Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ant nevilties slenksčio: pilkosios Greisės išbandymai

Šaltinis: 15min
0
A A

Apleistoje Senųjų Trakų fermoje jų buvo keletas – pilka, mėlynąją rusų katę primenanti mamytė su vaikučiais ir jaunutė marmuriukė. Visi pamaitinami jų gailinčios moters, bet...

Apleistoje Senųjų Trakų fermoje jų buvo keletas – pilka, mėlynąją rusų katę primenanti mamytė su vaikučiais ir jaunutė marmuriukė. Visi pamaitinami jų gailinčios moters, bet daugiausiai laiko praleidžiantys vieni, palikti patys savimi pasirūpinti. Taip buvo dar prieš metus. Katinėlių bėda neliko nepastebėta. Visi paimti iš nesaugios užuoglaudos. Gyvūnų globos VšĮ „Mažoji Liza“ pagydė, paskiepijo, rado šeimininkus jiems, išleido linkėdama viso ko geriausio. Visi iškeliavo, išskyrus vieną. Pilkąją mamytę, tokia panašią į kilmingąją mėlynąją. Pavadinome ją Greisi, tikėjomės padovanosią katytę puikiems žmonėms...

Bet Greisi istorija nesiklostė taip sklandžiai. Akytės vis pūliavo, niekaip nesisekė išgydyti. O sterilizacijos metu kūne buvo aptikta kulka... Pamatytumėt Greisi – rami, lėta, mėgstanti pasnūduriuoti, tikrai nelakstanti kaip įkirpta, nekimbanti prie žmonių. Bet ne, kažkam užkliuvo, kažkam norėjosi pašaudyti...

Sekė pakartotiniai vizitai pas oftalmologą, tyrimai, tikintis, kad jie nepatvirtins to, ko bijojome. Deja... Greisi nustatytas eozinofilinis sindromas. Liga, kurią reikia stabdyti, nes negydant prarandamos akys. Tada keli mėnesiai bandymų pagerinti būklę vaistais. Ir vėl nusivylimas – vienos akytės išgelbėti vis dėlto neįmanoma. Ji – skausminga, išsipūtusi ir galiausiai vis tiek bus prarasta. Oftalmologas apsisprendė akytę šalinti. Jau beveik buvo paskirta operacijos diena. Bet... Cukrus katytės kraujyje viršija normą net 4,5 karto! Apie operaciją nebegalėjo būti net kalbos. Greisi būtinas gydymas insulinu. O tai reiškia dvi keliones į kliniką kasdien, vis matuojant cukraus kiekį ir, atsižvelgus į jį, dozuojant insuliną. Paskutinės žinios labai neblogos – cukraus kiekis šiek tiek sumažėjęs, tad bemaž neįmanomu dalyku atrodžiusi akytės operacija tampa realybe.

Kovą už Greisi sveikatą papasakojome praleisdami emocijas. Turbūt galite nuspėti, kokios jos, jei kada nors turėjote mylimą gyvūną, kuris susirgo, ir, atrodo, išeities nėra, ir pinigų nėra, ir laiko, ir jėgų... O jis glaudžiasi ir pasitiki tavimi, ir sakai sau, dar pasistengus – gal viskas pasikeis. Dar truputį pasistengti, dar nepasiduoti.

Padėkite mums nepasiduoti! Greisi bėdelės jau pareikalavo iš tiesų įspūdingos sumos. Vien kelionės į kliniką „cukraus ieškoti“ ir insulino injekcijoms atsiėjo 619 litų. O dar prieš akis – akytės šalinimo operacija (~300 litų). Tad būtume labai dėkingi, jei bent po truputį paremtumėte mus nelengvoje kovoje už sveikatą, o gal net gyvybę.

Greisi turi kampelį prisiglausti, ji globojama Vilniuje, tik vežioti į kliniką prieglobstį suteikęs žmogus negali, tai daro savanoriai, nors laiko taip katastrofiškai stinga. Tad gal Jūs galite ir norite būti tas žmogus, kuris išties ranką ir Greisi, ir kaip voverės rate lekiantiems savanoriams – priims katytę į savo namus ir pasirūpins ja, kol atsiras jos Žmogus? Greisi - jaukus pilkas kamuolėlis – elgiasi kaip visos kitos katės, mėgsta stebėti praeivius nuo palangės, pažįsta atidaromo šaldytuvo garsą, moka murkti ir tyliai glaustytis. Be to, ji nėra senutė. Dar daug metų jos lauktų, jei viską spėtume, jei išgalėtume suteikti reikiamą pagalbą.

Tik vieniems tai jau per sunku... Per praėjusius metus VšĮ „Mažoji Liza“ savanoriai padėjo rasti namus virš šimto kačių ir šunų (net neturint prieglaudos), jie gydyti, skiepyti, sterilizuoti. Padėkite mums neprarasti pasitikėjimo savo jėgomis ir toliau, padėkite išgelbėti ir Greisi.

Jei galite pagelbėti Greisi ir mums, rašykite, skambinkite tel.nr. 860014377, el. paštu info@mazojiliza.lt. (Katytei skirtas specialus maitinimas diabetikams. Gal turite Jums nebereikalingo, o Greisi taip būtino maistuko? Būsime dėkingi, jei jį padovanosite mūsų ligoniukei.)

Mokėjimo pavedime nurodykite „Greisi“.

„Mažoji Liza“ VšĮ
info@mazojiliza.lt
+370 600 14377
LT 27 7044 0600 0779 9964
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Viltis
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt