Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius paaiškino, kas yra šis keistas šarvuotas gyvis bate

Po maudynių bate rastas gyvis
Juliaus Mačiulaičio nuotr. / Po maudynių bate rastas gyvis
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Laba diena, perskaičiau jūsų publikaciją apie vabalą Kurklį ir atsiminiau, kad prieš metus Kaune, Vaišvydavoje, Vaišvydaros karjiere po maudynių savo avalynėje radau štai tokį įdomų vėžiagyvį (ar vabalą), šio padarėlio nuotraukas rodžiau daugeliui žmonių, tačiau nei vienas negalėjo pasakyti kas čia per sutvėrimas. Galbūt jūs galėtumėte pasinaudoja mano nuotraukomis surasti daugiau informacijos apie šį gyvūnėli? ps šio sutvėrimo nesužalojau ir paleidau toliau gyventi, jis pasižymėjo kietu šarvu.

Skaitytojas Julius Mačiulaitis, įkvėptas Įkrauk.lt publikacijos apie bute rastą didžiulį kurklį, atsiuntė savo radinio nuotraukų:

„Laba diena, perskaičiau jūsų publikaciją apie kurklį ir atsiminiau, kad prieš metus Kaune, Vaišvydaros karjere, po maudynių savo avalynėje radau štai tokį įdomų vėžiagyvį (ar vabalą).

Šio padarėlio nuotraukas rodžiau daugeliui žmonių, tačiau nė vienas negalėjo pasakyti, kas čia per sutvėrimas. Beje, jis nustebino kietu šarvu. Galbūt jūs galėtumėte surasti daugiau informacijos apie šį gyvūnėlį?

P.S. Šio padarėlio nesužalojau ir paleidau toliau gyventi“.

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius: tai – laumžirgio lerva

Nuotraukose yra žirgelio (mūsų dažnai vadinamo tiesiog laumžirgiu)  lerva. Jos gyvena ir vystosi vandenyje, yra plėšrios, medžioja vandens bestuburius, kartais – net mažas žuveles. Žmogui nepavojinga, tačiau sugauta gali gintis ir savo aštriais žandais stipriai sužnybti pirštą.

Lietuvoje gyvena 60 žirgelių rūšių, nuotraukoje gali būti skėtės arba vienos iš laumžirgių rūšių lerva.

Lerva auga nerdamasi, keisdama savo chitininį (kietą) apdangalą. Pavasarį ar vasaros pradžioje užaugusios lervos išropoja į sausumą ir praplėšęs apdangalą išsirita suaugęs, pilnai susiformavęs  žirgelis. Per keltą valandų jo gležni  sparnai sutvirtėja ir vabzdys gali skraidyti.

Juliaus Mačiulaičio nuotr./Po maudynių bate rastas gyvis
Juliaus Mačiulaičio nuotr./Po maudynių bate rastas gyvis

 

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt