Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 7d. 19:02

Kenčianti kalytė Roza. Reikalinga globa.

Įkrauk reporterio nuotrauka /

O gal Roza turi šansų? Galbūt tai pagydoma ir atstatoma? Reikalingas geras neurologas. Patarkite, padėkite mums išgelbėti Rozą. Šunytė nuostabi, išdresiruota, paklusni, myli žmogų ir laukia pagalbos.

Šuo - ištikimas ir geras draugas. Puikus sargas ir supratingas, visuomet išklausantis bičiulis. Loja Roza ant piktų žmonių savo namuose - įrengtame voljere, saugomoje automobilių aikštelėje, įspėja nedaryti blogų darbų... Priėjome arčiau. Vizgina uodegą graži rudaakė, tiesiasi draugauti... ir velka savo dešinę kojytę, karts nuo karto netaisyklingai, skausmingai pastatydama ir kairiąją. Nusibrozdino, atsivėrė žaizdos, visi nagai nudrožti, tuoj tuoj prieis tą kraujagyslę naguty, dėl kurios pažeidimo galima ir nukraujuoti (o čia visi nagai!), letena patino. Skauda sarguolei.

Kažkada, kai kojos buvo sveikos, Roza nardė tarp automobilių, neprisileido nė vieno piktadario. Tarnavo kaip tikra profesionalė. Buvo mylima, prižiūrima ir laiminga. Bet vieną dieną kažkas nutiko. Roza negali mums to pasakyti, tačiau jai tai buvo didžiulis smūgis. Ir dabar, iš įpročio, lekia šunytė paskui paukščius užsimiršdama, kad po to kęs baisius skausmus.
Kai važiavome į vietą, buvau tikra, kad kalytė senučiukė ir prasidėjo negeros senatvės sąnarių ligos. Bet nustėrome pamačiusios švytinčius baltus Rozos dantis ir jauną, vėjavaikišką žvilgsnį. Ji jauna! Tai patvirtino ir apie Rozą pranešusi moteris, vardu Jelena. Jelena su Roza susipažino prieš pustrečio mėnesio. Tada, anot jos, Roza buvo blusuota, labai išsekusi ir neprižiūrėta. Jau turėjo bėdų su kojomis. Moteris pirko jai vitaminų sąnariams stiprinti ir kasdien nešė košių su malta mėsa. Gaila, bet to rezultatas - Rozos nutukimas, kas dar labiau apsunkina padėti. Dabar ir taip silpnos kojos negali nulaikyti didžiulio svorio.
Telefonu konsultavomės su keliais gydytojais: vieni įtaria, kad gali būti trūkę raiščiai (traumos pasekmė), kiti linkę manyti - užleistas nervų uždegimas. Reikalingas geras neurologas, nes traumos Roza negalėjo patirti, bent jau taip esame informuoti. Mūsų veterinarai pasiūlė susisiekti su geru neurologu ir  suteikti pirmąją pagalbą - sutvarkėme žaizdas ir suleidome uždegimą stabdančių vaistų.  Dabar laukia vizitas pas gydytoją. Mums buvo siūlytas visiems žinomas gyd. Vaitkus, su kuriuo kol kas nepavyksta susisiekti.
Visų prašome patarimų, galbūt Jūs susidūrėte su tokia bėda? Galbūt žinote, kuris kitas gydytojas Vilniuje galėtų pagelbėti?
Roza labai nori vaikščioti, bet negali taisyklingai statyti kojos - toks įspūdis, kad iki nutukimo jai sunkiai sekėsi, tačiau kojas ji statė nežalodama nei nagų, nei odos (sužalojimai tikrai ne seni!). Dabar viskas kitaip - jei ji nevaikščios - toliau tuks, voljeras ir aikštelės teritorija, kur ji išvedama, asfaltuotos. Kalytei, velkant koją, formuojasi žaizdos, o per jas į audinius keliauja infekcija. Skubiai reikalinga pagalba. Prisidėkite, brangūs šunų mylėtojai ir globėjai. Galbūt Jūs turite daugiau patirties ir idėjų?
Kai tik sutarsime dėl vizito pas gydytoją, prašysime Jūsų paramos.
Roza turėjo savo mylimą žmogų, kurį atleido iš darbo. Tai jis ja rūpindavosi. Dabar tas žmogus užsuka pas Rozą, bet padėti jai neturi galimybių. Kai buvome nuvažiavę, aikštelėje įsikūrusios plovyklos darbuotojai geranoriškai bendradarbiavo, patikino, kad šuniuku galime pasirūpinti, nes daugiau nėra, kas tai galėtų daryti. O paskambinusi Jelena pasakojo, kad Rozai duotas laikas iki vasaros pabaigos. Po to - Grinda.  „Kam gi ji reikalinga su problemom?“.
O gal Roza turi šansų? Galbūt tai pagydoma ir atstatoma? Reikalingas geras neurologas. Patarkite, padėkite mums išgelbėti Rozą. Šunytė nuostabi, išdresiruota, paklusni, myli žmogų ir laukia pagalbos.
Skambinkite: 861558898; 868973782. Vilnius
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt