Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vairuotojas įžūliai viršijo greitį ar kelių policininkai užsiima lupikavimu?

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Gražvydas Minkus tikisi visuomenės pagalbos kovojant su Kauno rajono kelių policijos valdybos patrulių, vairuotojo terminu, „lupikavimu".

Šių metų rugsėjo 7 d. važiavau į Kauną. Prieš įvažiuojant į Raudondvario gyvenvietę, prieš ženklą ribojantį greitį, aš sumažinau savo greitį iki 57-60 km/val. ir važiavau paskui kitą mašiną.

Pavažiavęs kelis šimtus metrų išvydau greitai Vėjo gatve važiuojancius policininkus.

Jie staiga sustojo prie pagrindinio kelio, praleido priešais važiuojančią mašiną, praleido o mane sustabdė.

Man sustojus pareigūnas pasakė, kad neva aš viršijau leistiną greitį ir važiavau 92 km/val.

Aišku, aš su tuo jo teiginiu nesutikau ir atsakiau jam, kad cia yra nesąmonė. Tada jis pasakė, kad eičiau iki jų mašinos.

Aišku, aš nuėjau ir atsisėdau šalia ten sėdėjusio policijos pareigūno, kuris paklausė manęs, ar aš sutinku su padarytu pažeidimu. Aš aiškiai jam parodžiau, kad nesutinku. Tada jis man pasakė: „Žinok, reikalas eina apie 800 litų...“

Aš vis tiek jam pasakiau, kad čia yra ne mano greitis. Tada jis dviprasmiškai leido suprasti, kad aš su juo nieko „nesusitarsiu“. Ir pradejo rašyti administracinės teisės pažeidimo protokolą.

Mano motyvai, kad aš važiavau paskui kitą mašiną ir kad tas greitis negali būti mano, jų nedomino. Dar vienas dalykas: nuo užfiksuoto greičio iki mano sustabdymo buvo praėjusios 9 minutės. Tad labai nesunku apskaičiuoti, ar tas greitis yra mano. Tarkim, kol aš sustojau, praėjo apie 2 minutes. Tai 9-2=7. Toliau aš važiuodamas tokiu greičiu per valandą, tai yra 60 minučių, turėjau nuvažiuoti 92 kilometrus. 92km/val./60min = 1.533....km.

Taigi mes akivaizdžiai matome, kad tas greitis yra ne mano, nes važiuodamas 1 minutę tokiu greičiu aš esu daug toliau nuo nei radaro „Berkut“ efektyvus naudojimo nuotolis, nes jo efektyvus naudojimo nuotolis yra 400 metrų.

Negano to, paklausęs policininkų, kurioje vietoje jie užfiksavo mano tariamą greitį, jie pasakė, kad už posūkio. Bet reikalas tas, kad nuo tos vietos kur jie stovėjo ir kur tariamai užfiksavo mano greitį yra apie 700 metrų ir net mašinos mano nesimatė. Ir be to, radaras veikia tiksliausiai iki 400 metrų, po to kai yra nukreiptas į mašinos priekį, ne į šoną. Tarkim, jei ir būtų mano mašiną matę – vis tiek greičio negalejo nustatyti tiksliai, nes yra per didelis atstumas. Ir išeina, kad matuojamas greitis ne į mašinos priekį, bet šoną – vėl gi yra netikslumų.

Norėčiau, kad aprašius šį atvejį liautųsi tas nežabotas policijos savivaliavimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt