Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 24d. 09:22

Gučio istorija: sutryptas šuns pasitikėjimas

Gutis
Gutis

Niūrų rudens vakarą Kauno gyvūnų prieglauda „Penkta koja“ sulaukė iš pirmo žvilgsnio nuoširdaus ir prasmingo laiško – dėl gyvūnėlio globos į juos kreipėsi Algė.  Pamačiusi...

Niūrų rudens vakarą Kauno gyvūnų prieglauda „Penkta koja“ sulaukė iš pirmo žvilgsnio nuoširdaus ir prasmingo laiško – dėl gyvūnėlio globos į juos kreipėsi Algė.  Pamačiusi nesenai prieglaudoje atsiradusį šunelį Gutį bei perskaičiusi jo istoriją, mergina panoro šuneliui suteikti tikrus namus. Savo laiške ji rašė: „Priglausiu kaip įmanoma greičiau, jei kas tik atvežtų į Vilnių – aš labai daug dirbu... Visada svajojau apie Draugą. Tokį, koks gali būti tik šunelis, kuris tave myli besąlygiškai. Niekas man nesuteiktų didesnės garbės nei priminti Gučiui, kad žmonės yra geri – nuo angliško žodžio „good“, kuris manau suteikia Gučio vardui didelę prasmė. Žinau, kad jis dar pas Jus, bet tai mano šuniukas. Labai prašau, neatiduokite jo niekam.“

Laišką perskaičiusi prieglaudoje dirbanti Neringa patikėjo, kad skaudžių likimo smūgių sulaukęs šunelis tikrai rado savo tikrąją šeimininkę, kad bus mylimas, neskriaudžiamas, atsigaus po visų jį kamavusių bėdų ir ims mėgautis gyvenimu. Tad greitai suorganizavo transportą (savanorė Jūratė sutiko nuvežti Gutį į jo naujus namus), prikrovė maišelį ėdalo, suvyniojo antkaklį, pavadėlį, paklotėlį bei guolį šuniukui, ir išsiuntė jį į geresnį gyvenimą. Bent taip ji manė. Taip manė ir visi kiti prieglaudoje dirbantys, bei jos veikla besidomintys ir kiekvieną žingsnį sekantys gyvūnų mylėtojai.

Deja, greitai visiems teko nusivilti. Paskambinus naujajai Gučio šeimininkei Algei paaiškėjo, kad ji šuniuką...išmetė. Nepraėjus nei valandai, ji pati paliko savo „Draugą“ kažkur prie Vilniaus operos ir baleto teatro, ir telefonu Neringai pasakė, jog tai padarė sąmoningai – tiesiog vėl išdavė ir paliko Gutį, kuris per savo trumpą gyvenimėlį tokių išdavysčių patyrė daugiau, nei gerbiamoji Algė turėjo prastų pasimatymų. Po tokio merginos prisipažinimo, prieglaudos darbuotojams net rankos nusviro – tiek daug laiko buvo paaukota, kad šuo sustiprėtų, imtų pasitikėti savimi ir žmonėmis, o štai kažkas vienu rankos mostu sutrypė tokį ilgą darbą.

Tačiau ilgai apgailestauti nebuvo laiko – reikėjo kibti į darbą ir visas jėgas skirti šunelio paieškoms, mat jis baikštus, vienišas ir išsigandęs klaidžiojo nepažįstamame mieste. Laimė, po valandos Gutį pastebėjo ir apie jį pranešė vietos gyventojai. Jūratė, vežusi šuniuką Algei, nepaisydama vėlaus meto, šoko į automobilį ir vėl išvažiavo į Vilnių, parvežti šio gražuolio į Kauną. Šiuo metu jis ilsisi globėjos namuose ir stengiasi pamiršti tai, ką patyrė vos prieš keletą valandų.

Ši istorija turėtų pamokyti kiekvieną mūsų ir atkreipti dėmesį į visuomenėje klestintį abejingumą gyvūnams. Beveik kas dieną išgirstame, kaip kas nors nuskriaudžia gyvūnus – sumuša, paskandina ar kapoja...Tačiau beveik niekada neišgirstame to, kad kas dieną prieglaudos namuose atsiranda dešimtys naujų šunų ar kačių, nežinome siaubingų istorijų, kokios jiems nutiko, nežinome, kiek jie iškentėjo, nežinome, kaip žmonės su jais elgėsi...Nežinome ir to, kiek metų šuo ar katinas, dabar susigūžęs ant medinio gulto, mylėjo savo šeimininką, kiek laiko kas dieną jo laukdavo grįžtančio iš darbo, šokinėdavo iš laimės jį pamatęs, trindavosi aplink kojas, žaisdavo ir glausdavosi, žiūrėdavo pasitikėjimo kupinom akim. Nežinome, kiek laiko prireikė tam šeimininkui, kad jis nuspręstų šunį ar katiną išmesti šalia prieglaudos namų durų ir nuvažiuoti. Taip pat nežinome, kiek daug vilties turi tie gyvūnėliai, kiek daug jie gali duoti, ir kaip jie vertina antrą jiems duotą šansą. Su nauju žmogumi. Su geru žmogumi.

Gaila, kad žmonės nerodo gero pavyzdžio visuomenei, kad užsiima tuščiažodžiavimu ir maivymusi, ir net nesugeba savo vaikų išmokyti padoraus elgesio. Visų pirma – su silpnesniais už save. 

Temos: 1 Istorija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt