės rūpintis demokratišku oponavimu ar sugalvoti nevykusį oligarchų puolimą ir destruktyvią konkurentų veiklą. Be to, dabartinei prezidentei  rinkimų kampaniją apsunkins jos nuveiktų darbų vertinimas ir parodymas.

Prezidento rinkimų kampanija visiškai skiriasi nuo praėjusios

Galima užtikrintai konstatuoti, jog 2014 m. Prezidento rinkimuose realioje teorijoje D.Grybauskaitė yra labai  įveikiama, o rinkimai turi visas galimybes tapti konkurencingi ir demokratiški. Praktikoje situacija visiškai kitokia: D.Grybauskaitė yra aiški rinkimų favoritė ir stipriai pirmauja atliekant viešus politinius veiksmus. Šis labai žymus neatitikimas atsirado ne dėl resursų, galios, žmogiškųjų išteklių skirtumo ir tuo labiau ne dėl D.Grybauskaitės asmenybės dydžio, kaip pateikiama žiniasklaidoje, o dėl chaoso jos oponentų stovykloje ir negebėjimo realiai vertinti esamos padėties bei adekvačiai veikti.

Dar daugiau – man kai kurie jos oponentai atrodo „bobiškai“ ar pripratę prie gero korupcinio ir išdavikiško gyvenimo. Pavyzdžiui, vertindami dabartinės prezidentės paskelbtą paprastą ir aiškų apsisprendimą, jie chaotiškai ir emocingai nuvertina stipriąsias pareiškimo vietas, kaip antai: „Tačiau Lietuvai atsigaunant aktyvėja ir mūsų valstybę griaunančios ir grobstančios jėgos – tiek išorėje, tiek šalies viduje. Jos sėja destrukciją ir nepasitikėjimą Lietuva, stabdo svarbiausius valstybės raidai projektus, pamina demokratines ir konstitucines vertybes. Naujas formas įgavę oligarchiniai dariniai skaldo ir dalinasi Lietuvą, nutolindami mūsų visų geresnio gyvenimo viltis.“ Ir neblogai įvertina jos pareiškimo silpnąsias vietas: „Per šiuos metus Lietuvos ekonomika atsigavo, finansinė sistema sustiprėjo. Tapome gerbiami tarptautinėje bendruomenėje, išsikovojome reikiamas karinio saugumo garantijas. Pradėjome labiau savimi pasitikėti ir patys. Po daugybės išbandymų mus vėl ima lydėti sėkmė“ arba  „Užsitikrinome didelę europinę paramą, plėtojame modernius ir konkurencingus verslus, vaduojamės iš korupcijos voratinklio, sparčiai einame energetinio savarankiškumo keliu...“

D.Grybauskaitė yra aiški rinkimų favoritė ir stipriai pirmauja atliekant viešus politinius veiksmus

Tokia itin aštria savo kritika noriu D.Grybauskaitės oponentus paskatinti mąstyti ir adekvačiai reaguoti, suprasti realią valstybės ir liaudies padėtį! Tiesa, pastaruoju metu žiniasklaidoje politikai sako, kad po iniciatorių surinktų 300 000 piliečių parašų dėl referendumo organizavimo jie jau pradėję mąstyti, tačiau norėtųsi, kad realios padėties suvokimas ateitų gerokai  greičiau ir giliau. Tada tikrai atsiras rimtų konkurentų D.Grybauskaitei prezidento rinkimuose.

Tuo labiau, kai kandidatų, atitinkančių kandidatų į Lietuvos prezidentus lygį, jau dabar yra. Pavyzdžiui, pretendentas Artūras Paulauskas tikrai atitinka lietuvišką prezidentinį lygį ir pajėgus lygeverčiai konkuruoti su dabartine prezidente. Jis savo galimybes yra įrodęs ne vienuose rinkimuose. O adekvatus politikų, politinio proceso dalyvių, Lietuvos valstybės ir jos žmonių supratimas bei politinis padėties vertinimas neišvengiamai parodys D.Grybauskaitės užmaskuotą stiprybės šaltinį ir kartu jos pažeidžiamumą.

Laiko kandidatams pasireikšti yra ir norėtųsi, kad intriga prezidento rinkimuose bei įnirtinga politinių jėgų kova sujudintų juodus ir užakusius valdžios vandenis.

Mindaugas Pliauga
www.totas.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt