TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jie turi tik vienas kitą: skubiai reikia globos Vilkei ir Murkliui

Šaltinis: 15min
0
A A

Murkliukas ir Vilkė jau daugiau nei metus gyvena laikinoje globoje. Šiandien skamba pavojau varpai ir abu katinėliai lieka be pastogės. Kai Murkliukas ir Vilkė atsirado pas globė...

Murkliukas ir Vilkė jau daugiau nei metus gyvena laikinoje globoje. Šiandien skamba pavojau varpai ir abu katinėliai lieka be pastogės.

Kai Murkliukas ir Vilkė atsirado pas globėją, ji buvo nusprendusi juos pasilikti ir padovanoti namus visam gyvenimui. Deja, aplinkybės pasikeitė ir moteris jų daugiau nebelaikys.

Murkliukas (anksčiau jį vadinome Kęstučiu) išgelbėtas iš Žvėrnyno. Glaudėsi jis prie cerkvės, sužalotas, niekam nereikalingas, amžinai alkanas ir nelaimingas. Katinėlis buvo rastas tragiškos būklės, traumuota akimi, sudžiuvęs kaip katorgininkas. Cerkvės darbuotojas paaiškino, kad gyvūnus jiems šerti draudžiama, kad dvasininkai pyksta, jog katės iškapsto gėles, todėl jų čia niekas nepageidauja. Murkliukui skubiai reikėjo akies operacijos. O atgal kelio nebuvo, nes anksčiau ar vėliau su visais ten valkataujančiais katinais, mus patikino, bus susidorota. Nors ir Dievo namai – katės čia laikomos parazitais. Murkliukas buvo partrenktas automobilio, siaubingai išgąsdintas, niekuo nepasitikintis. Kai tik atkeliavo į globėjos namus, jam buvo būtians ilgas, skausmingas gydymas – daugybė leidžiamų vaistų, lašai į akis. Dėl procedūrų ir nuolatinių vežiojimų pas gydytojus mes jo pasitikėjimą visiškai praradome. Po operacijos jis tik slėpėsi ir neprisileido, gynėsi ir jautėsi išduotas.

Netrukus į globėjos namus atkeliavo Vilkė su trim vaikiukais. Ši katytė buvo išgelbėta iš Valakupių. Ten ją šėrė moteris, kuri išvyko į užsienį. Taigi, šeima liko be maitintojos. Aplink miškai, visus katinus nuolat sudraskydavo lapės. Gelbėdami Vilkę su kačiukais žinojome, kad atgal kelio nėra.

Katytė puikiai sutarė su Murkliuku. Šis tapo tikru tėčiu jos mažyliams – juos prausdavo, mylėjo, žaisdavo su jais. Vilkė taip pat pamilo Murkliuką, jie tapo neišskiriami.

Tiek Murkliuką, tiek Vilkę globos pradžioje galėjome paglostyti. Nors skriausti, nedrąsūs, bet palenkiami. Tikėjomės, kad globoje jie vis drąsės, socializuosis.

Labai gaila, bet globėja su katinukais negalėjo daug bendrauti dėl nepatirimo, nuoatinių išvykų, laiko stokos dėl darbo. Pamažu gyvūnai ir globėja vieni nuo kitų tolo.  Katinėliai gyvena sau – savarankiškai ir nepriklausomai. Vilkė kopijavo Murkliuko elgesį, tapo atsargesnė, vengė kontakto su žmogumi.

Dėkojame globėjai už tai, kad ji juos priėmė tada, kai jiems to labiausiai reikėjo. Labai gaila, kad ji ir katinukai nesutaria. Moteris patiria didžiulį stresą dėl jų buvimo ir daugiau jų nebenori ir nebegali laikyti.

Vilkė ir Murkliukas – neišskiriama pora. Jie kartu miega, kartu valgo, kartu dūksta ir vienas kitą užstoja. Jei tik kuris uždarytas, kambaryje, kitas verkia, prašo sugrąžinti draugą. Kartą Murkliukas buvo pabėgęs į laiptinę. Surastas ir grąžintas atgal negalėjo atsidžiaugti Vilke. Vienas kitą laižė, murkė kaip traktoriai, glaudėsi, trynėsi vienas prie kito. Panašu, kad jiems trūksta žmogaus bendravimo, todėl jie jį kompensuoja tarpusavio draugyste.

Murkliukui maždaug 2-3 m., Vilkei apie 3-5 m. Murkliukas kastruotas. Abu paskiepysime, Vilkę sterilizuosime, jei tik atsiras norintys juos priglausti. Murkliukas tikras šnekutis. Pasitinka ateinantį, visuomet bendrauja per atstumą, labai smalsus. Žiūri į akis, kalbinamas visada atsako. Vilkė, manome, galėtų būti labai miela iš švelni katė, tik reikia jai parodyti, kad žmogaus prisilietimas ne visuomet kelia grėsmę. Ji linkusi būti viena ir nepastebima, tačiau prisimenant jos ankstesnį būdą, katytę galimą labai greitai prisijaukinti.

Ieškome jiems abiems globos, kur jie turės daugiau socializacijos galimybių, bus mylimi ir reikalingi. Ir vieną dieną, tikime, tikrai atsiras jiems namai visam gyvenimui. Galbūt sodyba, kur jie turės daugiau laisvės, bus sotūs ir peliaus, galbūt pas kantrų, gyvūnus mylintį žmogų mažyčiame butuke.

Šiandien visų labai prašome pagalbos – perimti šiuos du katinukus.

Žinoma, mes juos išlaikysime. Į stacionarą po 1,5 m. gyvenimo bute, kur jie gyveno nevaržomi ir laisvi, negalime jų sukišti. Tai bus pernelyg didelė trauma. Ir tas nelemtas narvas taps amžinu kalėjimu. 

Labai ieškome globos Vilkei ir Murkliukui. Jei tik vietos, iš kur jie buvo išgelbėti nebūtų tiek beviltiškos ir pavojingos, būtumėm juos paleidę. Jų, nelaimingųjų atveju, tai neįmanoma.

Jei tik galite padėti, labai prašome su mumis susisiekti.

Katinėliai tiktų gyventi ir sodyboje, nuosavam name, kažkur priestate, ūkiniam pastate, jei žmonės juos maitintų ir prižiūrėtų.

(Kiekvieną savaitgalį ir tada, kai globėja komandiruotėse ar atostogose, katinukus prižiūri mano tėveliai. Tikrai labai stengiamės, kad globėjai būtų kiek įmanoma mažiau rūpesčių. Liūdna, bet tai nebegelbsti situacijos.) Skubiai reikia paimti katinukus.

Ačiū labai. Padėkite jiems suteikti antrą šansą.

Skambinti: +370 615 58898, +370 689 73782 el.p. info@rainiukas.lt
www.rainiukas.lt

Mūsų rekvizitai bet kokiai paramai:
VšĮ „Rainiukas“
kodas 302733794
A/S LT 56 7300 0101 3075 8928
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt