Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 11d. 10:16

Skaitytojo laiškas Tautai apie Seimo rinkimus ir VAE

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Sekmadienį vyks Seimo rinkimai ir referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje. Šiuose rinkimuose turėsime apsispręsti ne tik kaip balsuosime Seimo rinkimuose,...

Sekmadienį vyks Seimo rinkimai ir referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje. Šiuose rinkimuose turėsime apsispręsti ne tik kaip balsuosime Seimo rinkimuose, bet ir turėsime priimti sprendimą dėl naujos atominės elektrinės statybos, todėl šie rinkimai yra labai svarbūs šalies ir netgi Baltijos regiono ateičiai.  Negalime likti abejingi ir pasyvūs, nes piliečių aktyvumas, teisingas balsavimas ir rūpestis savo krašto ir Baltijos šalių gerove yra svarbiausi dalykai, keičiantys į gerąją pusę mūsų visų ateitį. Todėl kviečiu būtinai ateiti ir balsuoti rinkimuose.

Referendume dėl naujos atominės elektrinės Lietuvoje palaikykime investuotojų iniciatyvą kurti naują elektros gamybos įmonę Lietuvoje, nes Visagino atominė elektrinė yra išties reikalinga ir naudinga Baltijos šalims. Prieš referendumą keliamą nepasitenkinimo bangą dėl naujos AE statybos vertinu kaip priešininkų norą, kad Lietuva neturėtų konkurencingos elektros energijos ir stiprios nuosavos pramonės. VAE priešininkų gąsdinimai, kad elektrinė bus statoma iš Lietuvos biudžeto pinigų neatitinka tikrovės, nes Visagino atominė elektrinė iš esmės bus statoma iš bankų paskolų teikiamų VAE, kuri jas su palūkanomis grąžins iš savo būsimo veiklos pelno. Kadangi VAE paskoloms bankai ir investiciniai fondai reikalauja valstybių garantijų, tai Lietuva, kaip viena iš būsimos elektrą gaminančios įmonės (VAE) savininkė, turės suteikti valstybės garantiją proporcingai jos turimų akcijų skaičiui. Be to, Lietuva dar turi galimybę akcininko įnašą įnešti turtu ir turimais rezervais elektros ūkyje.

Mieli Lietuvos rinkėjai, leiskite investuotojams pradėti VAE statybos procesą, nes negalime praleisti nuostabios progos pasistatyti didelę gamybos įmonę, kuri kurtų darbo vietas ir skatintų Baltijos ekonomikas augti.  Tuo labiau, kai į šį projektą ketina investuoti regiono partneriai ir japonų milžinė „Hitachi“. Juk jeigu  projekte naudą mato Europos komisija, latviai, estai, tai kodėl Lietuva, kuriai yra naudingiausia,  turi atsisakyti statyti VAE ir pavesti strateginį investuotoją, regiono partnerius? Galbūt ši Vyriausybė nepajėgi sėkmingai ir naudingiausiai šaliai įgyvendinti šį projektą, tačiau, esu įsitikinęs, vistiek netolimoje ateityje bus suformuota  gera ir gyventojų pasitikėjimą turinti Vyriausybė, nes kito šviesaus kelio Lietuva neturi.   

Balsuojant Seimo rinkimuose kviečiu sugadinti biuletenį, kad parodytume valdžiai, jog neketiname taikstytis su politinių- finansinių grupuočių vykdoma politika. Biuletenio sugadinimas reiškia, kad rinkėjas nemato prasmės rinktis kandidatą, todėl renkasi protesto formą prieš visą politinę sistemą, tai yra užbraukia visus kandidatus. Taip pasielgęs rinkėjas gali užrašyti ant biuletenio, dėl ko jis taip pasielgė. Šie biuleteniai leis parodyti svarbiausias, aktualiausias problemas ir jų mastą. Toks rinkėjų pasirinkimas yra įspėjamasis streikas valdžiai, kad ji keistų politiką ir politinę sistemą. Mes norime keisti Lietuvos politikos kursą! Mūsų netenkina dabartinė sistema ir jos darbas! Dar daugiau – rinkėjas  šia streiko forma išreikš savo tvirtą nusistatymą ginti savo interesus ir nesitaikstyti su dabar vykdoma pinigų valdžios politika. Juk mūsų šalyje beveik nėra prasmingų protestų, kurie galėtų inicijuoti permainas. Valdančioji klasė nejaučia apčiuopiamos grėsmės, todėl toliau vykdo nusistovėjusią tamsią politiką. Dėl to rinkimuose pareikštas skambus protestas sudrebintų ne tik Lietuvos valdžią, bet ir daug platesnę krizės apimtą Europos dalį, nes būtų pamoka kitiems.

Rinkėjai, kurie neateis į rinkimus, parodys tik savo abejingumą, kantrumą, nuolankumą ir galbūt nusivylimą kandidatais. Kadangi neaktyvūs rinkėjai plaukia pasroviui, jie valdžiai nepavojingi. Pavojingi tik tie, kurie netingi nueiti į rinkimų apylinkę ir pareikšti protestą. Dar daugiau - tai ženklas valdžiai, kad tokie piliečiai nepatingės nueiti prie Seimo, Vyriausybės ir kitų valdžios pastatų pareikšti nepasitenkinimą vykdoma politika.

 

Su pagarba

Jūsų,

Mindaugas Pliauga

www.totas.lt

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt