TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iškreipta meilė gyvūnams: Pašilaičių drama (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Dažnai meilė gyvūnams painiojama su žiauriu elgesiu ir beglobio gyvūno kankinimu. Žmogus šeria beglobį, neva gaili jo, tai išreiškia gyvūno nesterilizavimu, negydymu (nes jam skauda, nėr sąlygų, vėlu ir t.t.), liguistu poreikiu amžinai jį turėti prie savęs. Neapskaičiuodamas galimybių „gelbėtojas" bet kokia kaina „plėšosi" turėti kuo daugiau „išgelbėtų" keturkojų, save ramina, kad jam padeda ir kitur bet kur vargšui būtų blogiau. "Svarbiausia - pamaitinti". Gydymui pinigų nėra, žinoma, o gyvūno laikymo sąlygos tiesiog tragiškos.

Dažnai meilė gyvūnams painiojama su žiauriu elgesiu ir beglobio gyvūno kankinimu. Žmogus šeria beglobį, neva gaili jo, tai išreiškia gyvūno nesterilizavimu, negydymu (nes jam skauda, nėr sąlygų, vėlu ir t.t.), liguistu poreikiu amžinai jį turėti prie savęs. Neapskaičiuodamas galimybių „gelbėtojas" bet kokia kaina „plėšosi" turėti kuo daugiau „išgelbėtų" keturkojų, save ramina, kad jam padeda ir kitur bet kur vargšui būtų blogiau. "Svarbiausia - pamaitinti". Gydymui pinigų nėra, žinoma, o gyvūno laikymo sąlygos tiesiog tragiškos.

Pašilaičiuose gyvena tokia ligota senyva moteris. Kiekvieną dieną ji atlieka „šventą" ritualą - eina į parduotuvę, perka kepenis, širdeles, grietinę ir dešrą. Tada su milžinišku krepšiu keliauja per visą rajoną maitinti kačių. Prikrauna tiek, kad užtenka ir šeškams, ir ežiams. Pati senučiukė nieko nevalgo, nesigydo ligų (vos paeina), „viską  katėms". Senolė turi potraukį kaupti daiktus, rinkti viską, kas kitiems nereikalinga ir neštis krauti kalnus namo arba į rūsį.
Moteris tvirtai įsitikinusi, kad kačių sterilizuoti negalima. Todėl kiekvienais metais bando sutrukdyti vykdomai PSP programai. Tame rajone sterilizuota daugiau nei 60 kačių. Dalis jų buvo šeriamos būtent šitos senutės. Ne ne, neapsigaukite - jos šeriami gyvūnai buvo sterilizuojami prieš jos valią.  Senutė tyčia pašerdavo prieš gaudant kates, užrakindavo rūsiuose, neįsileisdavo mūsų su visa įranga, vengė, dienom neatrakinėjo durų. Vargais negalais pavyko nemažai pagauti ir sutvarkyti. Deja, ne visas.
***
Žuviukai
Kai kurias kates ji laikė rūsiuose ir niekam nieko nesakė. Šios prisivedė kačiukų. Tada, kai jie pradėjo sirgti ir kristi, senutė prisipažino, kad vienam rūsy turi 7 katinukus be kačių mamų (šios jau buvo paleistos į gatvę).
Vyko gelbėjimo operacija. Visi 7 ištraukti iš šiukšlių, purvo, smarvės ir parazitų kambario. Vargšai gyvūnai išgelbėti sunkiai apsinuodiję. Gyvenę tamsoj, tarp krūvos viso pasaulio daiktų, t.y. šiukšlių. Pūvančio maisto ir išmatų kambary nuo tų tragiškai nuodingų dujų ir sugedusio maisto likučių gyvūnai apsirgo. Dėmesio! Gyvūnai gyveno be tualeto dėžių, o rūsys nė sykio nekuoptas, metais.
Du kačiukai neišgyveno. Likę penki keliavo pas vieną gerą moterį į rūsį. Sutarėme, kad rūsiu naudosimės laikinai, kol išgydysime, sterilizuosime ir paleisime. Tada reikėjo juos kažkur padėti ir kuo skubiau pradėti gydyti. Gyvūnai buvo sunkios būklės, karščiavo, vėmė, viduriavo. Be visos šios puokštės kai kuriems buvo nustatytas grybelis. Nuo mikrosporijos gydyti visi katinėliai.
Katinėliams 4-5 mėn, gydomės jau mėnesį.
2 nuostabūs juodi katinukai Ungurys ir Karpis ;
1 tamsiai pilkas katinukas Lynas;
1 tamsiai pilka katytė Skumbrė ; (vienoje foto su Stinta)
1 juodut juodutėlė katytė Stinta. (vienoje foto su Skumbre)
***
Drugeliai
Netrukus sužinojome, kad dar viena kačių šeima „marinuojama" tuose pačiuose rūsiuose, tokiomis pat sąlygomis, tik kitoje patalpoje. Katytė su 7 kačiukais. Kai atėjome gelbėti šios šeimos, vienas mažylis buvo nebegyvas. Išbarta ir išsigandus senutė klausėsi instruktažo. Nepaleido iš rūsio katės mamos, todėl nedelsiant ją sterilizavome. Apsišarvavę vienkartiniais drabužiais, pirštinėm ir dujokaukėm lindom į dar baisesnę skylę, iš kurios po vieną tarp tonų šiukšlių rankiojom išsigandusius mažyčius. Ten buvo baisu ir siaubingai nešvaru, todėl visi katinėliai skubiai keliavo į gydyklą apžiūrai ir maudynėms.
Laiko nebuvo galvoti, kur juos dėti, kada gelbėti ir t.t. Visi būtų mirę nuo tokių tragiškų sąlygų. 6 mažulėliai gyvena taip pat rūsy, kurį turime kuo skubiau atlaisvinti. Sutarėm, kad patalpinsime juos ir skubiai ieškosime globos.
Šie mažyliai sveiki.
3 ryžiukai, iš kurių viena mergytė Pipiras, Sūris ir Persika;
3 trispalviukės - Vyšnia, Trešnė ir Vanilė.
Reikalinga Jūsų pagalba ir parama:
Visiems katinėliasm ieškome laikinų globėjų arba pastovių namų.  Iš Žuviukų - du katinukai visiškai rankiniai, kitiems dar reikia šiek tiek laiko adaptuotis. O mažieji Drugeliai visai dar žiopliukai, lipa ant rankų ir laukia namučių. Labai daug pinigėlių išleidome visų šių katinukų gydymui. Vien vaistams, švirkštams, probiotikams ir antibiotikams apie apie 300 lt. Iš kurių 100 lt imaveroliui ir likę 200 kitiems vaistams.
Vaistams nuo parazitų išleista apie 50 lt., o dar reikės kartoti ir ne kartą, net ne du.  Apsilankymams pas veterinarus tikrinant mikrosporiją ir bendrą sveikatos būklę - 45 lt; Drugelių maudynėms ir išorinių parazitų naikinimui - 60 lt; Maistukui išleista apie 140 lt;  Drugelių mamytės sterilizacijai išleista 80 lt.  Visiems jiems reikalingas geras, kokybiškas maistas. Norėtųsi kartais juos palepinti konservais. Šiai dienai visiškai neturime kuo jų visų maitinti.
Skolinomės iš kietiems gyvūnams skirtų aukų, nes šie negalėjo laukti. Kai ką įsigyjome į skolą. Dabar jau nebeliko resursų skolintis ir gydyklos iki atsiskaitysime nei vaistų, nei maisto į skolą nebeparduos. Labai prašome pagelbėti šiems nuskriaustiems gyvūnams.
Taip pat ieškome fotografo, kuris sutiktų gyvūnus pafotografuoti ne jų dabartinėse baisiose gyvenamose patalpose. Visi šie katinėliai nuostabūs ir ypatingi, išskirtiniai ir unikalių bruožų. Gaila, to nepavyksta parodyti šiose nuotraukėlėse.
Jie negali ir toliau kalėti rūsio patalpose, kad ir švaresnėse, su kraiko dėžėm. Labai reikalinga pagalba reiklamuojant, platinant kiekvieno skelbimą.
Su šiais katinukais gyvena dar trys nelamėlės rainutės, jau sterilizuotos Mirindos dukrytės. Jas pristatysime kitame straipsnyje.
Ačiū visiems už supratingumą ir pagalbą.
Skambinkite, rašykite: 861558898; 868973782.
info@rainiukas.lt
VšĮ „Rainiukas"
Į/k 302733794 Swedbank LT567300010130758928 SWIFT/BIC HABALT22
P.S. Moteris, kuri nė nenumano, kiek žalos padaro slėpdama kates ir neleisdama jų sterilizuoti, ne kartą traukta administracinėn atsakomybėn. Kaimynai nepakenčia jos daiktų ir šiukšlių kaupimo pasekmių. Namuose ji turi du katinus, kurie apžymėję visus jos namus. Dėl to kaimynai ne kartą kreipėsi į įvairiausias instancijas. Norėjome kastruoti tuos vargšus du katinus, bet tokioj šiukšlių krūvoj jų tiesiog neradome. Jie bailiukai.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt