Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 4d. 09:30

Silpniausia tautininkų vieta – įvaizdis

Įkrauk reporterio nuotrauka /
2011 metai buvo pilni visko. Ne tik skandalų, šmeižto, bet ir puikių renginių. Ta proga pakalbinome vienos iš aktyviausių nevyriausybinių jaunimo organizacijų, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos, Valdybos pirmininko pavaduotoją Karolį Grigaliūną.

2011 metai buvo pilni visko. Ne tik skandalų, šmeižto, bet ir puikių renginių. Ta proga pakalbinome vienos iš aktyviausių nevyriausybinių jaunimo organizacijų, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos, Valdybos pirmininko pavaduotoją Karolį Grigaliūną.

Tik ką prabėgo 2011. Kaip juos vertintumėte? Kokie jie buvo tautininkams?

Praėję metai iš tikrųjų buvo ganėtinai spalvingi. Savos pergalės, savi pralaimėjimai. Didelis skandalas iš šmeižtas po Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios eitynių. Vėliau, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos organizuotos stovyklos susiejimas su Norvegijos įvykiais. Tačiau ruduo ir žiemos pradžia buvo ypač sėkminga. Įkurta Tautininkų sąjunga, kuriai vadovauja Gintaras Songaila. Tiesa, Tautininkų sąjungos taryba labai įdomi ir įvairiapusė. Manau, kad metai buvo išties sėkmingi ir įdėtos pastangos išties ateityje duos vaisių.

Užsiminėte apie Vasario 16 ir Kovo 11 eitynes. Kokią įtaką jos turi LTJS veikląi?

Šie kasmetiniai renginiai nėra pagrindinė LTJS veiklos kryptis. Žinoma, pasiruošimas šioms eitynėms yra ganėtinai ilgas ir kartais netgi sunkus, tačiau tai yra dvi dienos per metus, kai patriotai, o ypač jaunimas, susivienija ir parodo Tautai bei šalies vadovams, kad dar yra žmonių, kuriems nenusispjauti ant jų Gimtinės - Lietuvos.

Jūsų nuomone, per pastaruosius metus tautininkų padėtis Lietuvoje pagerėjo ar priešingai - pablogėjo?

Tautininkų įvaizdis šiuo metu yra silpniausia vieta. Ledai jau yra pralaužti, tačiau daug kam tautininikai ir dabar asocijuojasi su karo pilotų striukėmis (bomberiais), kareiviškais batais ir skustomis galvomis. Tačiau aktyvus jaunimas, kuris nebijo viešai reikšti savo minčių ir idėjų, stengiasi sulaužyti šį stereotipą. Padėtis, manau, pagerėjo, o viena iš to priežasčių be abejo yra ir artėjantys parlamento rinkimai, kuomet pradedama svaidytis populistiniais pažadais ir didieji politikos rykliai tautininkus laiko per mažu galvos skausmu. Jie tiesiog riejasi tarpusavy. Automatiškai ir visas spaudos dėmesys nukreipiamas į ten.

Kokias pagrindines problemas Lietuvoje įžvelgiate šiuo metu? Kaip ketinate jas spręsti?

Problemos, manau, jau seniai visiems yra žinomos. Tai lietuvių, o ypač jaunų, emigracija į vakarų Europą, Lietuvos energetinė nepriklausomybė (gaila, kad tam tikri politikai pritaria, jog Tėvynės pašonėje Kremlius statytų dar dvi atomines elektrines), alkoholio, tabako ir narkotikų vartojimas jaunimo tarpe, švietimo kokybė, bei LLRA keliami dirbtini konfliktai. Sprendimo būdus jaunimas gali, tik pasiūlyti. Būtų džiugu, jei Seimas ir Vyriausybė įsiklausytų į juos, tačiau yra kaip yra.

Prieš porą mėnesių interneto platybės mirgėjo nuo žinios, kad jūsų didžiausi oponentai gavo leidimą eitynėms tuo laiku, kai dažniausiai vykdavo jūsų tradicinis renginys. Kaip vertinate šį jų poelgį?

Kiek anskčiau dar buvo pasirodę straipsniai apie tai, kad tos organizacijos nešė prašymą dėl leidimo organizuoti savo eitynes. Tačiau kai teiravosi LTJS Pirmininkas Julius Panka dėl galimybės mūsų judėjimui pateikti prašymą, buvo atsakyta, kad tai bus galima padaryti, tik po naujųjų metų. Labiausiai šiuo atveju nuvilia Vilniaus miestui vadovaujančio mero Artūro Zuoko poelgis - mūsų oponentams leisti organizuoti savo renginį, o mums pasakyti, kad savo prašymą galėsime pateikti tik 2012 metais. Kai tokie dalykai vyksta tai kelia žmonių nepasitikėjimą savo valdžia, o to pasekmės emigracija ir nusivylimas politikais, bei menkas rinkėjų aktyvumas rinkimuose.

Ką darysite toliau? Kokie dabar jūsų planai dėl Kovo 11?

LTJS ir LTC po Kalėdų pateikė ir savo prašymus dėl Sausio 13-osios bei Kovo 11-osios eitynių. Sausio eitynėms leidimas jau yra išduotas, o dėl Kovo 11-osios spręsis Sausio 4 dieną. Tikimės, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius patenkins mūsų prašymą ir dėl šio renginio.

Sausio 13-oji. Gal galite plačiau papasakoti apie šį renginį?

Kaip ir įprasta tautinėms eitynėms jos susidaro iš dviejų dalių - pirmoji eitynės, nuo Antakalnio poliklinikos iki Sausio 13-osios atminimo vietos, antroji - kasmetinis koncertas "Rokas prieš komunizmą 2012", tačiau LTJS šiais metais organizuoja ir dar vieną renginį - „Sausio 13-osios atminimui - švarus patriotų kraujas", kuris vyks Sausio 7 dieną Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Kraujo centre.

Kokius dar renginius LTJS planuoja 2012 metams? Kokius tikslus išsikėlėte?

Renginių planas nėra visiškai tikslus. Daug kas keičiasi, bet pagrindiniai, tai Vasario 16-osios eitynės, Kovo 11-osios eitynės, kurias organizuojame kartu su Lietuvių tautiniu centru. Žinoma, stovykla Dieveniškėse, Vilniaus atgavimo minėjimas. Tai renginiai, kurie organizuojami nacionaliniu mąstu. Pavieniai skyriai taip pat veikia aktyviai. Jie rengia įvairias akcijas. Kaunos skyrius prisideda prie Akademinio politologų klubo rengiamo projekto, Klaipėda prie kitų renginių. Mūsų organizacijos viduje labai daug visko vyksta. Tik galbūt ne viskas pasiekia viešumą... Metų tikslai - įkurti kuo daugiau aktyviai veikiančių skyrių skirtinguose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, tapti Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos nariais (:ligi šiol buvome nariais stebėtojais), pradėti bendradarbiauti su mokyklomis ir ten plėsti savo veiklą, mokyti vaikus įdomosios Lietuvos istorijos ir dar daug daug visko. Bet svarbiausia - padaryti viską, kad pas mus atėję žmonės savo laiką praleistų ne tik naudingai, bet ir smagiai. Mes stengiamės, kad kiekvienas žmogus, panoręs prisijungti prie mūsų, pasijustų mūsų didelės ir darnios šeimos dalimi.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt