TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytojo nuomonė: Girto vairuotojo kapas sostinės senamiestyje – šokiruoja ir priverčia susimąstyti

Girto vairuotojo kapas
Girto vairuotojo kapas
Šaltinis: 15min
0
A A

Greičio viršijimas, smurtas šeimoje, vairavimas išgėrus – tai problemos, kurios darosi neatskiriama mūsų kasdienybės dalis, nors taip neturėtų būti. Kyla klausimas, ką daryti,...

Greičio viršijimas, smurtas šeimoje, vairavimas išgėrus – tai problemos, kurios darosi neatskiriama mūsų kasdienybės dalis, nors taip neturėtų būti. Kyla klausimas, ką daryti, kad taip nebūtų? Ko gero, pirmiausia, reikia kalbėti su žmonėmis apie šias problemas, supažindinti su pasekmėmis ir stengtis juos nukreipti kita linkme. Ir atrodo kalbame, bet panašu ne visada liekame išgirsti. Tad kyla klausimas, kaip reikia kalbėtis su žmonėmis, kad jie išgirstų?

Ketvirtadienį, birželio 27 d., kaip tik teko susidurti su tokiu kalbėjimo būdu, kuriam, retas galėtų likti abejingas. Reiktų patikslinti – tai net ne kalbėjimas, o tiesiog akivaizdus parodymas, kas gali nutikti priėmus neteisingą sprendimą ir sėdus už automobilio vairo išgėrus.

Vilniaus senamiestyje, Islandijos gatvėje, kuri galėtų būti tituluojama viena iš daugiausiai barų priglaudusių gatvių sostinėje, nuo pat ankstaus ryto išdygo girto vairuotojo kapas. Kapas, ant kurio kryžiaus vietoj nelaimingojo vardo ir pavardės buvo įrėžtas prisipažinimas: „Vairavau išgėręs“.

Nors gali pasirodyti, kad toks kreipimąsis į žmones yra per daug drąstiškas, reikia pripažinti, kad atrodė, jog jis veiksmingas. Kol stovėjau šalia šios instaliacijos, tik retas praeidavo neatsisukęs ir nepaskaitęs, kas čia vyksta ir dėl ko. Vieni piktinosi, kad tai pasišaipymas, kiti nusišypsodavo perskaitę autentiškus išgėrusių vairuotojų pasiaiškinimus, kurie puikavosi ant laidotuvių vainikų, dar kitų veidus papuošdavo ironiška šypsena, kai jie išvysdavo, kad socialinės akcijos iniciatorė Lietuvos aludarių gildija. Nors  buvo ir tokių, kurie tiesiog nuoširdžiai džiaugėsi, kad imamasi kažkokių veiksmų, norint priminti žmonėms, kad patys turime saugoti save.

Ko gero, net nelabai svarbu, kokia žmonių reakcija buvo – svarbiausia, kad buvo. Tai visgi žingsnis į priekį, slopinantis tuos reiškinius visuomenėje, kurie neretai kelia siaubą. Pastebėjus minėtus praeivius peršasi mintis, kad norint kalbėtis su žmonėmis apie mūsų visuomenės opias žaizdas ir norint būti išgirstiems, reikia eiti šokiruojančiu keliu. Gal tada išgirs ne tik tie, kurie stebi šias problemas, bet ir tie, kurie tiesiogiai su jomis susiję ir prisideda prie jų skaudžių pasekmių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kapas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt