Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Potencijus Kuzma. Rugsėjo 1-ąją A.Matulas galėtų uždrausti ne tik alkoholį

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo aktyvistų bandymai pasirodyti geresniais, nei nei mano pusseserė davatka Onutė iš Pravališkių kaimo, jau seniai kelia skardų Lietuvos džiovininkų juoką.

Seimo aktyvistų bandymai pasirodyti geresniais, nei nei mano pusseserė davatka Onutė iš Pravališkių kaimo, jau seniai kelia skardų Lietuvos džiovininkų juoką.

A.Matulas ir jo UAB „Negerk legalaus alkoholio rugsėjo 1-ąją“ šiemet patirs totalią gėdą. Šeštadienį tie piliečiai, kurie tiesiog važiuos prie ežerų ar į savo sodybas, negalės net alaus nusipirkti. Ar nupirkti alaus senyvam tėvui, gyvenančiam gūdžiame kaime, kuriame tik „autoparduotuvė“ telikusi (atvažiuoja dukart per savaitę), nes visa kita nugriuvo su sovietmečiu klestėjusiomis fermomis.

Tragikomiškiausia, kad tie, kurie Mokslo ir žinių dieną švęs rugsėjo 3 d., prisipirks butelaičių į valias. O eiliniai prekybos centrų klientai šeštadienį liks net be nealkoholinio alaus (nes ir jo prekybininkai negali parduoti – dar vienas didelis nesusipratimas).

Štai keli pavyzdžiai iš gyvenimo, parodantys, kad A.Matulo draudimas pardavinėti alkoholį rugsėjo 1-ąją duoda tiek naudos, kiek kamparo yra vištos užpakalyje.

Praėjusią Mokslo ir žinių dieną su vaikais bulvinių blynų važiavome valgyti į pakelės kavinę šalia nedidelio Aukštaitijos miestelio. Susirinko mokytojai. Užsisakė valgyti. Tais metais alkoholiu rugsėjo 1-ąją negalėjo prekiauti ir barai. Akimirksniu padavėjas atnešė taures ir papilstė šampano. Čia juk visi savi, visi vieni kitus pažįsta. Todėl pasitiki labiau nei seimūnais. Beje, padavėjas pinigus už šampaną gavo, o čekį išmušė kitos dienos data. Ir mokytojams šventė, ir kavinei apyvarta. O nuo taurės šampano nė vienas dar netapo alkoholiku.

Kitas „populiarus“ gėrimas, kurį vartoja jau nebe mokytojai, o užkietėję alkoholikai, yra gaminamas iš klijų (receptą nutylėsiu, nes nenoriu skatinti tokių nesąmonių). Esmė paprasta. Mūsų parduotuvėje mažai pinigų turintys pijokėliai perka vadinamą „kaukę“ – tokia mažytė degtinės pakuotė plastikiniame indelyje su nupiešta kauke. Kainuoja vos kelis litus. Bet vis ne „barmatūcha“ (nuodas). Kai įvedamas draudimas (taip pat ir po 22 val.) jie gamina mano minėtą klijų gėrimą arba perka kontrabandinį skiestą spiritą pas kaimo veterinarą.

Štai toks draudimų rezultatas – kamparo kvapas vištos užpakalyje, daugiau nieko.

Jeigu politikieriai nori ir toliau atrodyti moralesni, nei yra iš tikrųjų, galėtų rugsėjo 1-ąją uždrausti ir daugiau dalykų. Gal net ir per išleistuves ar paskutinį skambutį reikia uždrausti visas filmo „Amerikietiškas pyragas“ serijas. Taip pat uždrausti garsiai klausytis muzikos, pardavinėti cigaretes ir sargius. Kad susirinkę į mokyklą paaugliai nedarytų „tuku tuku“. Principas tas pats: neišsiaiškinus poreikių ar elgesio mechanizmo, lengviausia tiesiog užtrenkti duris prieš nosį ir įsivaizduoti, kad viskas bus gerai, be jokio pašalinio poveikio ir galvos skausmo.

O dar geriau būtų rugsėjo 1-ąją oficialiai pradėti bažnyčiose. Išpažintis, malda ir, žinoma, piniginės aukos bažnyčiai – dažniausiai niekur nepajamuojamos. Ot būtų morali rugsėjo 1-oji! Situacinės moralės, būdingos mūsų seimūnams, perliukas.

Politikai dažniausiai imasi tų darbų, kai nereikia nė piršto pajudinti, o apie tave vis tiek šneka. Mano galva, žymiai didesnė bėda nei prekyba alkoholiu yra laiku nebaigiamos remontuoti mokyklos ir idiotiška švietimo reforma, kai moksleiviai mėtomi iš vienos mokyklos į kitą, kai vidurinės mokyklos dirbtinai verčiamos gimnazijomis, neva skatinant konkurenciją tarp skirtingų mokymo įstaigų. Praktika rodo, kad čia taip pat nėra jokios naudos, tik daug judesio ir kalbų. Švietimo įstaigų pažangumo rodikliai pagerinami dirbtinai, svarbu susitarti, kuri bus gimnazija. Todėl sunkius darbus nudirbęs Švietimo ir mokslo ministras Steponavičius randa laiko rašinėti SMS-us sexpertėms. Va kur didžiosios bėdos.

O, kalbant apie alkoholį, kabinėtis prie skardinę sidro išgėrusios moksleivės žymiai paprasčiau nei pažaboti mieste siautėjančius auksinius jaunuolius, apsvaigusius tikrai ne nuo alaus. Juk pardavinėti alkoholį nepilnamečiams ir taip draudžia įstatymai, papildomų A.Matulo politikų ir strategijų čia nereikia.

Iš pradžių pasiekite, kad ministrai gyventų pagal Dekalogą. O tada eksperimentuokite su tauta, kuri mūsų seimūnų skatinama  užsipirkti šampės iš anksto. Juk ir mažam vaikui aišku, kad draudžiamas vaisus saldesnis!

Pabaigai – dar vienas pavyzdys, rodantis totalų mūsų valdžios bukumą. Kai seimas padidino akcizą alkoholiui, 2009 m. A.Matulas ir jo bažnyčia ėmė džiaugtis: Lietuva pradėjo mažiau gerti. Tačiau ką pamatėme pažvelgę į prekybos alkoholiu žemėlapį? Ogi „mažiau gerti“ pradėjo pasienio rajonai. Jie, beje, ir degalų nuperka žymiai mažiau. Kažin kodėl ir kam iš to didžiausia nauda?

P.S. Pasinaudodamas proga perduodu linkėjimus save vadinantiems ekspertais ir neva identifikavusiems Potencijų Kuzmą. Kaip sako Linas Kunigėlis, užsi... su savo sąmokslo teorijom. Ne ekspertai jūs, o tik pletkų bobutės, skelbiančios nepatikrintą informaciją.

Turite nuomonę šiuo klausimu? Jei ji trumpa, rašykite komentaruose. Jei jūsų mintys tilptų į autorinį komentarą, įkraukite jį arba atsiųskite ikrauk@15min.lt. Mums labai svarbi tautos nuomonė!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rugsėjis Alkoholis
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt