Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neapykanta homoseksualams: mentaliteto stygius ar degradavusi visuomenė?

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva ne vienintelė šalis, kurioje nepagrįstai engiami homoseksualai, tačiau daugelyje išsivysčiusių šalių tokios beprasmiškos padėties jau senokai nebėra, o homoseksualų integracijos tempai į visuomenę nuolatos didėja. Taigi klausimas toks, kuo mes, lietuviai, geresni/prastesni? Bandome išsiskirti kurdami savitą identitetą, kurio neturime? Tai kodėl esame tokie netolerantiški ir paranojikai?

Lietuva ne vienintelė šalis, kurioje nepagrįstai engiami homoseksualai, tačiau daugelyje išsivysčiusių šalių tokios beprasmiškos padėties jau senokai nebėra, o homoseksualų integracijos tempai į visuomenę nuolatos didėja.  Taigi klausimas toks, kuo mes, lietuviai, geresni/prastesni? Bandome išsiskirti kurdami savitą identitetą, kurio neturime?  Tai kodėl esame tokie netolerantiški ir paranojikai?  Atsakymas trumpas – kol  nesusitaikysim ir nepripažinsim, kad visuomenė išties klysta, kad yra panirusi į gilią paranoją, tol niekas nesikeis. Paranojos ir netolerantiškumo klausimas susijęs tikrai ne vien su homoseksualais, kitaučiais, galų gale vienas kitam esame linkę perkąsti gerkles. Besiremdamas šiuo savo subjektyviu požiūriu pabandysiu pateikti argumentų, paneigiančių nepagrįstą homoseksualų šmeižimą. Be to, norėčiau paminėti, kad tikrai neskatinu Jūsų „tapti“  homoseksualais. Siekis paprastas - gal bent vienas žmogus supras klydęs. O norint kažką keisti,reikia kalbėti ir kalbėti apie tai.

Pradėkim nuo to, kad visi yra žmonės - vieni  juodaplaukiai, kiti liekni, vieniems patinka futbolas, o kitiems krepšinis. Čia, manau, viskas aišku. Visi skirtingi, visi turim savo poreikius, lūkesčius ir nuomones. Ir, atrodo, tai gerbiam, na, jei nesimpatiškas žmogus, mes nepuolam jo šmeižti ar engti, tiesiog nebendraujam su juo, stengiamės neturėti bendrų interesų, ir visi laimingi.

Dalis mūsų prisibijo ligonių ar neįgaliųjų, na bet visgi jie irgi - žmonės. Homoseksualas – vaikinas ar mergina -  taip pat žmonės, tik jau kažkodėl daugelio pasąmonėje egzistuoja stereotipas, tai ne žmogus – tai „išsigimėlis“, deja mokslinkai neįrodė, kad tai būtų genų mutacija, liga ar išsigimimas. Tai kokiais argumentais argumentuosite savo nepagrįstą stereotipą? Parasčiausiai rimtų argumentų neturit, nes galvojat, kad tai nenormalu. Tačiau kas pasakė, kas yra normalu? Kas yra gerai? Kas vienam normalu, kitam ne. Vienam normalu turėti žalingų įpročių, kitam ne. Taigi bendros sąvokos, kas yra normalu, paprasčiausiai nėra. Vyresnio amžiaus žmonėms tikriausiai normalu tai, kas neišsiskiria iš visuomenės/minios, bet tai sovietinis palikimas, socialistinis bruožas . Klausimas, kokiu tikslu reikia išsiskirti? Pasakykit man, panelės, kodėl puošiatės, stengiatės išsiskirti? Kodėl vyrukai į savo automobilius dedasi kuo „šustresnę“ audioaparatūrą? Daugiau klausimų, nei protingų atsakymų.

Sutinku, kaip nereikia cigarečių reklamos televizijos eteryje, taip nereikėtų homoseksualų paradų. Kam kiršinti visuomenę, nors kalbėti apie ką „skauda“ reikia garsiai.

Visi mitai, kad ir toks kaip visi homoseksualai  - pedofilai, irgi yra melas, iš jų (pedofilų)  daugiau kaip 95% - heteroseksualai. Tai ką, dabar turėtų homoseksualas nekęsti naturalų? Gal ir turėtų, bet jie šiuo atveju šaunesni už mus, jie – užmerkia akis.  Net neverta diskutuoti, kad pedofilija yra kažkas baisaus. Tačiau, tik dėl to, kad vaikai išnaudojami prieš jų valią (išprievartaujami),  kitu atveju,  vaikai per jauni daryti atsakingus sprendimus. Tačiau suaugę žmonės, kaip  ir homoseksualai, yra „įgalūs“ prisiimti atsakomybę ir nuspręsti, kas jiems geriau. Būtent, kas jiems geriau, ir tai neturėtų rūpėti kitiems. Bet rūpi, oi kaip rūpi, rūpi taip, kaip perdėtas smalsumas ar pavydas kaimyno turimai mašinai, ar kas ten pas ką į svečius ateina, „ ne duok Dieve, pas Onutę penkiomis babulkomis daugiau apsilanko išgerti kavos“. Kodėl Jūs taip? Ar neturit savo rūpesčių ir reikalų, kad knieti viską žinoti, kad siekiate būti pasaulio bamba? Ne visi blogi, yra ir supratingų žmonių, ar tiesiog oriai besielgiančių – užmerkiančių akis.

Jei kiekvienas sužinotumėt, kiek iš jūsų aplinkinių ar draugų yra homoseksualų, manau, keistųsi visų požiūris. O jų yra, patikėkit. Ir nemanau, kad smerktumėt draugus savo, jeigu jie jums geri draugai, šaunios asmenybės.

Pasiūlymas paprastas - jeigu skaudu, būkit tolerantiški ir orūs, užmerkit akis. Niekas neprašo ploti rankutėmis. Tik santūrumo, būkime žmonėmis.

Pagarbiai,

L2K
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt