Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius: skaitytojas Lietuvoje nufilmavo drugį iš Afrikos

Ilgaliežuvis sfinksas (drugys)
Ilgaliežuvis sfinksas (drugys)
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Skaitytojas Evaldas skiltyje Įkrauk.lt įkrovė labai įdomią filmuotą medžiagą. „Sveiki, Nemuno kilpų regioniniame parke pastebėjome dar nematytą paukštį-vabzdį. Vietiniai...

Skaitytojas Evaldas skiltyje Įkrauk.lt įkrovė labai įdomią filmuotą medžiagą.

„Sveiki, Nemuno kilpų regioniniame parke pastebėjome dar nematytą paukštį-vabzdį. Vietiniai ornitologai negalėjo paaiškinti, kas čia per padaras. Jis panašus į kolibrį. Tačiau jie aptinkami tik Pietų Amerikoje. Prašome jūsų ir skaitytojų pagalbos atpažįstant šį sutvėrimą“, – rašo Evaldas.

VIDEO: Gamtininkas Selemonas Paltanavičius: Įkrauk.lt skaitytojas Lietuvoje nufilmavo drugį iš Afrikos!

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius: tai – ne kolibris

Nufilmuotą situaciją maloniai sutiko pakomentuoti gamtininkas Selemonas Paltanavičius:

Kasmet  vasaros gale gamtininkai sulaukia pranešimų apie... kolibrius, stebėtus ore plazdančius prie žydinčių flioksų ar kitų ryškiažiedžių, skaniai kvepiančių augalų. Daug kam pavyko juos nufotografuoti,  kai kam – nufilmuoti. Šįkart gyvūnas nufilmuotas labai  sėkmingai, galima gerai jį apžiūrėti ir pasakyti, kad tai – ne kolibris.

Kasmet  vasaros gale gamtininkai sulaukia pranešimų apie... kolibrius.

Kolibriai – patys mažiausi pasaulio paukščiai, dažnai sveriantys vos 3-4 gramus. Jie labai spalvingi, greitasparniai, maitinasi vabzdžiais ar augalų nektaru. Jį čiulpia ar geria net nenusileisdami ant žiedo ar šakelės, o tankiai plasnodami ore. Kolibriai gyvena Pietų Amerikoje ir didelėje Šiaurės Amerikos žemyno dalyje, gamtoje žinoma gerokai per 300 šių paukščių rūšių. Tikimybė jiems pakliūti į Europą ir tuo labiau – Lietuvą, yra niekinė. Kiek žinoma, kai kurios rūšys yra keletą kartų atskridusios iš Aliaskos į Čiukotką (Rusijos rytai).

Ilgaliežuvis sfinksas, primenantis kolibrį

Į kolibrius dydžiu ir savo skrydžio maniera panašus ilgaliežuvis sfinksas, kurį pavyko

Redo Vilimo/BFL nuotr./Gamtininkas S.Paltanavičius sako, kad dalis laukinių gyvūnų po ratais pakliūva ne todėl, kad nori perbėgti kelią, o dėl to, jog prie kelio renka maistą.
Redo Vilimo/BFL nuotr./Gamtininkas S.Paltanavičius

nufilmuoti pranešimo autoriams. Tai – gana stambus drugys, kurio priekiniai sparneliai pilkai rusvi su 2 juodom skersinėmis juostelėm, o užpakaliniai (antrieji) sparnai oranžiniai. Skrydyje jie atrodo labai egzotiškai. Jo straubliukas, kuriuo siurbiamas nektaras – labai ilgas, ne be reikalo drugys vadinama „ilgaliežuviu“ (lotyniškai macroglossum). Ši sfinksų rūšis kasmet vasaros pradžioje atskrenda iš Afrikos.

Labai malonu, kad mūsų žmonės yra tokie pastabūs, kad visada pasiruošę fiksuoti savo stebėjimus. Reikėtų jiems tik dėkoti už tai ir paprašyti apie savo atradimus pasakoti visiems.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt