Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nebalsuoti – gėda!

Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Sekmadienį Lietuvoje vyks vienas reikšmingiausių politinių įvykių – Respublikos Prezidento rinkimai. Ta proga noriu visus skaitytojus pakviesti nelikti abejingais ir ateiti...

Sekmadienį Lietuvoje vyks vienas reikšmingiausių politinių įvykių – Respublikos Prezidento rinkimai. Ta proga noriu visus skaitytojus pakviesti nelikti abejingais ir ateiti sekmadienį balsuoti, bei trumpai pasidalinti savo mintimis apie pilietiškumo svarbą valstybėje.
Kalbant su draugais ir kolegomis apie politinius procesus mūsų šalyje, pastebiu niūrias apolitiškumo apraišas. Dalis žmonių mano, kad jų balsas nieko nelems. Bet jeigu taip galvos dauguma? Negi leisime kitiems spręsti už mus? Manau didžiausia problema, kad šie žmonės neįvertina savo balso reikšmės ir svorio politiniame gyvenime. Juk valdžia yra reikalinga mums patiems, mes jiems suteikiame valstybės vairą ir patikime valstybę į jų rankas. Todėl mūsų – Lietuvos piliečių, pareiga yra išrinkti atsakingai.
Būti atsakingais piliečiais šiandieninių geopolitinių konfliktų metu yra ypač svarbu. Jeigu plauksime pasroviui pasitikėdami kitų nuomone, ir neprisiimsime atsakomybės, lemiamą balsą spręsti galime atiduoti priešiškoms jėgoms. Jeigu nespręsime patys, už mus nuspęs kiti. Jeigu galvosime, kad mūsų balsas nieko vertas, toks jis ir bus. Nes jo tiesiog nebus, jei jis nebus pareikštas. Rinkimai vyksta ne kasdien, o jų data žinoma jau seniai, tad koks gali būti pasiteisinimas pratinginiauti rinkimų dieną? Niekada nesupratau ir nesuprasiu dvejojančių – eiti balsuoti ar ne. Tai turėtų būti savaime suprantamas dalykas demokratinės valstybės piliečiui. Perleisdami atsakomybę ir leisdami sprendimus priimti kitiems, mes kartu atsisakome ir teisės kritikuoti pasekmes. Tokiu atveju norisi pasakyti: jeigu neini balsuot, jeigu pats nedarai sprendimų – tokiu atveju ir nespiktink, kai už tave nusprendžia kiti.
Rinkimai šalyje yra neeilinis įvykis ir manau, kad sąmoningam piliečiui turėtų būti mažų mažiausiai gėda nepasinaudoti proga pačiam dalyvauti valstybės ateities formavime. Svarbu suvokti, kad mes patys atsakingi už savo valstybę. Balsuoju, vadinasi esu vertas Lietuvos Respublikos piliečio vardo.
Todėl raginu visus Lietuvos piliečius nebūti pasyviais žiūrovais valstybės gyvenime ir gegužės 11 d. ateiti prie balsavimo urnų ir išreikšti SAVO pilietinį požiūrį Lietuvos Respublikos Prezidento Rinkimuose.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt