Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 vasario 21d. 13:34

Policijos pareigūnų klanas: ginti sukčius, saugoti netvarką, padėti draugams (ATNAUJINTA)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Na, ar norėtumėte būti policijos pareigūnu? Aš atsakysiu į šį klausimą iš karto. Ne! Jūs pagalvokite, o aš paaiškinsiu kodėl nebenoriu. Dirbu juo jau apie 20 metų. Žmonės, na tie, kurie gerbė šią profesiją, kreipėsi patarimo, kreipėsi pagalbos ir džiugu, kad galėjau jiems padėti. Žinote, tokios netvarkos, tokio policijos žlugdymo kaip dabar niekada nebuvo. Padėti galima tik sukčiams. Paprastam žmogui sąžiningas pareigūnas niekuo negali padėti. Dėl to neliko ir pagarbos pareigūnui. O pagarbos nėra ne tik iš žmonių bet ir iš valstybės bei policijos vadovybės.

Na, ar norėtumėte būti policijos pareigūnu? Aš atsakysiu į šį klausimą iš karto. Ne! Jūs pagalvokite, o aš paaiškinsiu, kodėl nebenoriu. Dirbu juo jau apie 20 metų. Žmonės, na tie, kurie gerbė šią profesiją, kreipėsi patarimo, kreipėsi pagalbos ir džiugu, kad galėjau jiems padėti. Žinote, tokios netvarkos, tokio policijos žlugdymo kaip dabar niekada nebuvo. Padėti galima tik sukčiams. Paprastam žmogui sąžiningas pareigūnas niekuo negali padėti. Dėl to neliko ir pagarbos pareigūnui. O pagarbos nėra ne tik iš žmonių bet ir iš valstybės bei policijos vadovybės.

Aš aišku nekalbėsiu apie didžiąsias reformas, kurių metu išplauti dideli pinigai ir po kurių vis sunkiau suprasti, ką ir kaip daryti. Pradėsiu nuo to, su kuo tenka susidurti man. Lietuvoje, Vilniuje, o tiksliau Giraitės gatvėje Nr. 3, ketvirtame aukšte, yra įsikūrusi tokia institucija, kuri vadinasi Lietuvos kelių policijos tarnyba su jos dabartiniu „lyderiu“ G.A. Pasidomėję istorija susirasite, kas buvo senieji „lyderiai“. Kiek žemiau atitinkamai ir žemesnio lygio „kelių policija“ su jos vadovu V.Č. priešakyje. Per tiek metų susidariau įspūdį, kad tai ne policija, o tiesiog UAB. Jeigu reikia apkaltinti nekaltą, o kaltą padaryti nekaltu, ar išvengti baudos, prašome į Giraitės g. 3. Reikia tik tinkamą žmogų pažinoti. Žinot, ką pastebėjau? Kad iš to ketvirto aukšto nesenai nusidriekė tiesioginis tiltas į Policijos departamentą ir ten išmigravo dideliais žmonėmis - „lyderiais“ tapę draugai - kolegos S.S. ir R.P. bei žemesnio rango veikėjai. Gal sutapimas, o gal ne, bet anksčiau iš taip vadinamo 4 aukšto sklidę, sakyčiau, neteisėti nurodymai nutraukti tam tikras administracines bylas ar priimti jose kažkam naudingus sprendimus, dabar pareina ir iš Policijos departamento. Matyt, pas kažką liko seni įpročiai. Aišku, tokio pobūdžio nurodimai ir dabar sklinda iš 4 aukšto, tą sugalvoja ir aukštu žemiau įsikūrę vadovai.

Taigi tas gatvinis pareigūnas yra tarp kūjo ir priekalo. Sustabdo kokį „lyderio“ draugelį su įvairių „lyderių“ vizitinėmis kortelėmis ir turi pasikliaudamas savo drąsa spręsti, ar tam draugeliui surašyti protokolą, ar tiesiog paleisti. Na, jei pareigūnas pakankamai drąsus ir principingas, surašo protokolą. Aišku, jis būna išdėtas įvairiausiais žodžiais, jam grasinama, na, o po to jo jau laukia tokios pasekmės kaip patruliavimas pėsčiomis, eismo reguliavimas kokioje stovėjimo aikštelėje ar panašiai. Gauna savo. Tam užtenka tik vieno skambučio iš viršaus. Silpnesnių nervų pareigūnai tokius draugelius tiesiog paleidžia ir tiems paleistiesiems dygsta sparnai. Tiesa, nepamirštame apie S.S. kūrinį - „Imunitetą“ ir kitas specialias tarnybas. Jiems juk nepaaiškinsi, kad paleidai „lyderio“ draugelį, o juk ir „lyderis“ nepasakys, jog tai jo draugelis. Štai tau ir nuobauda. Bet kokiu atveju, pareigūnas pats kaltas. Reikėjo tiesiog nepastebėti pažeidimo. Fortūna ne pareigūno pusėje.

O dabar vienas iš daugelio nutikimų, po kurio iškilo šis klausimas. Lietuvoje krepšinis yra religija. Daugelis taip pasakytų. Vadinasi tie, kurie žaidžia krepšinį – dievai?! Ne taip seniai vienas iš dievų, stebuklingų metimų autorius, gerai žinomas krepšininkas Vilniuje vairavo savo automobilį. Ar užsimiršo dievaitis, ar kaip ten nutiko, kad vairuodamas automobilį kalbėjo mobiliojo ryšio telefonu. Akivaizdu, pažeidimas. Ir pasitaikyk gi tu man, kad jam kelią pastojo principingi policijos pareigūnai. Paėmė ir surašė jam protokolą. Aišku, kas be ko, pareigūnai ir iškeikti jo buvo. Aš nežinau?! Ar krepšininko materialinė padėtis sunki, kad net susimokėti  baudos negali, ar čia jo principai užgauti, bet jis nusprendė įrodyti savo tiesą. Na tam, sakyčiau, kelias vienas. Kreiptis į teismą. Tuoj pat sau ir paprieštarausiu. Čia juk keliais prastiems mirtingiems. O kam į teismą, kai asmeniškai ar per kažką pažįsti krepšinio gerbėją, aukšto rango pareigūną R.P. Ir pradeda veikti mechanizmas. Jis kaip nuo kalno mesta sniego gniūžtė, ritasi ir vis didėja. Į veiksmą įsijungia R.P., pajungiamas ir G.A. Juk reikia gelbėti krepšinį. Ir šie du „vadovėliai“ nuleidžia tos žemesnės „kelių policijos“ vadovui V.Č. nurodymą nutraukti krepšininko bylą. Sakyčiau, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi. Na, bet jie juk ne paprasti eiliniai pareigūnai. O pagrindo nutraukti bylą tai nėra. Ir suka V.Č. galvą su savo pavaldiniais, kaip tai padaryti. Išeitis yra. Ir jie ją rado. Bylos laiku neišnagrinėjo, padėjo į stalčių ir laukia kol sueis tie auksiniai terminai, leidžiantys nutraukti bylą. Juk ne pirmas kartas, profesionalai žino savo darbą. Iš viršaus nuleistas nurodymas įvykdytas, savas užpakalis išgelbėtas. Valio. Tokia tai viena iš daugelio istorijų.

O ką siūlytumėte daryti man? Sakyčiau, absurdas ir neįtikėtina, kad aukšto rango pareigūnai užsiima tokiom nesąmonėm. Kreiptųsi į mane koks draugas dėl tokios smulkmenos, tokio š... nemalčiau, sugėdyčiau, susimokėtų baudą ir istorija baigta. Na, aišku jis galėtų kreiptis į teismą. To juk neuždrausi. Tai kodėl į tai veliasi R.P. ir G.A. O kodėl gi ne, jei žinai, kad tau už tai nieko nebus. Kreipiausi į kelis tam tikro lygio pažįstamus pareigūnus, jie pagūžčiojo pečiais ir tiek. Aš suprantu juos. Nei jie, nei aš nenorime rizikuoti savo darbu, kaip to nenorėjo daryti ir V.Č., todėl byla sėkmingai marinama. Sakytumėte, „Imunitetas“. Čia tas pats, kas nueiti ir papasakoti viską pačiam R.P. ar S.S. Kaip galvojate, kąstų geras šuo savo šeimininkui ar jo draugui. Abejoju. Bet kokiu atveju tyrimas būtų nepradėtas arba greitai nutrauktas ir likčiau atpirkimo ožiu. Juk mūsų teisinėje valstybėje visada aiškinamasi ne kas padarė kažką blogo, o kas per ožys nutekino informaciją.

Geriausia, manau, kabinti uniformą ant vinies, kad netektų būti pačiam ant jo pakabintam ir dumti į Angliją braškiu skinti. Ir taip mano daugelis pareigūnų, svarbiausia, sąžiningų, gabių pareigūnų. Jie čia niekam nereikalingi, nes besmegenius lengviau valdyti. Paradoksas, kai už administracinį pažeidimą pareigūnus atleidžia iš policijos, o joje dirba nusikaltimus padarę pareigūnai ir tokių vis daugiau. To anksčiau nebuvo. Tai kur link mes einame? Kaip pasakė vienas veikėjas – sistema valosi.

GINTI. SAUGOTI. PADĖTI. Gilią reikšmę turintys žodžiai. Tik jie skambėti turėtų kitaip. Ginti sukčius, saugoti netvarką, padėti draugams. Manyčiau, tokia nauja policijos veiklos kryptis.

Tai ar norėtumėte būti policijos pareigūnu?!

PAPILDYTA 18:35 VAL. Į tokią skaitytojo nuomonę atsakyti panoro Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus atstovai, atsiuntę redakcijai savo komentarą.

Policijos departamento vadovybė visuomet principingai reaguoja į bet kokią gautą informaciją apie galimai neteisėtus pareigūnų veiksmus bei skatina tai daryti ir kitus pareigūnus bei visuomenės narius.

Pasitaiko atvejų, kai Policijos departamente gaunama informacija, kad policijos pareigūnai pernelyg aktyviai „domisi“ prabangius automobilius vairuojančiais asmenimis, o pavedus patikrinti informaciją yra nustatomi ir korupcinio pobūdžio atvejai.

Portale aprašytu atveju, Policijos departamente buvo gauta informacija, kad 2012 m. sausio 22 d. pareigūnai sustabdė žinomą krepšininką, vairavusį prabangų automobilį. Pasak patrulių, jie pastebėjo, kad vairuotojas kalbėjo telefonu, todėl buvo sustabdytas ir surašytas ATP protokolas. Tuo tarpu vairuotojas teigė, kad jis nekalbėjo telefonu, bandė tai įrodyti pareigūnams, duodamas peržiūrėti savo mobilaus telefono rinktų-gautų numerių išklotinę. Pareigūnams atsisakius, vairuotojas nesutiko su pažeidimu ir tai pažymėjo protokole.

Gavus informaciją apie galimai neteisėtas įvykio nustatymo ir įforminimo aplinkybes, buvo pavesta šį įvykį išsiaiškinti Vilniaus aps. VPK Kelių policijos valdybos vadovui. Mūsų žiniomis, administracinė byla kol kas neišnagrinėta, papildomai neapklaustas pats krepšininkas, nors ne kartą buvo kviestas atvykti į policiją. Kol nepatikrintos tam tikros įvykio aplinkybės, neįmanoma objektyviai išnagrinėti bylos ir priimti objektyvaus sprendimo.

Policijos vadovybė atkreipia dėmesį, kad ir ateityje imsis visų priemonių dėl galimai neteisėtų pareigūnų veiksmų užkardymo ir išaiškinimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

24sek

Auksinio berniuko L.Dončičiaus triumfas – Madrido „Real“ laimėjo Eurolygą

15min iš Belgrado 24sek

Šaras didžiuojasi „Žalgiriu“: „Europa dabar apie juos žino“

15min iš Belgrado 24sek

Įspūdingos P.Jankūno kelionės išgyvenimai: „Aš dar 15 metų nebeišlauksiu“

24sek

Treti Eurolygoje – „Žalgiris“ po trilerio palaužė įspūdingai atgijusią CSKA

15min iš Belgrado 24sek

Besišypsantis Edgaras Ulanovas apie trilerį pabaigoje: „Geriau neklauskit“

Aktualu

„MG Baltic“ gali sustabdyti Seimo NSGK išvadų skelbimą?

15min iš Belgrado 24sek

Iš koto verčiantis P.Jankūno pokalbis su A.Milakniu: apie Europos Sąjungos paramą ir LeBroną

Vilniečių emocijos stebint Kauno „Žalgrio“ kovą su Maskvos CSKA

Vardai

Visų laukiamas karališkasis bučinys: kaskart santūrumo vis mažiau

Vienbalsiai: „Atsarginiai“ paskelbė NBA sezono apdovanojimus

Pamatykite: dramatiška ir įspūdinga „Žalgirio“ pergalė prieš CSKA

Verslas

Italija netrukus turės naują Vyriausybę – ar tai lems kitą Europos krizę?

Po pergalės Paulius Jankūnas žėrė ir pokštus, ir rimtus išgyvenimus

Sportas

Skandalas Lenkijoje: futbolo rungtynės virto pragaru – „Lech“ laukia bausmė

Vardai

„Žalgirį“ Belgrade palaikė 2 tūkst. sirgalių: tarp jų – ir Arvydo Sabonio žmona Ingrida

Teisingumo herojai Aktualu

Teismo pirmininkės L.Bajorinienės patarimas besiskiriantiems: „Geriau bloga taika nei geras karas“

Gyvenimas

Požymiai, kad jūsų draugas santykiuose patiria emocinę prievartą: kaip galite padėti

Sportas

Po dramatiškos kovos Švedija apgynė pasaulio čempionės titulą

Aktualu

Netikėtas atradimas: „Viagros“ ir vaistų nuo gripo kokteilis po operacijos gali stabdyti vėžį

Sportas

„Barcelona“ sezoną baigė pergale ir atidavė duoklę A.Iniestai

Naujienos

24sek

Auksinio berniuko L.Dončičiaus triumfas – Madrido „Real“ laimėjo Eurolygą

15min iš Belgrado 24sek

Šaras didžiuojasi „Žalgiriu“: „Europa dabar apie juos žino“

15min iš Belgrado 24sek

Įspūdingos P.Jankūno kelionės išgyvenimai: „Aš dar 15 metų nebeišlauksiu“

24sek

Treti Eurolygoje – „Žalgiris“ po trilerio palaužė įspūdingai atgijusią CSKA

15min iš Belgrado 24sek

Besišypsantis Edgaras Ulanovas apie trilerį pabaigoje: „Geriau neklauskit“

Aktualu

„MG Baltic“ gali sustabdyti Seimo NSGK išvadų skelbimą?

15min iš Belgrado 24sek

Iš koto verčiantis P.Jankūno pokalbis su A.Milakniu: apie Europos Sąjungos paramą ir LeBroną

Vilniečių emocijos stebint Kauno „Žalgrio“ kovą su Maskvos CSKA

Vardai

Visų laukiamas karališkasis bučinys: kaskart santūrumo vis mažiau

Vienbalsiai: „Atsarginiai“ paskelbė NBA sezono apdovanojimus

Pamatykite: dramatiška ir įspūdinga „Žalgirio“ pergalė prieš CSKA

Verslas

Italija netrukus turės naują Vyriausybę – ar tai lems kitą Europos krizę?

Po pergalės Paulius Jankūnas žėrė ir pokštus, ir rimtus išgyvenimus

Sportas

Skandalas Lenkijoje: futbolo rungtynės virto pragaru – „Lech“ laukia bausmė

Vardai

„Žalgirį“ Belgrade palaikė 2 tūkst. sirgalių: tarp jų – ir Arvydo Sabonio žmona Ingrida

Teisingumo herojai Aktualu

Teismo pirmininkės L.Bajorinienės patarimas besiskiriantiems: „Geriau bloga taika nei geras karas“

Gyvenimas

Požymiai, kad jūsų draugas santykiuose patiria emocinę prievartą: kaip galite padėti

Sportas

Po dramatiškos kovos Švedija apgynė pasaulio čempionės titulą

Aktualu

Netikėtas atradimas: „Viagros“ ir vaistų nuo gripo kokteilis po operacijos gali stabdyti vėžį

Sportas

„Barcelona“ sezoną baigė pergale ir atidavė duoklę A.Iniestai

Grąžinti verta

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Praktiški patarimai

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt