Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mitų griovėjai, arba karmos taškai Izraeliui

Gazos Ruožas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gazos Ruožas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę žiniasklaida mirga nuo pranešimų, straipsnių ir nuomonių Izraelio ir teroristinės grupuotės „Hamas“ konfrontacijos tema. Žiniasklaidoje, kaip ir jos veikiamoje vieš...

Šią savaitę žiniasklaida mirga nuo pranešimų, straipsnių ir nuomonių Izraelio ir teroristinės grupuotės „Hamas“ konfrontacijos tema. Žiniasklaidoje, kaip ir jos veikiamoje viešojoje nuomonėje, juntamos ryškios propalestinietiškos simpatijos. Jei pasirodo vienas kitas neutralus ar – neduok dieve! – proizraelietiškas straipsnis, užtenka paskaityti jo komentarus, kad suprastum, kokia iš tiesų yra viešoji nuomonė Izraelio, o neretai – ir straipsnio autoriaus atžvilgiu.
Antisemitizmą šiandien draudžia įstatymai, o štai antisionizmo nereglamentuoja niekas. Kritikuoti žydų valstybę ir palaikyti arabus tapo bemaž madinga. Regis, net ir didžiausi arabofobai, besibaiminantys musulmonų invazijos į Lietuvą (ir, žinoma, į lietuvaičių širdis) pirktų juodai baltas palestinietiškas skaras, jei šias pardavinėtų „Maximoje“ (Specialios nuolaidos kiekvienos šimtosios „Hamas“ paleistos raketos proga!).
Ir visai nesvarbu, kad „Hamas“ ragina civilius gyventojus tapti „gyvaisiais skydais“ ir saugoti kovotojų taikinius nuo sunaikinimo bei fabrikuoja konflikto nuotraukas. Beje, ar mokate dirbti programa „Photoshop“? Ne? Nieko baisaus. Juk galite tiesiog nukniaukti nuotraukų autorystę. Štai praėjusią savaitę britų žiniasklaidos gigantas „BBC“ ir kiti informacijos šaltiniai paskelbė, kad dalis nuotraukų su neva Izraelio agresijos metu žuvusiais palestiniečių vaikais iš tiesų yra Sirijos pilietinio karo vaizdai.
Bet ką Vakarų kapitalistai gali žinoti apie laisvės kovas?  Už minėtus faktus kur kas svarbiau yra tai, kad:
1. Izraelis yra agresorius, kurio dėka žūva nekalti palestiniečiai.
2. Izraelis yra okupavęs Gazos ruožą, tad natūralu, kad jo gyventojai priešinasi.
3. Izraelis nenori taikos.
Oho. Ar tik Izraelis nebus piktosios pamotės iš pasakos apie našlaitėlę (gero būdo!) įsikūnijimas? O galbūt vertėtų į minėtus teiginius pažvelgti nusirišus palestinietišką skarą?
1. Izraelis yra agresorius, kurio dėka žūva nekalti palestiniečiai.
Šių metų liepos septintą „Hamas“ itin suintensyvino raketų srautą į Izraelį ir apšaudė didelę šalies dalį, įskaitant arabams šventą Jeruzalės miestą. Tądien į Izraelį buvo paleista daugiau nei aštuoniasdešimt penkios raketos. Atsakydamas į „Hamas“ veiksmus prieš taikius civilius, Izraelis pradėjo operaciją „Preventive edge“, kurios metu objektai Gazoje yra apšaudomi iš oro. Nors operacijos pradžioje bei prieš bombarduojant pastatus Izraelio kariuomenė perspėja vietos gyventojus, kad šie galėtų evakuotis, „Hamas“ skatina civilius lipti ant stogų ir tapti „gyvaisiais skydais“ tikintis, kad operacija bus atšaukta.
2. Izraelis yra okupavęs Gazos ruožą, tad natūralu, kad jo gyventojai priešinasi.
Izraelis iš tiesų buvo okupavęs Gazą iki 2005 metų, kai šalies parlamentas priėmė sprendimą iš Gazos ruožo pasitraukti. Deja, vos po metų iškeldintus Izraelio naujakurius Gazoje pakeitė politiniai naujakuriai – teroristinė organizacija „Hamas“, į valdžią atėjusi kruvino konflikto su politiniais oponentais „Fatah“ keliu.
3. Izraelis nenori taikos.
Liepos 14-oji tapo tikrųjų ketinimų patikrinimu abiems pusėms: į konfliktą įsikišo Egiptas, pasiūlęs abipuses paliaubas, kurios turėjo prasidėti 9 valandą ryto Lietuvos (beje, ir Izraelio) laiku. Izraelio parlamentas susirinko į neeilinį posėdį, pritarė Egipto siūlymui ir vienašališkai nutraukė ugnį. Savo ruožtu „Hamas“ pasiūlymą atmetė ir, praėjus vos kelioms minutėms nuo siūlytos paliaubų pradžios, dar kartą apšaudė Izraelį. Izraelis laukė dar šešias valandas, kol atnaujino atsakomąsias oro atakas. Ką gi, Izraeliui – karmos taškai, o Gazai – dar daugiau civilių aukų, kurių buvo galima išvengti.
Gazos fronte nieko naujo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt