Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Katinėlių pragariškos dienos praeityje. Jie ieško namų! (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Katinėliai gyveno su dar dvidešimt kačių pas neaiškios psichikos pensininkę. Mito tuo, ką pasigaudavo, arba, močiutės manymu, tinkamu maistu katėms – virtais burokais.

Katinėliai gyveno su dar dvidešimt kačių pas neaiškios psichikos pensininkę. Mito  tuo, ką pasigaudavo, arba, močiutės manymu, tinkamu maistu katėms – virtais burokais. Tokia „subalansuota“ dieta privedė prie katinėlių vystymosi sulėtėjimo ar sustojimo, nesuvokiamo liesumo ir dantų netekimo. Vieni katinėliai jau surado namus, o šie vis dar laukia.

Vienis (1–3nuotr.) – šiam gražuoliui pasisekė labiausiai iš matytųjų – jis neteko vos poros dantų, bet yra sveiko sudėjimo, o šiuo metu net storuliukas. Iš pradžių po tokio gyvenimo nerodė begalinio pasitikėjimo žmogumi, vengė mėgautis, kai būdavo glostomas, tačiau per porą mėnesių visiškai pasikeitė – dabar neįmanoma suspėti su jo ritmais, tai jis užkandžiauja, tai jau ant mažųjų kačiukų narvelio krapšto ir kalbina žaisti.

Kartais bando šmurkštelėti į lauką pakvėpuoti grynu oru, tačiau nebėga toli nuo gyvenamosios vietos, mėgsta pažaisti gaudynių. Taip pat leidžiasi vedžiojamas lauke su pavadėliu, vaikšto, žiūrinėja, šmirinėja, paglostytas atsigula ant žemės ir žaidžia, pamatęs medį džiaugsmingai bėga jo link ir įsiropščia į jį pusantro metro. Katinas visiškai nepiktybinis, jį lengva paimti į rankas, laikyti, glostyti, atlikti reikiamas sveikatinimo procedūras, jų metu jis nesibraižo ir nebando kąsti. Nekelia jokių problemų nei dėl mitybos, nei dėl švaros. Katinas charakteringas, jo šviesiai žalios akys inteligentiškai žvelgia kalbinančiam žmogui į veidą ir, atrodo, kad viską kuo puikiausiai supranta, tik kartais su tavo nuomone nesutinka, nes turi savąją. Vienis nevengia fizinio kontakto, ypač jam būdinga glaustytis ir trintis riesta nosiuke, uostyti ir įdėmiai žiūrėti į akis. Katinas kastruotas.

Sidabras (4–7nuotr.) – parsivežėme jį labai išsekusį, smarkiai sloguojantį, kostintį, čiaudintį. Po kelių dienų turiningo maitinimo jo pilvukas tikrai padidėjo, tačiau visi kauliukai dar tebesimatė ir tebesijautė aptemti retai plaukuotu kailiuku. Stengėmės kuo greičiau jį pastatyti ant visų keturių kojyčių, naudojome vitaminus, papildus, vaistukus peršalimui. Nepaisant visų jo bėdelių, jis buvo meilus, smalsus, gyvybingas, protingas ir gražus katinas. Dabar, kai jau praėjo apie penki mėnesiai nuo to baisingo gyvenimo etapo pabaigos, katinas puikiai jaučiasi, yra kone sunkiausias prieglaudos katinas, kailiuko retumas dingo. Sidabro meilumas, draugiškumas su kitais gyvūnais, smalsumas, sumanumas niekur nedingo, tik dar labiau pasireiškė, atgijo ir jo inteligentiškas, žmogiškas žvilgsnis. Katinas didelis, aukštas (dėl labai ilgų kojų), pilkai rainas, žaliomis akimis. Niekada nesiskundžia apetitu, ypač mėgsta ragauti svetimus maistelius – tvarkant narvelius, kad ir kur padėsi maisto indelį, ten atsiras Sidabras ir ims jį ragauti, nesvarbu, kad maistelis labai neskanus, svarbu, kad kažkas naujo. Noriai naudojasi kraiko dėže. Katinas kastruotas. Ne kartą pavyko nufilmuoti jo meilės priepuolius, jų metu katinas trinasi į visus aplinkos daiktus, laukdamas, kol bus paglostytas dar kartą. Tuo metu jam užtenka net piršto, priliesto prie kaktos, kad jis vėl imtų murkti ir glaustytis.

Plėja (8–10nuotr.) – jau tuo metu ji buvo su pažengusiu katingumu, bet dėl badmiriavimo, hipovitaminozių, išsekimo ir kitų netinkamos priežiūros problemų, bei vis augančio beglobių gyvūnų skaičiaus katę teko sterilizuoti. Po to jos sveikata išties pasitaisė, katė pradėjo vaikščioti, domėtis aplinka. Žinoma, visiškai atstatyti kelis metus daromos žalos dar nepavyko, bet katė atrodo ir jaučiasi gerai. Ji ramaus, lėto charakterio, nekonfliktiška, ypač sutaria su kitų kačių jaunikliais: ji neturėdama pieno leidžia jiems ją žysti, labai prižiūri jų gerovę ir švarą. Vienam katinėliui įkritus į vandens kibirą ji buvo pirmoji, kuri padėjo nusisausinti ir sušilti. Katė ne ką mažiau atsidavusi ir žmogui. Mėgsta ramiai prieiti, atsisėda šalia arba susirango ant kelių, ramiai murkia ir snaudžia.

Jeigu susidomėjote šiais katinėliais, ar norėtumėte juos aplankyti, išsirinkti kitą – jaunesnį, kitos spalvos – kreipkitės į Tautmilės prieglaudėlės savanorę Indrę 867838037.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt