Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 2d. 09:32

Išvaizdžioji Šakira ieško namų

Įkrauk reporterio nuotrauka /

2010-ųjų vasara buvo įsimintina. Ilgam stojusiais Lietuvos platumoms ir ilgumoms nebūdingais karščiais. Juos turbūt neretas dar pamenate.

2010-ųjų vasara buvo įsimintina. Ilgam stojusiais Lietuvos platumoms ir ilgumoms nebūdingais karščiais. Juos turbūt neretas dar pamenate. Tais metais vykusiu Pasaulio futbolo čempionatu, pirmą kartą vykusiu „juodajame žemyne“ – Pietų Afrikos Respublikoje. Šio įvykio tikrai neužmiršo futbolo, o gal ir apskritai sporto mėgėjai. O prašnekus apie čempionatą beveik neišvengiamai ausyse ima skambėti labai pažįstama, daugelį kartų girdėta melodija ir norisi bent jau kuždėti „tsamina mina, eh, eh, waka waka, eh, eh...“. Šakira! Būtent šis jos hitas buvo 2010-ųjų metų Pasaulio futbolo čempionato himnas.

Mūsų pasakojimo herojė į prieglaudą atkeliavo kitą vasarą. 2011-ųjų šilčiausias metų laikas nebuvo alinančiai kaitrus. Ir Pasaulio futbolo čempionatas jau buvo tapęs istorija. Bet pamačiusi šią dailią juodukę įspūdingomis, švytinčiomis akimis ir sužinojusi jos vardą – Šakira – nejučiomis ėmiau niūniuoti po nosimi „tsamina mina, eh, eh, waka waka, eh, eh...“. Katytė atrodo taip, lyg būtų nužengusi iš sausakimšų vieno iš PAR stadionų tribūnų, kur kartu su tūkstančiais kitų į sporto šventę atėjusiųjų visa krūtine traukė „waka waka, eh, eh!“.

Šakirą į prieglaudą atnešė žmonės. Ji rasta daugiabučių kieme, Justiniškių mikrorajone, Vilniuje. Katytė jauna, jai nėra nei dvejų.

Katytė ne tik galėtų didžiuotis labai įspūdingu juodu kailiuku ir žėrinčiomis didelėmis akimis, bet ir turi puikų charakterį. Ji mėgsta dėmesį, glaustytis, laižyti rankas, tiesa, kartais ir draugiškai krimsteli :) Be to, ji - labai tvarkinga katytė. Kaip teigia kai kurie savanoriai, truputį pamaiva. Nežinau, kaip Jums, bet man toks apibūdinimas skamba kaip komplimentas šiai juodukei. Katytė yra sterilizuota, sulaukusi visų procedūrų, apsaugančių ją ir aplinkinius nuo vidaus ir išorės parazitų. Viskas būtų nuostabu, bet... Atlikus Šakirai testus, kurie būtini prieš saugiai globotinuką ar globotinukę įkurdinant prieglaudos kačių kambarėlyje, paaiškėjo, kad žaismingai ir išdykusiai katytei į jį nukeliauti nėra lemta. Katytė yra leukemijos viruso nešiotoja. Tai nereiškia ligos, Šakira pasižymi gera sveikata. Bet gražuolė negali kontaktuoti su kitais prieglaudoje gyvenančiais katinėliais dėl galimos užkrėtimo tikimybės. Todėl mūsų prašmatnioji, žavioji juodukė priversta leisti dienas narvelyje ir tenkintis prieglaudos gyventojais besirūpinančių savanorių dėmesiu. O jo tikrai nėra daug. Kai tiek globotinukų...

Gal dėl to, kad narveliuose gyvenantys globotinukai prieglaudoje besilankantiems žmonėms atrodo ne tokie įdomūs, kaip laisvai dūkstantys kačių kambarėliuose, o gal dėl kokių kitų, mums nežinomų priežasčių, į draugišką Šakiros kvietimą „waka waka, eh, eh“ kol kas niekas neatsiliepė... Šią vasarą sukaks jau metai, kai ji gyvena  narvelyje. Dar viena „be kaltės kalta“... O juk kačių leukemijos virusas nepavojingas nei žmonėms, nei kitų rūšių gyvūnams (šuneliams, triušiukams, šeškams ir t.t.).  Ir gyventi su juo katytė gali taip pat ilgai ir laimingai, kaip ir jo neturėdama. Todėl vienintelė sąlyga Šakirai – apsigyventi namuose, kuriuose nebūtų kitų katinėlių ir būti „salonine damute“, t.y. neišeiti į lauką. Dėl visa ko, kad nesusitiktų kitų katinėlių ir jie neapsikrėstų, nors apsikrėtimas leukemija nėra labai dažnas. Dabar jau niekas neatsakys, kaip juo apsikrėtė pati Šakira.

Tad kviečiame tuos, kurie mano, kad vienas katinėlis namuose yra tai, ko jie ir nori, paskambinti 8-605-33452, parašyti gyvunai@lese.lt ar tiesiog aplankyti  Šakirą mūsų prieglaudoje Klinikų g. 1, Buivydiškėse, Vilniaus r. Sunku patikėti, kad nusiviltumėte. Ji – pasakiška.

VšĮ „Lesė“savanorė Jurgita

VIDEO: Šakira ieško namų
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt