Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius argentiniečio akimis: jūs turite, ką parodyti pasauliui

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Vilnių atvykau šių metų gegužės pabaigoje, praėjus vos kelioms dienoms nuo paskutinio egzamino universitete Bristolyje. Vilniuje jau buvau lankęsis keletą kartų, vis dėlto šįkart ketinau ne tik pasigrožėti miestu ir aplankyti jo įžymybes – buvau nutaręs atlikti praktiką Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriuje.

Mauro Battellini,  Vilniaus miesto savivaldybės stažuotojas iš Argentinos

Į Vilnių atvykau šių metų gegužės pabaigoje, praėjus vos kelioms dienoms nuo paskutinio egzamino universitete Bristolyje. Vilniuje jau buvau lankęsis keletą kartų, vis dėlto šįkart ketinau ne tik pasigrožėti miestu ir aplankyti jo įžymybes – buvau nutaręs atlikti praktiką Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriuje.

Savo gyvenime esu gyvenęs keliuose pasaulio miestuose. Palikęs savo gimtąjį miestą Mar del Plata Argentinoje, kurį laiką gyvenau Leipcige (Vokietija), bakalauro studijų metais gyvenau Bristolyje (Didžioji Britanija). Savo magistro studijas planuoju tęsti dar viename Europos mieste – Amsterdame.

Taigi, kaip jau minėjau, savo viešnagės Vilniuje metu dirbau Viešųjų ryšių skyriuje, kuriame atlikau 5 savaičių trukmės praktiką. Čia teko daryti pačius įvairiausius darbus: nuo įvairių tekstų vertimo į anglų kalbą, angliško Vilniaus Facebook puslapio administravimo iki kalbų rašymo, dalyvavimo susitikimuose su užsienio žiniasklaida, dalyvavimo įvairiose spaudos konferencijose ir kt.

Gyvendamas Vilniuje atradau daugybę miesto paslapčių, kurių atvykėlis iš užsienio nesitikėtų. Pavyzdžiui, miestas siūlo nemokamas tai-či pamokas įvairiuose miesto parkuose, taip pat čia veikia elektrinių dviračių nuomos sistema, o maisto kokybė ir aptarnavimas yra puikūs ir už prieinamą kainą.

Dirbdamas Viešųjų ryšių skyriuje supratau, kad Vilnius, nors ir paliestas ekonominės krizės, sparčiai auga ir tobulėja. Elektroninio bilieto sistema (kurią bus galima prilyginti Berlyno ir Amsterdamo sistemoms), nemokamas internetas mieste, „Tebūnie naktis“, „Parkuok kitaip“ iniciatyva, Europos futbolo čempionato metu įrengtos futbolo žaidimo aikštelės jaunimui, „Google Maps“ atvykimas į miestą, planai įsteigti dviračių takų nuomos tinklą, papildomai nutiesti 50 km. dviračių takų ir ateityje įrengti futbolo stadioną yra tik keletas pavyzdžių, kurie patraukė mano dėmesį.

Visi šie dalykai parodo, kad miestas yra gyvas ir turi ką parodyti pasauliui. Kartu su „Air Lituanica“ skrydžiais Vilnius galėtų save pristatyti kaip XXI a. kryptį.

Ir vis dėlto teko patirti, kad piliečiai yra gan kritiški ir skeptiški politikų atžvilgiu. Viena vertus, tai yra svarbu, nes įrodo, jog politikai yra visuomenės stebimi, jie neišnyksta iš jos akiračio. Kita vertus, pasirodė, kad naujos galimybės, kurias visuomenei sukuria politikai, yra neišnaudojamos, įvairūs nauji ir modernūs projektai sulaukia labai nedidelio palaikymo. Kaip bebūtų, Vilnius pasirodė esantis ypatingas miestas, nes čia, nepaisant mano aptarto reiškinio, meras ir jo komanda daro viską, kad miestas išliktų dinamiškas ir judėtų į priekį. 

Prieš atvykstant į Vilnių tikėjausi standartinės praktikos: monotoniškos ir kasdieniškos. Tačiau tai, ką čia radau buvo priešinga: man buvo skiriamos įdomios užduotys, kiekviena diena čia buvo skirtinga. Po penkių savaičių, praleistų dirbant savivaldybėje jaučiausi it dirbčiau čia metus. Ne vien dėl to, kad gerai sutariau su kolegomis, bet ir todėl, kad buvau įtrauktas į miesto gyvenimą, mokiausi ir pats, kad ir nedidele dalimi, prisidėjau. Tai buvo itin gera patirtis, kurią galėčiau rekomenduoti visiems.

Išvyka į Vilnių man buvo daugiau nei darbo patirtis. Galimybė aplankyti vietą, kuri anksčiau man buvo labai tolima bei dalyvavimas miesto gyvenime man leido suprasti, kad žmonės iš skirtingų pasaulio vietų nėra tokie skirtingi, o bendradarbiavimas tarp skirtingų tautų yra ne tik būtinas, bet ir natūralus. Su polėkiu ir teigiama energija kiekvienas gali pasiekti tai, kas anksčiau atrodė neįmanoma.

Vilniaus miestas žingsnis po žingsnio, diena po dienos juda į priekį, taigi yra labai svarbu, kad jo gyventojai ir pasaulis apie tai žinotų.  Susidūręs su miesto inovatyvumu ir atvirumu, nenustebčiau, jeigu ateityje savivaldybėje dirbantys veikėjai tęstų savo darbus ir vaidintų dar svarbesnį vaidmenį Lietuvos politikoje.

Linkiu miestui, jo gyventojams ir savivaldybei visa, ko geriausio. Laukiu kada galėsiu vėl pamatyti Vilnių – tiek gyvai, tiek per Google Street View!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt