Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kitokia nuskriaustųjų vaikystė: jūs galite padėti

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Vaikystė. Skamba kažkaip nerūpestingai, saldžiai, juokingai ir pūkuotai. Norisi šypsotis ir sakyt kuti kuti...Vaikystė išdykus, smalsi. Ji tiki, kad Tu, didelis žmogau, pats protingiausias ir geriausias, kad tu mokėsi apginti nuo visų pasaulio baubų. Ji krečia išdaigas. O kaip nesudraskius šlepetės sužinosi iš ko ji padaryta? Ir telefonas atrodo toks tinkamas niežtintiems dantukams pakasyti. Tai aišku, kad dantukus niežti, juk pieninius pasiima dantukų fėja savo karoliams ir dovanoja naujus, tvirtus ir labai baltus, kuriais, kai tik vaikystė užaugs, galės išgąsdinti visus Tavo baubus, kurie tik išdrįs prie tavęs prisiartint. Dar vaikystė labai mėgsta prisiglausti prie Tavęs ir užmigti pačiu kiečiausiu ir ramiausiu miegu. Jai labiausiai už viską pasaulyje reikalinga Tavo meilė. Mainais į tavo šilumą, ji tau visą gyvenimą dovanos savo atsidavimą. Tada kai bus labai labai liūdna, lyžtels per skruostą, o paskui atneš savo mėgstamiausią žaisliuką ir pakvies žaidimui. Neatsisakyk. Čiupk pavadėlį ir pirmyn į lauką. Ir visai nesvarbu saulė šviečia ar pliaupia lietus. Valandėlė gero pasivaikščiojimo ir liūdesys uodegą pabrukęs nukiūtins toliau.

Vaikystė. Skamba kažkaip nerūpestingai, saldžiai, juokingai ir pūkuotai. Norisi šypsotis ir sakyt kuti kuti...Vaikystė išdykus, smalsi. Ji tiki, kad Tu, didelis žmogau, pats protingiausias ir geriausias, kad tu mokėsi apginti nuo visų pasaulio baubų. Ji krečia išdaigas. O kaip nesudraskius šlepetės sužinosi iš ko ji padaryta? Ir telefonas atrodo toks tinkamas niežtintiems dantukams pakasyti. Tai aišku, kad dantukus niežti, juk pieninius pasiima dantukų fėja savo karoliams ir dovanoja naujus, tvirtus ir labai baltus, kuriais, kai  tik vaikystė užaugs, galės išgąsdinti visus Tavo baubus, kurie tik išdrįs prie tavęs prisiartint.  Dar vaikystė labai mėgsta prisiglausti prie Tavęs ir užmigti pačiu kiečiausiu ir ramiausiu miegu. Jai labiausiai už viską pasaulyje reikalinga Tavo meilė. Mainais į tavo šilumą, ji tau visą gyvenimą dovanos savo atsidavimą. Tada kai bus labai labai liūdna, lyžtels per skruostą, o paskui atneš savo mėgstamiausią žaisliuką ir pakvies žaidimui. Neatsisakyk. Čiupk pavadėlį ir pirmyn į lauką. Ir visai nesvarbu saulė šviečia ar pliaupia lietus. Valandėlė gero pasivaikščiojimo ir liūdesys  uodegą pabrukęs nukiūtins toliau.

Tačiau yra ir kitokių vaikysčių. Tokių, kurios niekam nereikalingos. Jos bėginėja, žaidžia su kitomis tokiomis pačiomis vaikystėmis, bet neturi kam susirangyti ant kelių, neturi kam iškrėsti išdaigų, neturi kam lyžtelt per skruostą.

Visos vaikystės labai nori namų ir tikrai pasižada:

1.            Sugraužti naujausius batus jeigu jie bus nevietoje (arba pasidėk į vietą)

2.            Nugraužti baldų kampus (žiauriai skaniai kvepia ir tik nebarstyk pipirais)

3.            Paragauti telefono (jeigu tu jį retai paleidi iš rankų, vadinasi geras ir turbūt skanus dalykas)

4.            Nuplėšti atsiklijavusius tapetų kampučius (net jei tau atrodo, kad tokių nėra)

5.            Pirmom  naktim ir dienom garsiai verkti (nebent visur nešiesi kartu ir leisi miegoti lovoje)

6.            Įvaldyti laaaabai liūdną žvilgsnį ir skaičiuoti kiekvieną kąsnį jeigu kotletu nesidalinsi savo noru

7.            Apkramtyti rankas ir kojas taip, kad visi žinotų jog pas Tave gyvena vaikystė

8.            Palikti mažų ir didelių „dovanėlių“ant naujo kilimo,jeigu nenorėsi  i lauką keliauti 121 kartą per dieną

9.            Privesti nusišypsoti kai bus tikrai „ sumauta“ diena

10.            Priverst daugiau laiko praleisti gryname ore

11.            Sąžiningai mokytis „ dovanėlių“ nepalikinėt namuose

12.            Kai bus labai šalta, savo kūneliu sušildyt Tavo suledėjusias rankas

13.            Ir visada visada besąlygiškai mylėti

Bet turi prižadėt ir Tu...bet tik vieną vienintelį dalyką....kad visada mylėsi ir niekada neišduosi, net ir tada kai vaikystė užaugs.

Šiuo metu VŠĮ „Penkta koja“ prieglaudėlėje glaudžiasi daugiau kaip dvidešimt 2 – 3 mėnesių amžiaus įvairaus dydžio šunelių, kurie labai laukia naujų namų ir mylinčių šeimininkų. Suteikite namus šuneliams, kurie per žmonių neapdairumą atsirado šiame pasaulyje, ištaisykime neatsakingų žmonių elgesį – kastruokime/sterilizuokime suaugusius šunelius, kad iš šių dvidešimties po keleto metų neturėtume dar bent 50 niekam nereikalingų šunelių....

Mums taip pat labai reikalingi laikraščiai, pledai, ar kitokios audinių skiautės, kurias galėtume tiesti šuneliams į narvelius. Jie viską labai greitai supurvina, todėl keisti tenka gan dažnai.

Dėl laikinos blogos ar nuolatinių namų suteikimo taip pat paramos ar savanorystės kreiptis tel. 868520133, info@penktakoja.lt , www.penktakoja.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vaikystė
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt