Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 5d. 14:33

Bėdos pačios neišsisprendžia: labai prašome jūsų pagalbos

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Į Ignalinos rajone esantį butą vykome antrą kartą. Pirmą kartą vykome „pasižiūrėti“ ir įvertinti situaciją. Deja, pasižiūrėti vien neišėjo, į sostinę parsigabenom 23 mažus š...

Į Ignalinos rajone esantį butą vykome antrą kartą. Pirmą kartą vykome „pasižiūrėti“ ir įvertinti situaciją. Deja, pasižiūrėti vien neišėjo, į sostinę parsigabenom 23 mažus šuniukai ir 3 suaugusias kalytės. Septyni iš šių šuniukų iškeliavo pas laikinus „Naminukų“ globėjus į namus – ačiū jiems, o likusieji įsikūrė Tautmilės prieglaudėlėje.

Tik dabar po truputį pradedame suprasti, kad ši komandinė misija nebus kelių vizitų darbas... Bėda toje gyvenvietėje brendo ne vienerius metus, todėl būtų naivu tikėtis, kad kelių pirštų spragtelėjimu ji tiesiog dingtų. Galbūt daug kas to iš mūsų tikisi, nes pavargo visi: šunys nuo pastovios konkurencijos ir nepritekliaus, jų šeimininkės nuo nesiliaujančių baudų, apkalbų, kaltinimų, o aplinkiniai kaimynai nuo sulaukėjusių šunų bandos, išmatų, triukšmo ir kvapo. Tam tikra prasme kenčia ten visi.

Galbūt teks nuvilti ne vieną, kad mūsų pasirinktas pagalbos kelias neduoda greitų rezultatų, bet tuo metu kai ne vienas su „šakėm už nugaros“ rėkia „gaudykit, migdykit, utilizuokit“, mes renkamės kitą strategiją: stabdyti gyvūnų veisimąsi. T.y.  su kiekvienu vizitu mūsų tikslas bus sterilizuoti po 4-5 kalytes. Po truputį mažinant gyvūnų kiekį ieškant jiems namų. T.y. esant galimybei, vizito į Ignalinos raj. metu, kaskart iš veisimo vietos imti po kelis šuniukus į Vilnių, kurie keliautų pas laikinus globėjus, šeimininkus, arba į atsiradusią laisvą vietelę Tautmilės prieglaudėlėje.

Tikimės, kad ilgainiui pavyks sterilizuoti visas ten esančias kalytes ir išdovanoti gyvūnus po visą Lietuvą, paliekant ten minimalų kiekį, kuris netrukdytų gyventojams ir būtų komfortiškas patiems šunims.

Antrojo vizito pasiekimai:

Buvo sterilizuotos 4 kalytės (nuotraukose su žiursteliais), papildėme maisto atsargas likusiems gyvūnams, atvežėme vaistų nuo parazitų, o svarbiausia pavyko apmažinti gyvūnų kiekį dar 8 šunimis: 2 šuniukai ir 6 kalytės atvyko į Tautmilės prieglaudėlę. Keli iš jų turėtų išvykti pas globėjus į kitus miestus.

Kitą vizitą planuojame gruodžio 12d., kurio metu stengsimės sterilizuoti dar 4-5 kalytes. Geros naujienos, kad kolkas viskas vyksta pagal planą, kalbamės, bendradarbiaujam. Liūdnesnės tokios, kad praeitą kartą būsime apsirikę su šunų kiekiu – jie išskirstyti per kelias buvimo vietas, tad viskas beveik pasidvigubina, taip pat ir sterilizacijų kiekis ir laikas per kurį gali pavykti išspręsti šią bėdą. Daugumą šunų dėl tinkamos priežiūros ir dėmesio stokos reikia adaptuoti gyventi bute, vaikščioti į lauką su pavadėliu ir socializuoti. Dauguma iš jų baikštūs, nepatiklūs, o kurie iš viso neprisileidžia net pačių šeimininkių. Yra nėščių kalyčių... Taip pat daug šunų su odos problemomis, kurias reikia gydyti.

Norime dar kartą padėkoti visiems, kurie įvertina mūsų pastangas, kurie tiki ir padeda spręsti situaciją: finansiškai, morališkai ir fiziškai. Kaip ir lig šiol, taip ir toliau ieškome globėjų ir šeimininkų iš visos Lietuvos, taip pat prašome, kas galite prisidėti finansiškai, nes šios kelionės suvalgo daug pinigėlių. Pinigėliai paaukoti į „Naminukų„ sąskaitą skiriami maistui, kelionės benzinui bei kalyčių sterilizacijai Ignalinoje. Galėdami paaukoti, mokėjimo paskirtyje, nurodykite „Dūkšto šuniukams“:

VšĮ „Naminukai“
Kodas: 302712405 
A/S: LT 55 7300 0101 3031 2940 (Swedbank) 

Taip pat į Tautmilės prieglaudėlę iš Ignalinos raj. atkeliavusiems gyvūnams reikia veterinarų apžiūros, odos bėdų gydymo, kokybiško maisto, sterilizacijų, skiepų...

Paaukoti šiems šuniukams galite į Tautmilės prieglaudėlės sąskaitą, mokėjimo paskirtyje įrašę „Dūkšto šuniukams“:

VšĮ „Tautmilės globa“

Įmonės k. įmonės kodas 302710895

Sąsk. Nr. LT677300010130362000

Galėdami kažkam iš jų pasiūlyti globą ar namus, skambinkite Tautmilei 8 670 82854.

P.S. nuotraukose matote Ignalinoje sterilizuotas kalytes ir iš įvykio vietos naujai atvykusius šuniukus į Tautmilės prieglaudėlę.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt