Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 9d. 16:02

Socialinis tinklas „Facebook“: čia gyvuosi net prieš savo norą

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Niekam nepaslaptis, jog socialinio puslapio „Facebook'' lankymas jau tampa tarsi rytinės kavos gėrimas: be jo - nė žingsnio. Tai netgi galima vadinti tam tikra kita realybe - ne vienas vartotojas nepagaili keleto ar net daugiau valandų per dieną aktyviam reiškimuisi šiame tinklapyje. Tačiau ar kas nors susimąstė, kokie gi pavojai tyko tame visko perpildytame tinkle?

Niekam nepaslaptis, jog socialinio puslapio „Facebook'' lankymas jau tampa tarsi rytinės kavos gėrimas: be jo - nė žingsnio. Tai netgi galima vadinti tam tikra kita realybe - ne vienas vartotojas nepagaili keleto ar net daugiau valandų per dieną aktyviam reiškimuisi šiame tinklapyje. Tačiau ar kas nors susimąstė, kokie gi pavojai tyko tame visko perpildytame tinkle?

Slaptažodžių grobimas

Bent šiek tiek daugiau nusimanančiam apie kompiuterines technologijas asmeniui pavogti jūsų „Facebook'' slaptažodį yra vieni niekai. Ir, atrodo, nuo to neapsaugotas niekas. Galbūt kažkam nepatikai ir „Facebook'' slaptažodžio pavogimas tampa tarsi savotiškas kerštas. Garsiai nuskambėjusi istorija, kai vaikinai iš Elektrėnų naudotojo svetimas anketas ir apgaule iš keturių asmenų išviliojo 701 litą, tai puikiai įrodo. Laimei, jie buvo nuteisti, tačiau žinant Lietuvos įstatymus, greičiausiai ilgai bausmės jie neatlikinės. O jei prisimintume atvejį, kai net į pačio Marko Zuckerbergo „Facebook'' anketą buvo įsilaužta, suprastume, kaip tai išties yra nesaugu. Kuriamos įvairios programos, kuriose tereikia įvesti vartotojo prisijungimo elektroninį paštą ir programa pati suranda slaptažodį - atrodo, paprasta kaip du kart du. Ir tokie pavyzdžiai verčia mus jaustis išties neramiai.

Nėra privatumo

„Facebook'' socialinis tinklas jau toks portalas, kuriame tu, nori ar nenori, vienaip ar kitaip atsidursi, net jei ir nesi prisiregistravęs. Kaip žinia, pastaruoju metu visi renginiai - koncentrai, pasirodymai naktiniuose klubuose net kavinėse - yra fotografuojami. Atrodytų, paprastu tikslu - tam, kad įamžintų akimirką. Tačiau neretai ir labai dažnai nuotraukos atsiduria būtent šiame socialiniame tinklalapyje ir jas gali matyti visi. Be jokios abejonės, nėra čia jokio kriminalo, tačiau žmonės būna pažymėti nuotraukose netgi prieš savo norą ir net tuo atveju, jei jie nėra puslapio vartotojai. Neretai fotografijos būna tokios, kurių savininkas nenorėtų viešinti. Štai čia ir iškyla asmeninio privatumo klausimas, kurį socialinis „Facebook'' tinklas tarsi pažeidžia. Todėl būna atvejų, kad žmonės jaučiasi tarsi nesaugūs aplinkoje, nes visi apie visus gali bet kada viską sužinoti.

Kūrybinė laisvė

Nors šis socialinis tinklapis turi nemažai neigiamybių, tačiau derėtų prisiminti, jog jis visgi buvo kuriamas gerais sumetimais. Jei užmerktume akis prieš „Facebook“ minusus, pastebėtume, jog ten išties esti nemažai atsiveriančių galimybių pateikti save kaip visapusišką asmenybę. Neretas vartotojas su savo draugais dalinasi įvairia informacija: nuo paprasčiausių pasisakymų iki video įrašų rodymo. Visi gali matyti kuo tu domiesi, kokia veikla imponuoja. Galima teigti, jog iš dalies socialinis tinklas „Facebook'' tarsi jėga, kuri verčia solidarizuotis, o tai juk iš esmės yra gerai.

Kad ir kiek rasime teigiamų ar neigiamų aspektų šio socialinio tinklapio atžvilgiu, jis gyvuos. Iš esmės mes patys jį tarsi išlaikome, nes jis yra tapęs mūsų kasdienybe. Be „Facebook'' jau neįsivaizduojame savo dienos, o gerai tai, ar blogai, suprasime ateityje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt