Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dviprasmiška situacija: policija nori nubausti vairuotoją, bandžiusį tramdyti kelių erelius

Kelių gaidelis su VW
Kelių gaidelis su VW
Šaltinis: fotopolicija
0
A A

Po daugelio skaitytojų publikacijų Įkrauk.lt rubrikoje Fotopolicija pareigūnai reaguoja labai operatyviai. Pagal įrašą ir skaitytojų nurodytas įvykio aplinkybes suranda pažeidėją ir skiria baudą. Todėl Įkrauk.lt gali pagrįstai didžiuotis pilietiškais skaitytojais, tokiu būdu kovojantiems su kelių ereliais ir kitomis blogybėmis Lietuvos keliuose. Tačiau šį kartą nutiko tikras kuriozas. Skaitytojas, pasivadinęs Pilietišku Piliečiu, publikavo tris filmuotus siužetus (juos galite rasti čia). Viename iš jų veiksmas vyksta automagistralėje Vilnius-Kaunas, ties posūkiu į Palemoną. Šioje vietoje dažnai susiformuoja spūstys. Ypač atliekant kelio remonto darbus. Todėl patys įžūliausi vairuotojai suformuoja trečią eilę ir važiuoja greitėjimo juosta, nepaisydami kelio ženklinimo, o paskui įžūliai užlenda kitiems panosėje. Analogišką situaciją nufilmavo ir Pilietiškas Pilietis. Jis registratoriumi įamžino „Škoda Superb“ vairuotoją, kuris, neapsikentęs „trečiąja juosta“ važiuojančių gudruolių, ją užblokavo. Dėl to susilaukė „skubančių“ nepasitenkinimo. Pasižiūrėkite, kaip viskas vyko.

Po daugelio skaitytojų publikacijų Įkrauk.lt rubrikoje Fotopolicija pareigūnai reaguoja labai operatyviai. Pagal įrašą ir skaitytojų nurodytas įvykio aplinkybes suranda pažeidėją ir skiria baudą. Todėl Įkrauk.lt gali pagrįstai didžiuotis pilietiškais skaitytojais, tokiu būdu kovojančiais su kelių ereliais ir kitomis blogybėmis Lietuvos keliuose. Tačiau šį kartą nutiko tikras kuriozas.

Skaitytojas nufilmavo tipinę situaciją kelyje Vilnius–Kaunas

Skaitytojas, pasivadinęs Pilietišku Piliečiu, publikavo tris filmuotus siužetus (juos galite rasti čia). Viename iš jų veiksmas vyksta automagistralėje Vilnius–Kaunas, ties posūkiu į Palemoną. Šioje vietoje dažnai susiformuoja spūstys. Ypač atliekant kelio remonto darbus. Todėl patys įžūliausi vairuotojai suformuoja trečią eilę ir važiuoja greitėjimo juosta, nepaisydami kelio ženklinimo, o paskui įžūliai užlenda kitiems panosėje. Analogišką situaciją nufilmavo ir Pilietiškas Pilietis. Jis registratoriumi įamžino „Škoda Superb“ vairuotoją, kuris, neapsikentęs „trečiąja juosta“ važiuojančių gudruolių, ją užblokavo. Dėl to susilaukė „skubančių“ nepasitenkinimo, autobusiuko VW vairuotojas bandė „Škodą“ blokuoti. Pasižiūrėkite, kaip viskas vyko.

VIDEO: Kelių gaidelis prie Palemono tilto specialiai sukelia avarinę situaciją

Tačiau dar įdomesni įvykiai prasidėjo jau paskelbus šią filmuotą medžiagą.

„Škodos“ vairuotojas apkaltintas kelių chuliganizmu

Redakcijai parašęs „Škoda“ vairuotojas neslepia nuostabos:

„Mano istorija šiek tiek ironiška tuo, jog Jūsų portalo skaitytojas publikavo video, kuriame aš elgiuosi pilietiškai (paties filmuotojo nuomone), o policija į mano poelgį pažiūrėjo labai tiesmukai, ir, tiesą sakant, netgi labai nepilietiškai...

Policijai nei straipsnio autoriaus, nei mano argumentai, kad taip važiuodamas aš paprasčiausiai nenorėjau praleisti šalikele važiuojančių, nepasirodė pagrįsti.

Pasirodo, kad policijai nei straipsnio autoriaus, nei mano argumentai, kad taip važiuodamas aš paprasčiausiai nenorėjau praleisti šalikele važiuojančių, nepasirodė pagrįsti. Iš pradžių man buvo išrašyta bauda už „ištisinės linijos kirtimą“ (200 Lt). Kadangi, paskelbus nuosprendį, aš iš karto pasakiau, kad nesutinku su tokiu situacijos traktavimu ir sprendimą žadu skųsti teismui, man, išvykus iš policijos komisariato, vėliau dar kartą paskambino tyrėja ir paprašė grįžti. Nufilmuotame vaizdelyje buvo įžvelgta dar daugiau mano pažeidimų ir dabar papildomai man norima „pripaišyti“:

– kelio ženklinimo nepaisymą;

– apvažiavimą iš dešinės pusės.

Prie viso to sąrašo pridėjus dar ir iš pradžių priskirtą baudą už „ištisinės linijos kirtimą“, išeina gan nemažas sąrašas.

Paskaičius nuobaudų sąrašą, būtų galima galvoti, kad aš rimtai „chuliganiškai“ pasivažinėjau (kaip, beje, aš ir pasirodyčiau toms pačioms draudimo bendrovėms, kurios po to man tik didintų draudimo įmokas), nors iš šono tikrai atrodė, kad situacija buvo labai elementari. Aš tikrai taip elgiausi tam, kad mūsų keliuose atsirastų bent kiek kultūros.“

Policija vienus pilietiškus vairuotojus giria, o kitus baudžia?

„Škoda“ vairuotojas, bandęs pristabdyti šalikele chuliganiškai važiuojančius vairuotojus, stebisi toliau. Jis klausia, kodėl vairuotojui, kuris, elgdamasis pilietiškai, Narbuto gatve Vilniuje vijosi kitus automobilius apdaužiusią moterį (jis važiavo degant raudonam šviesoforo signalui, akivaizdžiai viršijo leistiną greitį), policija nuobaudų netaikė. Netgi pagyrė už pilietiškumą. O šiuo atveju, tipinėje situacijoje bandžiusiam sutramdyti kelių „chuliganus“ ir užblokavusiam šalikelę vairuotojui  – visas sąrašas pažeidimų.

O kaip jūs vertinate šią dviprasmišką situaciją? Savo nuomonę išsakykite apklausoje po šiuo tekstu.

Informaciją apie pažeidėjus ar nufilmuotas avarijas siųskite fotopolicija@15min.lt, įkraukite skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt arba „Fotopolicijos“ paskyroje tinkle „Facebook“.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt