Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 7d. 11:26

Kalytė Nada užgęso per keletą valandų

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Tai buvo maža juoda kalytė, kuri labai norėjo gyventi, tačiau likimas lėmė kitaip. Kalytė buvo pagauta Aušros vartų gatvėje, Vilniuje, ir atvežta į sanitarinę tarnybą UAB „Grinda". Mažylei uždėjo numeriuką Nr. 106 ir pasodino į šaltą ir nejaukų narvą.

Natalija Kurdiukova

Tai buvo maža juoda kalytė, kuri labai norėjo gyventi, tačiau likimas lėmė kitaip. Kalytė buvo pagauta Aušros vartų gatvėje, Vilniuje,  ir atvežta į sanitarinę tarnybą UAB „Grinda". Mažylei uždėjo numeriuką Nr. 106 ir pasodino į šaltą ir nejaukų narvą.

Grindos darbuotojai nustatė, kad jai yra 8 metai ir ji yra visiškai akla. Pabuvus savaitę laiko kalytė susirgo. Ji nevalgė ir pradėjo viduriuoti. Apie jos sveikatos būklę buvo pranešta LGGD savanoriams. Iškart buvo rastas transportas ir kalytė buvo nuvežta į vet. gydyklą. Ji buvo tokia maža, kad jai nereikėjo net pavadėlio, ją galima buvo nešti ant rankų. Kalytė elgėsi labai ramiai, tarsi jautė, kad jai norime padėti.

Vet. gydykloje jai pamatavo temperatūrą ir nustatė, kad kalytė susirgo parvo virusu. Temperatūra buvo labai žema, o veterinarė negalėjo rasti net venų, kad galima būtų įvesti kateterį. Nuosprendis liūdnas: įvyks stebuklas, jeigu kalytė išgyvens. Per vieną dieną kalytė negalėjo taip nusilpti ir išsekti, kaip pasakė Grindoje. Reikėjo apsispręsti, ką daryti toliau. Kalytei reikėjo mylinčių ir rūpestingų rankų, reikėjo žmogaus, kuris būtų šalia ir glostytų mažylei galvą, ją apramintų ir padėtų tyliai užgesti, jeigu lėmė taip likimas.

Vežti atgal į Grindą neleido širdis. O kas ją prižiūrės Grindoje? Kas ją paglostys arba apšildys? Kas jai pasakys gerus ir švelnius žodžius? Kas paverks dėl jos? Tokio rūpesčio kalytė tikriausiai seniai nejautė. Juk ji nebuvo jaunutė ir dar visiškai akla. Kiek yra sveikų, jaunų šuniukų, kurie irgi niekam nereikalingi, o čia lygota, nejauna ir dar akla, bet labai miela ir maža juodukė.

Nusprendėme jos į šitą baisią įstaigą daugiau negrąžinti, į įstaigą, kur klaidžioja mirtis ir žiūri pro grotas, kokį šuniuką pasiimti į amžinybę. Iš tikrųjų, sanitarinė tarnyba „Grinda" yra baisi įstaiga, kur gyvūnai suserga. Suserga ne tik mažiukai be imuniteto, bet ir suaugę šuneliai, tas faktas įrodytas. Kyla klausimas, kas vyksta už Grindos durų? Jejgu patalpos dezinfekuojamos, kvarcuojamos, kiekvieną mėnesį atvažiuoja speciali tarnyba, kuri išdezinfekuoja patalpas, tačiau, kaip paaiškėjo, vis tiek niekas neapsaugotas nuo plintančių ligų. O gal sanitarinėje tarnyboje šalta, kad infekcija plinta? O gal gyvūnais niekas nesirūpina? Pagauna, pasodina į narvą ir toliau nebežiūri jų sveikatos ir pamato jau tada, kada gyvūnas vos gyvas?

Klausimų yra be galo daug, ir kiekvienas žmogus, kuris atveža savo augintinį į sanitarinę tarnybą UAB „ Grinda", turi žinoti, kad jo augintinis gali susirgti ir mirti (pvz. Nr. 717) arba gali būti užmigdytas (pvz. Nr. 871,888) net nepranešus LGGD atstovams, nes tokių atvejų buvo nemažai. O gal tiesiog pačioje Grindoje dirba žmonės, kurie visai nesirūpina gyvūnais ir nenori jais rūpintis?

Maža, juoda kalytė Nada pagyveno keletą valandų. Ji užgeso tyliai, jausdama meilę ir rūpestį, šilumą ir gerus žodžius. Ramina tai, kad mes neleidome kalytei mirti toje baisioje įstaigoje, šaltame ir nejaukiame narve. Nors ir porą valandų, bet ji pajuto kad buvo kažkam reikalinga. Turėsime jos kapą, kurį galėsime aplankyti, ir tik mes prisiminsime kad kažkada gyveno tokia maža, akla, juoda kalytė Nada...

Kalytė Nada tapo dar viena abejingumo auka. Visi buvę atvejai, tai Nr. 46, 53, 9, 888, 871, 866 ir kt. parodė, kad sanitarinėje tarnyboje UAB „Grinda" yra nesaugu. Minėti šuneliai mirė arba buvo užmigdyti. Kiekvienas galite įeiti į svetainę www.gyvunugloba.lt ir sužinoti šunelių likimus. Kyla dar vienas klausimas, kuris kitas šunelis taps abejingumo auka?

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt